Jimmy Chamberlin: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odobrané 2 bajty ,  pred 13 rokmi
d
preklepy
d
d (preklepy)
'''Jimmy Chamberlin'''(narodený [[10. júna]] [[1964]] je americký bubeník, textár a producent známy ako jeden zo zakladajúichzakladajúcich členov a bubeník skupiny [[The Smashing Pumpkins]].
 
== Detstvo ==
[[5. októbra]] [[1988]] v klube Cabaret Metro v Chicagu. Krátko nato, bol Jimmy Chamberlin oficiálne prijatý za člena skupiny.
 
Čoskoro sa vzdal výnosnej práce murára a odsťahoval sa do Chicaga, aby sa mohol naplno venovať práci bubeníka. V roku [[1991]] vydali prvý album [[Gish]], na ktorom mal dôležitú úlohu, kedžekeďže okrem bicích nástrojov nahrával celý album [[Billy Corgan]] sám. Krátko nato si vypracoval Chamberlin závislosť na heroíne. Počas nahrávania druhého albumu z roku [[1993]] [[Siamese Dream]] sa stávalo, že zmizol aj na niekoľko dní a nedal o sebe vedieť.
 
Jeho problémy z drogami vrcholili v roku [[1996]]. Keď počas ich tour na podporu albumu [[Mellon Collie and the Infinite Sadness]] predávkoval spolu s tourovým klávesákom Jonathan Melvoinom a ten na to zomrel, bol Jimmy z kapely vyhodený. Neskôr sa pridal do skupiny [[The Last Hard Man]] vedenej ex-frontmanom skupiny [[Skid Row]] Sebastianom Bachom.
== Reunion ==
 
[[Billy Corgan]] oznámil [[21. júna]] [[2005]] cez článok v [[The Chicago Tribune]] svoj plán na znovuzaloženie skupiny a ponuku na účasť bývalým členom. Na túto mu odpovedal iba Jimmy Chamberlin a tak sa podarilo po piatich rokoch [[The Smashing Pumpkins]] znovu obnoviť. V [[2006]] začali sami, bez ostatných pôvodných členov, pracovať na novom albume, ktorý bol pod názvom [[Zeitgeist]] vydaný [[10. júla]] [[2007]]. Začiatkom roka [[2008]] bolo vydané EP [[American Gothic]] obsahujúce štyri piesne. Od roku [[2005]] až do súčasnosti pracuje Jimmy Chamberlin spolu s Billym Corganom ako iba ako duo.
 
== Externé odkazy ==
5 177

úprav

Navigačné menu