Allianz – Slovenská poisťovňa

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Súradnice: 48°08′32″S 17°07′15″V / 48,14222°S 17,120822°V / 48.14222; 17.120822

Allianz - Slovenská poisťovňa
Právna forma Akciová spoločnosť
Odvetvie Poisťovníctvo
Založená 2003
Sídlo Bratislava, Slovensko
Vedenie Ing. Todor Todorov, prezident
Ing. Pavol Pitoňák, člen predstavenstva
Ing. Miroslav Pacher, člen predstavenstva
Ing. Marek Jankovič, člen predstavenstva
Ing. Viktor Cingel, člen predstavenstva
JUDr. Marko Tomašovič, člen predstavenstva
Územný rozsah SR
Člen skupiny Allianz Societas Europaea
Zamestnancov 1900
Dcérske spoločnosti Allianz – Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť, a. s.
Nadácia Allianz
Vlastník Allianz New Europe Holding GmbH – 99,61 %
Ostatní akcionári – 0,39 % [1]
Webová stránka www.allianzsp.sk
Sídlo Allianz – Slovenskej poisťovne v Bratislave

Allianz – Slovenská poisťovňa je univerzálnou poisťovňou na Slovensku. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea. Pôsobí v segmentoch životného a neživotného poistenia.

Dejiny spoločnosti[upraviť | upraviť zdroj]

Korene Allianz – Slovenskej poisťovne siahajú až do roku 1919. Jej činnosť je postavená na tradíciách Slovenskej poisťovne. Od svojho založenia bola najúspešnejšou poisťovňou na domácom trhu. Svoje postavenie na trhu si udržala až do znárodnenia v roku 1945, kedy sa stala súčasťou Československej štátnej poisťovne, ktorá mala monopolné postavenie až do „nežnej“ revolúcie.

Po roku 1989, po federatívnom usporiadaní krajiny, začala fungovať ako samostatná štátna Slovenská poisťovňa. Zmena politického režimu v Slovenskej republike umožnila mnohé ekonomické reformy a poistný trh sa začal otvárať. Nový zákon o poisťovníctve z roku 1991 umožnil vstup na trh ďalším tuzemským aj zahraničným firmám a to znamenalo začiatok postupnej transformácie štátnej Slovenská poisťovňa na komerčnú inštitúciu.

V roku 2001 vyhrala Allianz AG, ktorá v tom čase už tiež pôsobila na slovenskom poistnom trhu, medzinárodné výberové konanie na získanie väčšinového podielu v štátnej Slovenskej poisťovni. Rok 2002 tak znamenal pre obe spoločnosti prípravu na nový spoločný začiatok. Oficiálnym dňom vzniku Allianz – Slovenskej poisťovne sa stal 1. január 2003.

Produkty[upraviť | upraviť zdroj]

Allianz – Slovenská poisťovňa je univerzálnou komerčnou poisťovňou a vo svojom portfóliu má produkty tak neživotného ako aj životného poistenia. V oblasti neživotného poistenia ponúka klientom napr.: poistenie automobilov, cestovné poistenie, poistenie domácnosti, poistenie podnikateľov, poistenie lietadiel, poistenie lodí. V oblasti životného poistenia napr.: kapitálové životné poistenie, investičné životné poistenie, poistenie detí, úrazové poistenie.

Ocenenia[upraviť | upraviť zdroj]

Produkty a služby Allianz – Slovenskej poisťovne získali viacero ocenení laickej aj odbornej verejnosti. Medzi najvýznamnejšie na trhu slovenských finančných inštitúcií patrí zisk titulu „Poisťovňa roka“ v rokoch 2009 a 2010, ktorý každoročne udeľuje ekonomický týždenník Trend. Produkty spoločnosti získavajú každoročne ocenenia Zlatá minca. [2]

Filantropia[upraviť | upraviť zdroj]

Allianz – Slovenská poisťovňa vyvíja aj aktivity na podporu znevýhodnených skupín v rôznych sociálnych a kultúrnych sférach. Financuje projekty neziskových organizácií ako sú Úsmev ako dar a niekoľkokrát ročne usporadúva hromadné darovanie krvi pre Červený kríž priamo v areáli spoločnosti. Spoločnosť v roku 2008 založila Nadáciu Allianz, ktorej hlavným cieľom je aktívne prispievať k zvyšovaniu bezpečnosti na cestách.

Služby[upraviť | upraviť zdroj]

Allianz – Slovenská poisťovňa okrem predaja poistenia poskytuje svojim klientom aj inovatívne služby v procese likvidácie poistných udalostí. Okrem možnosti hlásenia prostredníctvom linky 0800 122 222 majú klienti možnosť svoje poistné udalosti nahlásiť už aj prostredníctvom internetu a mobilnej aplikácie.

O klientov spoločnosti sa stará skoro 1900 kmeňových zamestnancov a takmer 5000 externých agentov pôsobiacich po celom Slovensku.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. http://www.allianzsp.sk/tmp/image_cache/link/0000437115/SVS_2013.pdf
  2. http://www.zlataminca.sk/