Preskočiť na obsah

Bridgestone Arena

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Bridgestone Arena

Základné údaje
Poloha501 Broadway
Nashville, Tennessee 37203
Otvorený18. december 1996
MajiteľSports Authority of Nashville and Davidson County
ArchitektPopulous (formerly HOK Sport), Hart Freeland Roberts, Inc.
KapacitaĽadový hokej: 17 113
Basketbal: 19 395
Koncerty: 20 000
Kluby
Nashville Predators (NHL) od roku 1993

Bridgestone Arena (v minulosti známa pod názvami Sommet Center, Gaylord Entertainment Center a Nashville Arena) je multifuknčná aréna v hlavnom meste Tennessee – Nashville. Otvorenie štadiónu prebehlo v roku 1996. Svoje súčasné meno má od roku 2010, kedy klub Nashville Predators podpísal zmluvu s výrobcom pneumatík Bridgestone.

V rokoch 2007 a 2011 prešiel štadión niekoľkými renováciami, ktoré zahŕňali rekonštrukciu a modernizáciu verejných priestranstiev štadióna a príslušnej infraštruktúry, inštaláciu nového ukazovateľa skóre, (výmena analógového za elektronický) a modernizácia miestnosti pre média.

Uskutočňuje sa tu množstvo koncertov známych umelcov najmä v štýle country, keďže domovské mesto Nashville je hlavné mesto country hudby v USA.

V aréne sa v roku 1997 uskutočnili majstrovstvá USA v krasokorčuľovaní, v roku 2004 Majstrovstvá USA v gymnastike, uskutočňujú sa tu viaceré wrestlingové podujatia a každoročne sa tu koná udeľovanie celonárodných ocenení v country, Country Music Association Awards.

V roku 2003 sa tu konal Vstupný draft NHL.

Iné projekty

[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy

[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Bridgestone Arena na anglickej Wikipédii.