Adrian Monk

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Predstaviteľ Monka, Tony Shalhoub

Adrian Monk je fiktívny bývalý policajt sanfranciskej polície a hlavná postava detektívneho seriálu Monk.V seriáli ho stvárňuje herec Tony Shalhoub. Adrian sa nevie spamätať z tragickej smrti svojej ženy Trudy Anne, ktorá zahynula pri výbuchu auta. Trpí obsedantno – kompulzívnou poruchou a rôznymi fóbiami. Začne pracovať ako policajný konzultant a kapitánovi Lelandovi Stottlameyerovi a poručíkovi Randymu Disherovi pomôže vyriešiť aj ten najkomplikovanejší kriminálny prípad. Pri práci mu pomáha asistentka Sharona Flemingová, po jej odchode v polovici tretej série ju nahradila Natalie Teegerová. Vražda Trudy je vyriešená až v poslednej časti seriálu (Mr. Monk and the End).

Rodina[upraviť | upraviť kód]

Adrian sa narodil 15. októbra 1959. Monkov otec Jack Monk opustil rodinu keď mal Adrian 8 rokov a potom sa s ním stretol po 39 rokoch v epizóde Pán Monk sa stretne s otcom (Mr. Monk Meets His Dad). Otec Adrianovi povie,že okrem vlastného brata Ambrosa má aj nevlastného – Jacka Monka juniora. Adrian sa s ním stretne v epizóde Druhý brat pána Monka(Mr. Monk´s Other Brother), kedy mu pomôže očistiť jeho meno od podozrenia z vraždy.

Fóbie[upraviť | upraviť kód]

Monk sa bojí rôznych vecí  – hadov, mlieka, výšky, tlačenice, zubárov a trpí rôznymi fóbiami napr.klaustrofóbiou. Raz sa zmienil až o 312 fóbiach.

Priatelia a známi[upraviť | upraviť kód]

Sharona Flemingová – bývala asistentka Natalie Teegerová – nová asistentka kapitán Leland Stottlemeyer – Monkov bývalý šéf poručík Randall Disher – asistent kapitána Sottlemeyera Dr. Charles Kroger – Monkov psychoterapeut (na konci 6.série zomrel) Dr.Neven Bell – Monkov nový psychoterapeut (7. – 8.séria) Harol Krenshaw – spolupacient Kevin Dorfman – Monkov sused