Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2003

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2003 sa konali v Helsinkách, Turku a Tampere vo Fínsku v dňoch 26. apríla - 11. mája 2003. Majstrom sveta sa stala Kanada, Slovensko získalo bronzové medaily, keď v zápase o tretie miesto zdolalo tím Česka 4:2.

Výsledky[upraviť | upraviť zdroj]

Základné skupiny[upraviť | upraviť zdroj]

Skupina A[upraviť | upraviť zdroj]

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Slovensko Slovensko 3 3 0 0 22 5 6
Nemecko Nemecko 3 2 0 1 9 8 4
Ukrajina Ukrajina 3 1 0 2 9 13 2
Japonsko Japonsko 3 0 0 3 6 20 0
27. apríl 2003
16:00
Nemecko Nemecko 5:4
(4:2, 0:0, 1:2)
Japonsko Japonsko Hartwall Areena,
Helsinki
27. apríl 2003
20:00
Slovensko Slovensko 9:3
(2:0, 4:2, 3:1)
Ukrajina Ukrajina Hartwall Areena,
Helsinki
28. apríl 2003
16:00
Slovensko Slovensko 10:1
(3:1, 5:0, 2:0)
Japonsko Japonsko Hartwall Areena,
Helsinki
29. apríl 2003
16:00
Nemecko Nemecko 3:1
(0:1, 2:0, 1:0)
Ukrajina Ukrajina Hartwall Areena,
Helsinki
30. apríl 2003
16:00
Slovensko Slovensko 3:1
(0:1, 2:0, 1:0)
Nemecko Nemecko Hartwall Areena,
Helsinki
30. apríl 2003
20:00
Japonsko Japonsko 1:5
(0:2, 0:2, 1:1)
Ukrajina Ukrajina Tampereen jäähalli,
Tampere

Skupina B[upraviť | upraviť zdroj]

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Rusko Rusko 3 3 0 0 14 5 6
Švajčiarsko Švajčiarsko 3 2 0 1 9 7 4
Dánsko Dánsko 3 1 0 2 8 14 2
Spojené štáty Spojené štáty 3 0 0 3 4 9 0
26. apríl 2003
15:00
Spojené štáty Spojené štáty 2:5
(1:3, 0:1, 1:1)
Dánsko Dánsko Tampereen jäähalli,
Tampere
26. apríl 2003
19:00
Švajčiarsko Švajčiarsko 2:5
(1:2, 1:2, 0:1)
Rusko Rusko Tampereen jäähalli,
Tampere
27. apríl 2003
15:00
Spojené štáty Spojené štáty 0:1
(0:1, 0:0, 0:0)
Švajčiarsko Švajčiarsko Tampereen jäähalli,
Tampere
27. apríl 2003
19:00
Rusko Rusko 6:1
(1:0, 5:1, 0:0)
Dánsko Dánsko Tampereen jäähalli,
Tampere
29. apríl 2003
15:00
Dánsko Dánsko 2:6
(0:2, 1:2, 1:2)
Švajčiarsko Švajčiarsko Tampereen jäähalli,
Tampere
29. apríl 2003
19:00
Rusko Rusko 3:2
(0:1, 2:0, 1:1)
Spojené štáty Spojené štáty Tampereen jäähalli,
Tampere

Skupina C[upraviť | upraviť zdroj]

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Kanada Kanada 3 3 0 0 12 2 6
Švédsko Švédsko 3 2 0 1 6 5 4
Lotyšsko Lotyšsko 3 1 0 2 6 9 2
Bielorusko Bielorusko 3 0 0 3 1 9 0
26. apríl 2003
16:00
Kanada Kanada 3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Bielorusko Bielorusko Elysée Arena,
Turku
26. apríl 2003
20:00
Lotyšsko Lotyšsko 1:3
(1:2, 0:1, 0:0)
Švédsko Švédsko Elysée Arena,
Turku
27. apríl 2003
16:00
Kanada Kanada 6:1
(2:1, 1:0, 3:0)
Lotyšsko Lotyšsko Elysée Arena,
Turku
27. apríl 2003
20:00
Švédsko Švédsko 2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
Bielorusko Bielorusko Elysée Arena,
Turku
29. apríl 2003
16:00
Bielorusko Bielorusko 0:4
(0:1, 0:3, 0:0)
Lotyšsko Lotyšsko Elysée Arena,
Turku
29. apríl 2003
20:00
Švédsko Švédsko 1:3
(0:1, 0:1, 1:1)
Kanada Kanada Elysée Arena,
Turku

Skupina D[upraviť | upraviť zdroj]

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Česko Česko 3 3 0 0 15 4 6
Fínsko Fínsko 3 2 0 1 18 3 4
Rakúsko Rakúsko 3 1 0 2 8 15 2
Slovinsko Slovinsko 3 0 0 3 4 23 0
26. apríl 2003
16:00
Česko Česko 5:2
(3:0, 2:1, 0:1)
Slovinsko Slovinsko Hartwall Areena,
Helsinki
26. apríl 2003
20:00
Rakúsko Rakúsko 1:5
(0:1, 1:3, 0:1)
Fínsko Fínsko Hartwall Areena,
Helsinki
28. apríl 2003
19:00
Fínsko Fínsko 12:0
(4:0, 4:0, 4:0)
Slovinsko Slovinsko Tampereen jäähalli,
Tampere
28. apríl 2003
20:00
Česko Česko 8:1
(1:0, 5:0, 2:1)
Rakúsko Rakúsko Hartwall Areena,
Helsinki
29. apríl 2003
20:00
Slovinsko Slovinsko 2:6
(0:1, 1:2, 1:3)
Rakúsko Rakúsko Hartwall Areena,
Helsinki
30. apríl 2003
16:00
Česko Česko 2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Fínsko Fínsko Elysée Arena,
Turku

Osmifinále[upraviť | upraviť zdroj]

Skupina A[upraviť | upraviť zdroj]

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Slovensko Slovensko 5 4 1 0 27 9 9
Česko Česko 5 4 1 0 22 7 9
Fínsko Fínsko 5 2 1 2 18 10 5
Nemecko Nemecko 5 2 1 2 11 11 5
Rakúsko Rakúsko 5 1 0 4 9 27 2
Ukrajina Ukrajina 5 0 0 5 8 31 0
2. máj 2003
16:00
Slovensko Slovensko 5:1
(1:1, 0:0, 4:0)
Fínsko Fínsko Hartwall Areena,
Helsinki
2. máj 2003
20:00
Česko Česko 5:2
(0:0, 4:1, 1:1)
Ukrajina Ukrajina Hartwall Areena,
Helsinki
3. máj 2003
16:00
Nemecko Nemecko 5:1
(2:0, 2:1, 1:0)
Rakúsko Rakúsko Hartwall Areena,
Helsinki
3. máj 2003
20:00
Fínsko Fínsko 9:0
(3:0, 4:0, 2:0)
Ukrajina Ukrajina Hartwall Areena,
Helsinki
4. máj 2003
16:00
Rakúsko Rakúsko 1:7
(0:2, 1:3, 0:2)
Slovensko Slovensko Hartwall Areena,
Helsinki
4. máj 2003
20:00
Česko Česko 4:0
(1:0, 1:0, 2:0)
Nemecko Nemecko Hartwall Areena,
Helsinki
5. máj 2003
20:00
Česko Česko 3:3
(1:0, 2:2, 0:1)
Slovensko Slovensko Hartwall Areena,
Helsinki
6. máj 2003
16:00
Ukrajina Ukrajina 2:5
(0:0, 0:3, 2:2)
Rakúsko Rakúsko Hartwall Areena,
Helsinki
6. máj 2003
20:00
Fínsko Fínsko 2:2
(2:1, 0:1, 0:0)
Nemecko Nemecko Hartwall Areena,
Helsinki

Skupina B[upraviť | upraviť zdroj]

Mužstvo Z V R P GS GI PB
Kanada Kanada 5 4 1 0 18 6 9
Švédsko Švédsko 5 4 0 1 20 9 8
Rusko Rusko 5 2 0 3 16 14 4
Švajčiarsko Švajčiarsko 5 2 0 3 14 16 4
Lotyšsko Lotyšsko 5 2 0 3 10 16 4
Dánsko Dánsko 5 0 1 4 8 25 1
2. máj 2003
16:00
Kanada Kanada 2:2
(1:2, 1:0, 0:0)
Dánsko Dánsko Elysée Arena,
Turku
2. máj 2003
20:05
Rusko Rusko 2:4
(1:1, 0:1, 1:2)
Švédsko Švédsko Elysée Arena,
Turku
3. máj 2003
16:00
Švajčiarsko Švajčiarsko 4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
Lotyšsko Lotyšsko Elysée Arena,
Turku
3. máj 2003
20:05
Švédsko Švédsko 7:1
(2:1, 1:0, 4:0)
Dánsko Dánsko Elysée Arena,
Turku
4. máj 2003
16:00
Lotyšsko Lotyšsko 2:1
(0:0, 0:0, 2:1)
Rusko Rusko Elysée Arena,
Turku
4. máj 2003
20:00
Kanada Kanada 2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Švajčiarsko Švajčiarsko Elysée Arena,
Turku
5. máj 2003
20:00
Rusko Rusko 2:5
(1:1, 0:2, 1:2)
Kanada Kanada Elysée Arena,
Turku
6. máj 2003
16:00
Dánsko Dánsko 2:4
(0:0, 2:2, 0:2)
Lotyšsko Lotyšsko Elysée Arena,
Turku
6. máj 2003
20:05
Švajčiarsko Švajčiarsko 2:5
(2:1, 0:1, 0:3)
Švédsko Švédsko Elysée Arena,
Turku

O udržanie[upraviť | upraviť zdroj]

     Tímy postupujúce do majstrovstiev sveta 2004
     Tímy zostupujúce do I. Divízie MS
     Účastník Kvalifikácie Diaľného východu
Mužstvo Z V R P GS GI PB
Spojené štáty Spojené štáty 3 3 0 0 15 4 6
Bielorusko Bielorusko 3 2 0 1 18 3 4
Slovinsko Slovinsko 3 1 0 2 8 15 2
Japonsko Japonsko 3 0 0 3 4 23 0
2. máj 2003
15:00
Spojené štáty Spojené štáty 7:2
(3:2, 3:0, 1:0)
Slovinsko Slovinsko Tampereen jäähalli,
Tampere
2. máj 2003
19:00
Bielorusko Bielorusko 3:1
(2:1, 0:0, 1:0)
Japonsko Japonsko Tampereen jäähalli,
Tampere
3. máj 2003
15:00
Japonsko Japonsko 3:3
(2:0, 0:1, 1:2)
Slovinsko Slovinsko Tampereen jäähalli,
Tampere
3. máj 2003
19:00
Spojené štáty Spojené štáty 4:2
(2:2, 2:0, 0:0)
Bielorusko Bielorusko Tampereen jäähalli,
Tampere
5. máj 2003
15:00
Slovinsko Slovinsko 3:4
(1:2, 1:2, 1:0)
Bielorusko Bielorusko Tampereen jäähalli,
Tampere
5. máj 2003
19:00
Japonsko Japonsko 1:8
(0:1, 1:3, 0:4)
Spojené štáty Spojené štáty Tampereen jäähalli,
Tampere

Play-off[upraviť | upraviť zdroj]

Pavúk[upraviť | upraviť zdroj]

  Štvrťfinále Semifinále Finále
                           
  A1  Slovensko Slovensko 3  
B4  Švajčiarsko Švajčiarsko 1  
   Slovensko Slovensko 1  
   Švédsko Švédsko 4  
B2  Švédsko Švédsko 6
  A3  Fínsko Fínsko 5  
     Švédsko Švédsko 2
   Kanada Kanada 3
  A2  Česko Česko 3  
B3  Rusko Rusko 0  
 Česko Česko 4 3. miesto
   Kanada Kanada 8  
B1  Kanada Kanada 3  Slovensko Slovensko 4
  A4  Nemecko Nemecko 2    Česko Česko 2

Štvrťfinále[upraviť | upraviť zdroj]

7. máj 2003
16:00
Kanada Kanada 3:2p
(1:0, 1:0, 0:2, 1:0)
Nemecko Nemecko Elysée Arena,
Turku
7. máj 2003
17:00
Slovensko Slovensko 3:1
(0:1, 2:0, 1:0)
Švajčiarsko Švajčiarsko Hartwall Areena,
Helsinki
7. máj 2003
20:00
Česko Česko 3:0
(1:0, 2:0, 0:0)
Rusko Rusko Elysée Arena,
Turku
7. máj 2003
21:00
Švédsko Švédsko 6:5
(1:3, 3:2, 2:0)
Fínsko Fínsko Hartwall Areena,
Helsinki

Semifinále[upraviť | upraviť zdroj]

9. máj 2003
17:00
Česko Česko 4:8
(0:1, 2:2, 2:5)
Kanada Kanada Hartwall Areena,
Helsinki
9. máj 2003
21:00
Slovensko Slovensko 1:4
(0:1, 1:1, 0:2)
Švédsko Švédsko Hartwall Areena,
Helsinki

O 3. miesto[upraviť | upraviť zdroj]

10. máj 2003
17:00
Česko Česko 2:4
(1:2, 1:1, 0:1)
Slovensko Slovensko Hartwall Areena,
Helsinki

Finále[upraviť | upraviť zdroj]

11. máj 2003
17:00
Kanada Kanada 3:2p
(1:2, 0:0, 1:0, 1:0)
Švédsko Švédsko Hartwall Areena,
Helsinki

Konečné poradie[upraviť | upraviť zdroj]

Mužstvo
Gold medal icon.svg Kanada Kanada
Silver medal icon.svg Švédsko Švédsko
Bronze medal icon.svg Slovensko Slovensko
4. Česko Česko
5. Fínsko Fínsko
6. Rusko Rusko
7. Nemecko Nemecko
8. Švajčiarsko Švajčiarsko
9. Lotyšsko Lotyšsko
10. Rakúsko Rakúsko
11. Dánsko Dánsko
12. Ukrajina Ukrajina
13. Spojené štáty Spojené štáty
14. Bielorusko Bielorusko
15. Slovinsko Slovinsko
16. Japonsko Japonsko

Zostava Slovenska[upraviť | upraviť zdroj]

Brankári[upraviť | upraviť zdroj]

Rastislav Staňa, Ján Lašák , Pavol Rybár

Obrancovia[upraviť | upraviť zdroj]

Richard Lintner, Róbert Švehla, Radoslav Suchý, Martin Štrbák, Dušan Milo, Ľubomír Višňovský, Ladislav Čierny, Ivan Majeský,((Zdeno Chára))

Útočníci[upraviť | upraviť zdroj]

Miroslav Šatan, Peter Bondra, Žigmund Pálffy, Richard Zedník, Pavol Demitra, Jozef Stümpel, Vladimír Országh, Miroslav Hlinka, Ladislav Nagy, Richard Kapuš, Zdeno Cíger, Peter Sejna, Ľubomír Vaic, Branko Radivojevič

Tréneri[upraviť | upraviť zdroj]

František Hossa, Ján Šterbák (asistent), Vladimír Šťastný


Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji
MS 2002
Švédsko Švédsko - Göteborg, Karlstad, Jönköping
MS 2003
Fínsko Fínsko - Helsinki, Turku, Tampere
MS 2004
Česko Česko - Praha, Ostrava
Med 1.png 1. Slovensko
Med 2.png 2. Rusko
Med 3.png 3. Švédsko
Med 1.png 1. Kanada
Med 2.png 2. Švédsko
Med 3.png 3. Slovensko
Med 1.png 1. Kanada
Med 2.png 2. Švédsko
Med 3.png 3. USA