Maybach Exelero: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Veľkosť nezmenená ,  pred 7 rokmi
Spolupráca Maybachu, Fuldy a karosárskej firmy Dörr & Schreck začala už v tridsiatich rokoch [[20. storočia]], išlo o projekt veľmi rýchleho auta s označením SW38. Ten mal prekonať v tej dobe magickú hranici 200 kilometrov za hodinu a zároveň mal slúžiť k testom vysokorýchlostných pneumatík, čo malo priniesť Fulde obchodný úspech na nemeckom i svetovom trhu. Auto síce požadovanú rýchlosť dosiahol a testy boli úspešné, ale nikdy sa sériovo nevyrábal; projekt skončil začiatkom [[druhá svetová vojna|druhej svetovej vojny]].
 
[[Design]]om Exelera bola poverená vysoká škola vo [[Pforzheim]]u, karoséria prototypu bola vyrobená [[turín]]skou firmou ''Stola'' v spolupráci s návrhármi [[Daimler-Chrysler]]. Zvýšenie objemu motoru, nastavenie [[Turbomýchadlo|turbomýchadielturbodúchadiel]] predviedli špecialisti z ''Mercedes Car Group'' v [[Untertürkheim]]u.
 
S autom Exelero s pneumatikami 315/25 ZR 23 dosiahol nemecký automobilový pretekár [[Klaus Ludwig]] na skúšobnom okruhu v severotalianskom [[Nardo]] svetového rekordu 351,45 km/h v kategórií limuzín na sériovo vyrábaných pneumatikách (test prebiehal podľa špecifikácií FIA).
Anonymný používateľ

Navigačné menu