Diskusia:Hrádza (stavba)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Bronto napísal

tá definícia je očividne zle, pretože nie každá stavba postavená ako prekážka toku vody je hrádza

Môže to niekto upresniť? Ktoré stavby sa stavajú ako prekážka toku vody a nie sú hrádze? Pokúsim sa potom definíciu vylepšiť. Čo toto?

Hrádza alebo umelá hrádza je pozemná stavba postavená na zadržanie vody. Dôvodom môže byť vzdutie vodnej hladiny, zadržovanie povodní, ochrana priľahlých oblastí pred záplavami, spevnenie, úprava či ochrana brehov alebo splavnenie toku.

--Oprendek 21:10, 14. august 2009 (UTC)

Potrebuješ zdroj (ja zdroje mám, ak treba, ale rád si vypočujem iný). A nie že "poďme si vymyslieť definíciu, pridajte sa". Bronto 21:54, 14. august 2009 (UTC)

slex.sk
definícia, čo tam bola sa vzťahuje na regulačné hrádze okolo riek, prípadne sypané hrádze priehrad (lichobežníkový prierez..). Železobetónové, klenuté či iné hrádze sú tam iba náhodou. Pobrežné hrádze ako napr. v Holandsku vôbec. Keď zdroje máš, prečo ich pri úprave stránky neuvedieš? A neporadil si mi, ktorá pozemná stavba postavená ako prekážka toku vody (resp. na zadržanie vody) nie je hrádza.--Oprendek 09:37, 15. august 2009 (UTC)

Vzhľadom na uvedený "zdroj" nemá vážna diskusia zmysel. Odteraz čokoľvek budeš pridávať, budeš to pridávať - pekne podľa pravidiel - so zdrojmi, inak to bude zmazané. Osobné názory ma nezaujímajú. Bronto 10:37, 15. august 2009 (UTC)

Hrádze sú aj na morskom pobreží, prečo to ignoruješ?--Oprendek 12:13, 15. august 2009 (UTC)