Spam: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pridaných 120 bajtov ,  pred 1 rokom
zmeny som dal velke zmeny su fajn lebo su to fajn zmeny som urobil
(zmeny som dal velke zmeny su fajn lebo su to fajn zmeny som urobil)
Pretože množstvo diskusných skupín je dnes moderovaných a prevázkovateľ limituje prevádzku, pokúšajú sa spammeri dostať cez automatizované nástroje do čo najväčšieho počtu takýchto diskusných skupín. Na zabránenie masového prístupu sa v súčasnosti používa systém [[CAPTCHA]].
 
== ------------------------------------------------Pán učiteľ to je fajn ----------------65---------------------------------------------------------- ==
== Pôvod (etymológia) termínu ==
Názov pochádza zo značky amerických konzerv lanšmítu, ktorá sa vyrába od [[30. roky 20. storočia|30. rokov]] dodnes (v súčasnosti ale výrobca trvá na písaní veľkými písmenami – SPAM). Počas [[Druhá svetová vojna|2. svetovej vojny]] a po nej bola veľmi rozšírená, stále je o niečo menej obľúbená vo Veľkej Británii. Objavila sa v záverečnom skeči 25. dielu seriálu ''[[Monty Python]]ov lietajúci cirkus'' (z roku 1970), kde takmer všetky položky jedálneho lístka obsahujú SPAM lanšmít. Kým čašníčka číta jedálny lístok zaplnený SPAMom, zbor Vikingov prehlušuje ich konverzáciu s piesňou opakujúcou „SPAM, SPAM, SPAM…“, odtiaľ vzniklo "SPAMovanie" dialógu.
 

Navigačné menu