Diskusia:Japonéria (vplyv japonského umenia)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Treba doklad, že sa to po slovensky volá aj japonizmus. Inak je to podľa slovníkov cudzích slov po slovensky japonéria. Bronto (diskusia) 15:24, 1. júl 2012 (UTC)


Japonéria znamená toto:

Otvorený slovník cudzích slov japonéria

výtvarné dielo japonského pôvodu alebo napodobňujúce japonské motívy Zdroj: http://www.cudzieslova.sk Čiže, japonéria je jeden umelecký výtvor, nie celý štýl či obdobie. Japonizmus je podľa vzoru Orientalizmus, impresionizmus, kubizmus, atď. Ponechávam tam japonizmus, zatiaľ.--Nelliette (diskusia) 18:19, 1. júl 2012 (UTC)

Čiže zdroj nemáš a nevieš, čo je slovník cudzích slov, namiesto toho cituješ nejakú ľubovoľnú internetovú stránku. Tým pádom sa to presunie na doložený názov, "zatiaľ". Bronto (diskusia) 18:22, 1. júl 2012 (UTC) P.S.: Toto je príklad ozajstného slovníka cudzích slov: http://slovniky.korpus.sk/?w=japon%C3%A9ria&c=Df42.

Ale mám, vševedko. Str. 422, Slovník cudzích slov, Ivanová-Šalingová,Maníková: japonéria=ozdobný predmet japonského pôvodu.NIe štýl ani umelecký smer. Len predmet.--Nelliette (diskusia) 18:42, 1. júl 2012 (UTC)
Ja mám ten slovník pred sebou (vydanie 2000) a je tam skoro doslova to isté ako v linku uvedenom hore. Takže buď máš iné vydanie alebo nevieš čítať. Po druhé, neviem, či nevidíš ten link hore alebo si to tu pletieš s pretekami alebo o čo ti ide. Našla si v tom čo máš pred sebou japonizmus v tomto zmysle? Nenašla. Nikto od teba nechcel nič iné len doklad slova japonizmus v slovníku alebo odbornej literatúre k téme, doklad na japonériu máme aj bez teba. Bronto (diskusia) 18:26, 2. júl 2012 (UTC)

Kópia z krčmy: Podotýkam, že sa redaktor (v skutočnosti permanentný vandal) Rádiológ opätovne snaží mazať časti viet z diskusií, na čo po prvé nemá právo (čiže už asi po 1000x krát flagrantne pod rôznymi zámienkami a s očividným cieľom provokovať, mstiť sa a zabávať sa tu na ostatných porušuje svoje právomoci) a po druhé tým doslova deformuje celý význam toho, čo sa v diskusii píše. Okrem toho zmazal moje upozornenie v zrhnutie, že ide z jeho strany o drzosť (na čom trvám a to som sa ešte vyjadril veľmi slušne). Nie som prvý, kto mu toto vyčíta a tieto jeho záchvaty iracionálnych činností a emócií bez opory v pravidlách sú už dávno dôvod, aby bol nielen zbavený akýchkoľvek administrátorských právomocí, ale aby bol už konečne natrvalo zablokovaný. Čo už pre pána musí urobiť, aby ste sa všetci spamätali? Ak mieni argumentovať, že slovo "vševedko" je osobný útok, tak ja argumentujem, že osobný útok, je každá jeho veta v každej diskusii na wikipédii o iných než vecných záležitostiach a budem ju mazať (mám to robiť?).
"Milý Rádiológ": Ak ti to náhodou nedošlo, to, že ty si niekde napíšeš alebo zmyslíš, že to, čo podľa teba nemá vhodný tón, budeš proste mazať, nie je žiaden argument ani dôvod, a toto robiť nesmieš (mám to napísať po čínsky?). Tvoje názory ani pocity tu vôbec nikoho nezaujímajú, je ti to jasné? Ak si to ešte stále nepochopil z tých desiatok diskusií, ktoré s tebou ľudia vedú už roky, tak ti to hovorím ja. Buď už nemáš vek na to, aby si robil iné veci, než si mlel svoje, alebo neviem, aký máš problém, ale toto to robiť nesmieš a nebudeš. Bronto (diskusia) 20:44, 3. júl 2012 (UTC)


>Nehodlám sa do tohoto starať a dištancujem sa od akýchkoľvek ďalších hádok, ktoré nie sú k veci - k článkom - , vymazávať to nemá zmysel, lebo to zostáva aj tak v histórii diskusie. Pokiaľ to (ne)dotknutému vadí, mohol podať protest u správcu.--Nelliette (diskusia) 21:49, 3. júl 2012 (UTC)

Asi by bolo najlepšie sa podebatovať medzi 4 očami a nie si tu mazať diskusie. Pochybujem že sa takéto veci stávajú na iných wikipédiách. --–MRunner 21:51, 3. júl 2012 (UTC)
Nestávajú, lenže tam sú indivíduá ako Bronto zablokované, zatiaľčo u nás tolerované. --Rádiológ diskusia 04:23, 4. júl 2012 (UTC)


Toto je mimochodom osobný útok. Čakám, kedy sám zmažeš túto svoju vetu. Naopak zablokovaný by si bol už dávno ty, ale je mi jasné, že nechápeš, čo ti píšem, natoľko to je už u teba pokročilé. Každý odborník, ktorý si pozorne prečíta obsah tvojich príspevkov v diskusiách, vidí, čo si zač, to len ja sa tu musím pro-forma tváriť, že reagujem na rozumnú osobu. Bronto (diskusia)