Šablóna:Archív začiatok

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie


Túto dokumentáciu [upraviť] [história] [obnoviť]
Dokumentácia Dokumentácia

Šablóna sa vkladá na začiatok textu, ktorý má byť označený ako uzatvorená diskusia alebo hlasovanie s výzvou, aby nebol upravovaný.

Vkladá sa substitúciou.

Použitie

{{subst: archív začiatok}}

K správnej funkcii šablóny je potrebné na koniec textu pridať párovú šablónu.

{{subst: archív koniec}}

Parametre

  • poznámka je nepovinný parameter, kde je možné uviesť komentár alebo odkaz, kde je možné podať odvolanie, pridať názor alebo zhrnutie
{{subst: archív začiatok|poznámka= Váš komentár môžete pridať na [[Diskusia k čomusi|diskusnú stránku]].}}
{{subst: archív začiatok|poznámka= Výsledok hlasovania: Schválené pravidlo --~~~~}}
  • upraviteľný je nepovinný parameter, pokiaľ bude vyplnený nejakou hodnotou, zobrazia sa odkazy [upraviť] na úpravu jednotlivých odsekov. Nezáleží na hodnote uvedenej v tomto parametri
{{subst: archív začiatok|upraviteľný= ano, pravdaze, bla bla}}

Pozri aj

Poznámka

Šablóny vytvoria len označenie, farebný podklad za textom, pretože úpravám nie je možné z princípu Wikipédie zabrániť. Avšak akékoľvek úpravy v takto označenom texte by mali byť vždy revertované. Šablóna vkladá magic word __NOEDITSECTION__, čím aspoň sčasti zabraňuje editovaniu obsahu, pretože magic word zabraňuje zobrazeniu odkazu [upraviť] pri odsekoch. Pozor toto magic word zabráni zobrazeniu všetkých odkazov na celej stránke, nielen v texte označenom ako archív.


Ak máte otázku k tejto šablóne, alebo potrebujete jej rozšírenie a neviete ho správne naformátovať, pýtajte sa v diskusii k šablóne. Pokiaľ je potrebné šablónu urgentne opraviť, obráťte sa na technickú podporu. Na testovanie šablóny môžete vytvoriť testy šablóny.