Diskusia:Depresia (psychológia)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
  • Mám takú otázočku.:-) Chápem, že rozlišovacia stránka Depresia nasmeruje ľudkov, čo hľadajú psychický depresívny stav, sem, teda na Depresia ->(psychológia)<- (Depresia (psychológia)). Psychologický stav depresie ako stav poklesu nálady skutočne jestvuje; je to smútok, skleslosť, vnútorné napátie, nerozhodnosť, znížené sebavedomie. Viacmenej takýto stav poznáme všetci, a pritom nemusíme byť duševne chorí. No a teraz tá otázka. Mám vytvoriť samostatný článok, ktorý sa bude zaoberať depresiou ako psychiatrickou chorobou? Vyzeralo by to nejak takto: Depresia (psychiatria). Hm? :-) Ako viete, protipól takejto chorobnej depresívnej epizódy je mánia a tú máme na našej Wiki pomenovanú ako Mánia (psychiatria), nie "Mánia (psychológia)". Alebo mám vec nejak rozlíšiť v samotnom tomto článku? Vďaka vopred za odpovede. --Simeon1 19:23, 29. september 2009 (UTC)
  • No, pozrel som si českú a anglickú Wiki a zistil som, že oni tam skutočne majú depresiu ako psychologický stav, pod ktorý zahŕňajú aj afektívne psychiatrické poruchy. Tak potom sa vrhnem na skvalitnenie článku Depresia (psychológia) a zahrniem doňho aj psychiatrické poznatky.:-) --Simeon1 19:40, 29. september 2009 (UTC)
Lepšie je rozlíšiť to na rozlišovacej stránke, obzvlášť ak už aj tak existuje. A čo je v zátvorke je prakticky jedno.Bronto 19:55, 29. september 2009 (UTC)