Diskusia:Fortifikačný systém mesta Komárno

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ahoj Redaktor:Bubamara, Redaktor:Pe3kZA a Redaktor:Pstruh ako zakladateľ článku!

Táto téma je chybná, nakoľko medzi mestský fortifikačný systém udáva Starú a Novú pevnosť, ktoré však nemali pôvodne účel obrániť mesto, ale skôr brániť vodnú cestu Dunaja a tiež Váhu. Tieto pevnosti sú registrované pod číslom ÚZPF 302 a obsahujú súbor 7 objektov v rámci Starej a Novej pevnosti a ich názov je Protiturecká pevnosť.

Naopak Fortifikačný systém mesta Komárno má v ÚZPF číslo 301 a obsahuje 45 objektov začlenených v mestskom opevnení. Navrhujem tému rozdeliť rsp tento článok upraiť a presunúť do článku Protititurecká pevnosť, kde Stará a Nová pevnosť patria a linie mestkého opevnenia a to Vážsku, Dunajskú a Palatínsku líniu s ďalšími opevneniami a predmostiami, vytvoriť ako tému venujúcu sa mestskému opevneniu - Fortifikačný systém mesta Komárno.

Protiturecká pevnosť - roku 1546 začiatok stavby Starej pevnosti a rok 1663 začiatok stavby Novej pevnosti. Fortifikačný systém mesta - jeho vznik sa sa datuje väčšinou na 1. polovicu 19. storočia Pozri [1] Slav SePo (diskusia) 08:23, 8. december 2014 (UTC)