Diskusia:Fiodor Michajlovič Dostojevskij

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Článok[upraviť zdroj]

Článok mam rozpracovaný, pls. nezasahujte mi do jeho konceptu pokiaľ neobjavíte závažné chyby a omyly, vďaka --Andrewxyz 00:27, 20. november 2007 (UTC)

Tak neviem, začal som čítať len začiatok, ale sú tam dosť veľké dezinformácie a nepresnosti... (nechcem rovno napísať, že totálne blbosti). --AtonX 07:50, 20. november 2007 (UTC)
Čo konkrétne máš na mysli? Väčšina informácií je z knihy František Kautmann: Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Věčný problém člověka a Anna Grigorjevna Dostojevská: Život s Dostojevským. Vasiľ 09:17, 20. november 2007 (UTC)
Tak napríklad neviem odkiaľ autor zobral termín kriminálne písmo. V ruštine „письмо/pis’mo“ je proste „list, dopis“, ktorý Belinský napísal Gogoľovi ako recenziu na jeho Vybrané state... a v ktorom kritizoval Gogoľove schvaľovanie nevoľníctva. Dostojevskij ho nemusel nikde prednášať, list sa napriek cenzúre šíril po celom Rusku. Okrem toho, nezatkli len Dostojevského, to je dezinformácia. Pozatýkali petraševskovcov síce pod zámienkou šírenia Belinského listu, ale v skutočnosti preto, že omylom považovali tento intelektuálsky krúžok za skupinu revolucionárov... K ďalším odstavcom som sa zatiaľ nedostal... --AtonX 09:32, 20. november 2007 (UTC)
Veď práve pre takéto nezrovnalosti som začal tento článok upravovať, nakoľko, keď som na ne upozorňoval pri iných článkoch tak ste ma vyzývali aby som takéto zmeny robil sám. Chyba, na ktorú sa odvolávaš je od pôvodného autora článku a nemal som ešte dostatok času a primeraných informácií na jej zmenu, za pochopenie ďakujem --Andrewxyz 09:53, 20. november 2007 (UTC)

Mozno by nebolo zle pouzit nieco z doslovu Vaclava Cerneho pri Besoch.Zdal sa mi trocha iny ako tento clanok....ivory,12.1.08

Literatúra[upraviť zdroj]

Článok obsahuje neprimerane veľké množstvo použitej literatúry vzhľadom na svoj obsah. Príde mi to ako zoznam všetkých, ktorí v slovenčine o ňom niečo napísali.--Pelex (diskusia) 08:13, 25. jún 2015 (UTC)