Diskusia:Fínsko

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Excellent?[upraviť kód]

I don't think this would be the best article about Finland compared to other language articles. The star should be removed.

  • to vies, niektori nasi redaktori sa predhanaju v povysovani clankov na najlepsie - aj ked takymi nie su. Potom nam tu hrozi takato „medzinarodna blamaz“. :-))) --Maros 14:10, 15 júl 2006 (UTC)
    • Maroš, to snáď ani nemyslíš vážne. Nejaký anonym, pravdepodobne porovnávaním veľkosti stránky, napíše, že by článok nemal patriť medzi najlepšie a ty už hneď píšeš o našej "horlivosti". Pokiaľ viem, medzi najlepšie články ešte nebol zaradený nijaký článok, proti ktorému bola vznesená nejaká námietka. Možno by si mal tú svoju pripomienku preložiť do angličtiny, aby jej anonym porozumel. --Adrian 14:33, 15 júl 2006 (UTC)
      • bolo to myslene trochu odlahcene (preto je tam ten smajlik a po slovensky) :-))) --Maros 14:50, 15 júl 2006 (UTC)

Nejlepší článek?[upraviť kód]

Milí kolegové, prohlížel jsem si nejlepší geografické články na vaší a anglické wiki, protože bych rád prokázal službu i jinému státu než Izraeli a byl jsem opravdu zaražen tím, že je zdejší článek Finsko mezi nejlepšími (perfektnými) články. Jak může být článek mezi nejlepšími, když postrádá jedinou citaci??? Není tu ani odkaz na žádnou literaturu.

Koukal jsem do vašich podmínek pro nejlepší (perfektný) článek a tento rozhodně nesplňuje tento bod: "je obsiahlo dokumentovaný. Má referencie. Referencie nie sú osobité danému autorovi ale ide o referencie bežné v danej oblasti." Myslím, že takřka dva a půl roku stará připomínky zpochybňující zařazení článku mezi nejlepší byla oprávněná. Nešlo by s článkem něco provést?--Faigl.ladislav 18:00, 9. február 2009 (UTC)

  • Ahoj, tento článok bol zaradený medzi perfektné v čase, kedy nemuseli byť kritéria pre perfektný článok v podobe akej sú dnes (myslím tým to, že redaktori v tej dobe nemuseli tak prísne hodnotiť jednotlivé body). Neviem či sa s tým dá niečo urobiť, možno znova hlasovať, ale to by mohol vzniknúť precedens... -- Ra1n 11:31, 10. február 2009 (UTC)
    • Dosiaľ bola komunita slovenskej wikipédie, voči týmto problémom dosť indiferentná. Iste by sa dalo hlasovať, išlo by ho aj vylepšiť aby mal určitý štandard. Žiadna takáto snaha sa však dodnes neobjavila.--Pelex 13:07, 10. február 2009 (UTC)

Řešíme na naší wiki obdobný problém, kdy máme několik málo dobrých a nejlepších článků z doby, kdy nebyla pravidla taková, jaká jsou dnes. V současné době tak například probíhá vylepšování článku Sarajevo, který byl označen jako nejlepší, ale v současné době již není. Obdobně bude napravován článek Jeruzalém, který je v současnosti jako dobrý článek. Otázka, zda-li by nové hlasování vyvolalo precedens závisí jen na tom, jak zde tento problém ošetříte. Jistě by to šlo nějak udělat. Neprohlížel jsem ostatní Featured Articles, které zde máte, ale myslím, že Finsko je vzorový příklad toho, co by se dít nemělo. --Faigl.ladislav 19:33, 10. február 2009 (UTC)

Áno, väčšina našich najstarších Perfektných článkov je v dosť zlom stave (aj keď chýbajúce referencie sú to posledné, čo mi na nich vadí). Hviezdičky sa im zatiaľ neodoberajú, hoci ja navrhujem degradovať ich aspoň na Dobré a zároveň sa snažím články z môjho oboru neustále vylepšovať. Inak, diskusia na túto tému sa začala (a mala by pokračovať) tu.--Eryn Blaireová 11:00, 11. február 2009 (UTC)
Dá sa aj zahlasovať ako dobrý článok.--SVALNAC 11:23, 11. február 2009 (UTC)

Žiadne jednoznačné riešenie tu nenastalo. Je možné, aby som opäť tento článok nominoval na najlepší článok, kde by sa v diskusii rozhodlo o jeho osude? Áno, je to kontroverzné, pretože článok už má priznaný štatút najlepšieho článku (aj keď mu v súčasnej dobe nepatrí). Komunita by teda mohla odsúhlasiť pravidlo, podľa ktorého články štatútu „najlepší článok“ musia v každej dobe vyhovovať pravidlám na najlepší článok (tieto pravidlá sa môžu časom meniť). Ak nevyhovujú, musia predpísaný štandard naplniť za určitý čas (dajme tomu mesiac). Ak sa tak nestane, nech sú automaticky degradované na „dobrý článok“. Čo si o tom myslíte?--MichalT 20:06, 21. február 2009 (UTC)

Treba vyvinúť iniciatívu na zdokonalenie týchto článkov, alebo ich odnajlepšenie. Ešte by som poznamenal, že článok by nemohol patriť ani medzi dobré, stále mu chýbajú in text referencie.--Pelex 20:18, 21. február 2009 (UTC)
Iniciatívu vyvinúť treba. Tento článok sa asi nestane najlepším (nebude splňovať kritériá) ani za dva mesiace. Ja iniciatívu mám - „odnajlepšiť“ ho. Ak tu nedôjde k riešeniu, pokúsim sa podať hore uvedený návrh na odsúhlasenie na niektorom relevantnom mieste. Keďže však moje vedomosti o pravidlách sú chabé dúfam, že sa v tejto diskusii (ktorá tu snáď prebehne) dozviem viac. Možno tu podobné pravidlo (ktoré som popísal hore vyššie) už existuje?--MichalT 20:30, 21. február 2009 (UTC)
V prípade tohto článku som jednoznačne za hlasovanie o jeho denominácii. Keď sa raz článok prijme medzi najlepšie, okolnosti sa môžu zmeniť tak, že ním už nie je. Stačí napríklad jeden nikým nepovšimnutý vandalizmus... :-) Aj problematickí správcovia sa nechávajú vo svojej funkcii potvrdzovať, prečo by sa nemohli články... --Eryn Blaireová 20:24, 21. február 2009 (UTC)
Ak sa v článku objaví vandalizmus, nie je to dôvod na odobranie titulu, ale vandalizmus treba odstrániť. --Otm 20:53, 25. február 2009 (UTC)
Treba potvrdzovanie, článok sa môže časom stať neaktuálny, najmä ak ide o žijúce osobnosti (napr. taký George W. Bush by už potreboval rozšíriť v niektorých častiach).--Andrej (d) 19:32, 26. február 2009 (UTC)

Na tomto probléme sa pracuje. Viac sa dozviete tu.--MichalT 23:50, 27. február 2009 (UTC)

Nástroj je vytvorený. Teraz o ňom treba diskutovať.--MichalT 18:44, 31. marec 2009 (UTC)

Najlepší článok[upraviť kód]

No tento článok ani zďaleka nevyzerá ako najlepší článok (skôr by mohol byť dobrým článkom), malo by sa na ňom ešte veľa popracovať. Mala by sa prehodnotiť tá zlatá hviezdička v tom pravom hornom rohu. --MWR 14:25, 8. november 2010 (UTC)

Denominácia 26.11.2011[upraviť kód]

  • Článok Fínsko bol 26.11.2011 denominovaný (podrobnosti). Je mu udelený titul Dobrý článok. --CubeF 14:43, 26. november 2011 (UTC)