Diskusia:Graz

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pozrel som sa na stránky geodézie. Žiaľ Graz som tam nenašiel, iba Štajerský Hradec.Viktor 17:48, 11 jún 2006 (UTC)

Mno, ja som zase ani netušil, že Graz sa nazýva aj Štajerský Hradec :D --Wizzard 17:55, 11 jún 2006 (UTC)
Aha, tak už mi je to jasné. Ako vyplýva z prvých dvoch linkov na v google search [1], tak v jednom zozname majú, že nemá slovenský názov a v druhom, že má. Tak teraz je to zrejme na nás. Bronto 05:54, 12 jún 2006 (UTC)

panorama mesta is of SALZBURG not GRAZ!.... Eastendboy 5.October 2006


Premenovanie[upraviť kód]

Článok, treba premenovať na Štajerský Hradec, ako znie slovenský názov tohto mesta. Krásny príklad neuvedomelosti a nevzdelanosti, ktorý vládne na Slovensku o názvoch. Zatiaľ, čo Maďari si premenovávajú každú slovensku dedinku, ktorá kedy mala maďarský názov, my si, pre totálne nevzdelaných wikipedistov, neudržíme ani hlavné slovenské názvy. Sice všetci vieme, že je to Hradec, ale bude to tak a basta, povedia hlavní slovenskí šikanátori ostatných wikipedistov, a hotovo. Takže buď ho rovno premenujte, alebo ak vám to zlepší deň, začnite postup na premenovanie. --JgIII (diskusia) 20:16, 21. jún 2015 (UTC)

@JgIII: Neuvedomelosť, nevzdelanosť a šikanátori sú metla ľudstva, bohužiaľ ten tvar nie je v zozname exoným ÚGKK [2] (na rozdiel trebárs od Bruggy, Brusel, Budyšín, ktoré tam sú a majú preto pod týmito tvarmi aj tunajšie heslá). Možno keď napíšeš na ÚGKK takýto pekný traktát ako sem, uvedomia si, akí boli roky neuvedomelí a zaradia ho tam. --Teslaton (diskusia) 20:46, 21. jún 2015 (UTC)