Diskusia:Majster Kat (hudobná skupina)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ad Copyvio[upraviť kód]

-> Stránka "Krčma" je z nejakého dôvodu zamknutá (aj pre mňa), takže píšem sem, i keď túto tému myslím všeobecne. Budem rád, ak sa téme predebatuje na všeobecnej úrovni.

  • K tej Krčme:

(aktuálna) (posledná) 23:26, 4. december 2006 Helix84 (Diskusia | príspevky | zablokovať) D (Zamyká "Wikipédia:Krčma": píše sa na stránky jednotlivých stolov, návod je na stránke aj vo wikitexte. editovateľnosť tejto stránky mýli (nielen) nováčikov. [edit=sysop:move=sysop]) (vrátiť) --Bubamara …✉ 08:41, 9. november 2007 (UTC)

Súčasný stav[upraviť kód]

Skúsme si teda predstaviť, že niekto hľadá informáciu na konkrétne heslo a vyhľadávač mu vypľuje odkaz na nejakú stránku z wikipédie, on sa na ňu preklikne a namiesto informácie uvidí jednu otrasnú šablónu (nechcem nikoho uraziť), ktorá mu požadovanú informáciu nedá...
Ak som to správne pochopil, tak postup pri zistení porušenia autorských práv je zhruba takýto:
  • niekto (spravidla IP, alebo čerstvý (červený) redaktor vloží článok vyššej literárnej kvality, ktorý má dokonca aj hlavu aj pätu.
  • zoberiem si úvod textu, hodím ho do fultextu (napr. google, jyxo...) a on mi, "čuduj sa svete", vypíše medzi prvými nájdenými odkazmi niektrý(-é) s identickým blokom, úvodom textu... Na 99% sa jedná o copyvio, je to o duševnom vlastníctve, nie je o čom diskutovať.
  • nájdem si potrebnú šablónu (copyvio), vložím ju namiesto skopírovaného textu do stránky a dám "echo" redaktorovi (resp. "redaktorovi") na jeho diskusnú stránku.
Vzhľadom na to, že ide väčšinou o IP a o "červených", tá šablóna reprezentuje encyklopedické heslo na wiki nejakú tú dobu, čo ma mrzí, lebo aj táto stránka, pri ktorej diskutujem má svoj realtívne adekvátny obsah.

Otázka[upraviť kód]

-> Nebolo by možné radšej vkladať šablónu "copyvio" do diskusnej stránky (záložka "Diskusia") k encyklopedickému heslu?

--Bojars 08:26, 9. november 2007 (UTC)

Vkladá sa namiesto textu preto, aby si ju prispievateľ (v 99 % prípadov nováčik) všimol. Mimochodom, nestraší dlho, priemerne tak 10 dní. Helix84.JPG helix84 22:41, 9. november 2007 (UTC)


Copyright

Tento článok alebo obrázok bol sčasti alebo úplne odvodený zo zdroja majsterkat.sk. Povolenie uverejniť tento materiál pod licenciou GFDL odoslané držiteľom autorských práv bolo doručené do systému OTRS spravovaného PR oddelením Wikimedia pod číslom 2007110910008951.

Táto šablóna by nemala byť používaná na vyhlásenie autora o vlastníctve, ale iba v prípade jasného potvrdenia o uverejnení pod danou licenciou odoslaného na e-mailovú adresu permissions-skAt char.svgwikimedia.org.

"Súhlasím s používaním akýchkoľvek informácií aj grafických obrázkov nachádazjúcich sa na servere http://www.majsterkat.sk" [pod GFDL] Helix84.JPG helix84 22:41, 9. november 2007 (UTC)