Amore Mio

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Amore Mio
Obrázok albumu môže byť použitý iba so súhlasom držiteľa autorských práv
Štúdiový album - Thalía
Dátum vydania 4. november 2014 (digitálna verzia)
17. november 2014 (CD - štandard + deluxe)
Nahraný 2014
Žáner Latin pop, Dance pop, Latin music
Dĺžka 46:17 (štandardná edícia), 54:42 (deluxe edícia)
Vydavateľstvo Sony Music Latin
Producent Armando Ávila
Thalía
Tommy Motolla
Thalía – Chronológia
Viva Kids vol. 1
(2014)
Amore Mio
(2014)
'

Amore Mio je dvanásty štúdiový album mexickej speváčky Thalíe, vydaný 4. novembra 2014 v spoločnosti Sony Music Latin v štandardnej aj deluxe edícii. Deluxe edícia obsahuje 14 piesni, teda o dve viac ako štandardná. Na albume sa nachádzajú aj dve spolupráce s rapermi Fat Joe a Becky G. Je to tiež prvý štúdiový album od albumu Habítame Siempre, vydanom v roku 2012.

Albumovým prvým singlom sa stala romantická balada Por Lo Que Reste De Vida, ktorú napísal Ricardo Montaner. Bol vydaný 9. septembra 2014 a v hitparádach mal iba mierny úspech. Thalía sa rozhodla v januári 2015 vydať 2 single naraz. Pre Mexico bol vydaný rovnomenný singel Amore Mio a pre USA a Latinskú Ameriku singel s Becky G, Como Tu No Hay Dos. Druhý spomínaný mal premiéru v rádiách, 20. januára 2015.

Album získal pozitívne hodnotenia od hudobných kritikov i od fanúšikov a debutoval na # 1 v Top Latin a Latin Pop Albums v hitparáde Billboard. Tiež obsadil # 1 v Mexiku, kde získal i zlatú platňu za predaj.

Pozadie a kompozícia[upraviť | upraviť zdroj]

Na albume sa nachádzajú dve piesne, Tu Y Yo a Olvídame, ktoré sa odlišujú od piesní s rovnakým názvom vydaných na albume Thalía (2002) a El Sexto Sentido (2005).

Promo[upraviť | upraviť zdroj]

Single[upraviť | upraviť zdroj]

Thalía vydala ako prvý singel romantickú baladu Por Lo Que Reste De Vida, 9. septembra 2014. Videoklip mal premiéru 13. októbra 2014 v programe Primer Impacto. Video režíroval Carlos Perez. O deň neskôr bol pridaný i na oficiálny Vevo kanál Thalíe na YouTube. Singel zaznamenal len priemerný úspech v hitparádach, špeciálne v Mexiku, kde dosiahol # 3 na Spanish Airplay Chart.

7. januára 2015, Thalía pridala na svoj Youtube Vevo účet audio Como Tu No Hay Dos s Becky G. Neskôr sa objavila informácia, že song bude mať premiéru v rádiách 20. januára 2015 a nakoniec skladbu potvrdila samotná Thalía, ako druhý oficiálny singel z albumu. 9. februára sa v New Yorku natáčal videoklip k piesni, ktorý režírovala Hannah Lux Davis. 19. februára spoločne s Becky G zaspievajú song na Premios Lo Nuestro. Monitor Latino označilo pieseň za jednu z najhranejších piesni v USA a Latinskej Amerike v prvom februárovom týždni. 19. Marca 2015, malo video svetovú premiéru na Vevo.

Sony Music Mexico oznámilo, že pre Mexiko bude vydaný ako druhý singel Amore Mio. Singel zaznamenáva obrovský úspech. V hitparáde los 40 sa najlepšie umiestnil najlepšie na # 5. Monitor Latino označilo pieseň za najhranejšiu skladbu v Mexiku v prvom februárovom týždni a umiestnila sa na # 1 až šesť týždňov po sebe.

10. februára prostredníctvom sociálnych sietí, Thalía oznámila, že je na ceste natáčať videoklip k tretiemu singlu z albumu, Solo Parecia Amor. Bol vydaný ako tretí singel pre Mexico, 11. apríla a videoklip mal premiéru 28. apríla 2015.

Tour[upraviť | upraviť zdroj]

V mnohých rozhovoroch Thalía prezradila, že na konci roka 2015 plánuje odštartovať Amore Mio Tour, ktoré bude zároveň i oslavou 25 výročia na scéne.

Zoznam piesní[upraviť | upraviť zdroj]

Štandardná edícia[upraviť | upraviť zdroj]

 1. Amore Mio
 2. Por Lo Que Reste De Vida
 3. „Más“
 4. „Cerveza En Mexico“
 5. „Lo Más Bonito De Tí“
 6. „Contigo Quiero Estar“
 7. „Comete Mi Boca“
 8. „Tranguila feat. Fat Joe“
 9. „Tu Y Yo“
 10. Como Tu No Hay Dos feat. Becky G“
 11. Solo Parecia Amor
 12. „Olvídame“

Deluxe edícia[upraviť | upraviť zdroj]

 1. „Tu Puedes Ser“
 2. „Gracias“