ColdFusion: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 263 bajtov ,  pred 10 rokmi
verzia 9, podporovane databazy
(Zdrojaky - porovnanie)
(verzia 9, podporovane databazy)
'''ColdFusion''' je málo známy [[programovací jazyk]], ktorý vyvinula spoločnosť [[Allaire]]. JeJedná tosa o webový programovací jazyk. Pred nedávnom sa na jeho vývoji podieľala spoločnosť [[Macromedia]] aktorú dnesneskôr hoodkúpila má pod palcom spoločnosťspoločnoť [[Adobe]], ktorá sa dnes podieľa na jeho ďalšom vývoji.
 
ColdFusion poznáme aj pod skratkou '''CFML''', čo znamená '''C'''old'''F'''usion '''M'''arkup '''L'''anguage.
 
Stránky vytvorené v ColdFusion majú príponu .cfm, .cfml alebo .cfc. ColdFusion je tagový jazyk, to znamená, že všetky jeho príkazy sú písané podobne ako HTML medzi zátvorky &lt; a &gt;. Každá značka v ColdFusion sa začína písmenami cf, tj:<cf...>.
 
Jedna z veľkých výhod jazyku ColdFusion je, že sa na rozdiel od mnohých programovacích jazyk veľmi ľahko učí a navyše nie je preň dôležité pod akým operačným systémom beží server. ColdFusion býva obvykle na serveroch Microsoft IIS, ale stretnete sa s ním aj na Unixových serveroch Apache. ColdFusion bol aj ocenený vďaka veľmi jednoduchému zaobchádzaniu s ním. Väčšina užívateľov po tom, ako zvládnu ColdFusion, sú schopní vytvoriť webovú aplikáciu v priebehu niekoľkých hodín, a nie dní či mesiacov.
 
ColdFusion je momentálne vo verzii ColdFusion MX 89, a je v ponuke u firmy Adobe. Je tam zabudovaný server, vývojové prostredie a plne spolupracuje aj s aplikáciou Adobe Dreamweawer CS3 či staršími verziami.
 
'''Výhody:'''
* Intuitívny spôsob písania serverových skriptov
* Rýchle osvojenie príkazov
* Výkon a flexibilita
* Podpora otvorených štandardov vrátane J2EE a .NET
 
'''Podporované databázy - ColdFusion dokáže pracovať s týmito databázami:'''
* [[Microsoft Access]]
* MsSQL
* [[MySQL]]
* Informix
* [[Oracle]]
* DB2 Universal database
* Sybase
 
 
== Ukážka kódu ==

Navigačné menu