Krátky slovník slovenského jazyka: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
chýba zhrnutie úprav
d (Nová stránka: '''Krátky slovník slovenského jazyka''' je doplnená a opravená podoba jednozväzkového výkladového slovníka spisovnej slovenčiny. Nové vydanie vychádz...)
 
Bez shrnutí editace
'''Krátky slovník slovenského jazyka''' je(skr. doplnenáKSSJ) aje opravenájednozväzkový podoba jednozväzkového výkladovéhovýkladový [[slovník]]a spisovnej [[slovenčina|slovenčiny]].; Novéjedna vydaniezo vychádzaštyroch azáväzných najnovšíchkodifikačných [[Pravidlápríručiek slovenskéhoslovenčiny. pravopisu|Pravidiel slovenského pravopisu]].
 
Nachádzajú sa tu údaje o význame zachytených [[slovo|slov]], o slovotvorných, synonymických, antonymických a homonymických vzťahoch medzi slovami. OsahujeObsahuje informácie o približne 60-tisíc slovách.
 
Vydania:
*1. vydanie: Veda, Bratislava, 1987
*2. vydanie: Veda, Bratislava, 1989
*3. vydanie: Veda, Bratislava, 1997
*4. vydanie: Veda, Bratislava, 2003, dostupné online (pozri externé odkazy)
 
Slovník vychádza zo staršieho [[Slovník slovenského jazyka|Slovníka slovenského jazyka]]. Pravopisne posledné vydanie vychádz z najnovších [[Pravidlá slovenského pravopisu|Pravidiel slovenského pravopisu]].
 
Nachádzajú sa tu údaje o význame zachytených [[slovo|slov]], o slovotvorných, synonymických, antonymických a homonymických vzťahoch medzi slovami. Osahuje informácie o približne 60-tisíc slovách.
 
{{literárny výhonok}}
 
== Externé odkazy ==
* KSSJ na internete: [http://slovnik.juls.savba.sk/] KSSJ+ na webe[http://slovnik.juls.savba.sk/kssj-uvod.pdf]
 
[[Kategória:Slovenčina]]
131 809

úprav

Navigačné menu