Diskusia:Bod horenia

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Beruc do uvahy definicie uvedene na slovenskej wiki, bod horenia je vsetko mozne, len nie specialny pripad teploty horenia (ako sa to tvrdi tu a tu).--Peták 20:41, 25. február 2007 (UTC)

Vysvetli. Bronto 22:30, 25. február 2007 (UTC)

OK. Teplota horenia (vzhladom k tomu ako ju tu mame definovanu) je teplota spalin, cize teplota toho co vznikne bezprostredne po tom co dane mnozstvo horlavej zmesi zhori. Za istych okolnosti (velmi lahko) sa tato teplota blizi tomu, comu sa hovori (teoreticka) teplota plamena. Naproti tomu bod horenia (tak ako ho tu mame definovany) je teplota na ktoru treba nieco zahriat, este pred tym nez to zacne horiet, aby sa to vobec dalo podpalit. A to su dve rozne veci.--Peták 00:27, 26. február 2007 (UTC)

To tam ale nie je napísané. Napísané je tam, že teplota horenia je teplota dosiahnutá pri spalovaní paliva a myslí sa tým - ako to ja chápem -, že teplota horenia je "teplota pri horení a ako si to presne definuješ je tvoja vec". Bod horenia je už konkrétne definovaný cez tie pary. Bronto 01:21, 26. február 2007 (UTC)