Diskusia:Minerálna voda

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zoznam vs. článok[upraviť kód]

Encyklopédia má poskytovať informácie, čo je to minerálna voda a nie byť zoznamom minerálnych vôd vo svete. Ten zoznam min. vôd zo Slovenska, by nemal byť precedens pre to aby tam boli uvedené rozsiahle zoznamy svetových min. vôd. Mal byť skôr podnetom pre hlbší popis problematiky na Slovensku, ktorá je pomerne zaújmavá. Tie zoznamy treba presunúť.--Pelex 17:26, 19. február 2009 (UTC)

Niečo na tom je. Ale aj ten zoznam má význam. Napr. taká minerálna voda Evian, Mattoni alebo iné. robil som to podľa cs ale je to aj na eo.--Tom78 15:24, 20. február 2009 (UTC)

Nové značky[upraviť kód]

ako to je s tými novými značkami? Viem, že niektoré sa plnia na Slovensku (napr. Lucka) ale tie ostatné si nie som istý. A taká bonaqua sa podľa mňa na slovensku určite neplní.--Pelex 13:19, 2. máj 2010 (UTC)

Destilovaná minerálna voda?[upraviť kód]

V sekcii „Rozdelenie“ je uvedený bod „destilovaná...“. Avšak destilovaná voda je taká, ktorá neobsahuje takmer žiadne minerálne látky. Minerálna voda je taká, ktorá obsahuje minimálne 1 g rozpustených minerálnych látok na 1 liter. Nejako mi o nesedí... :) --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 19:31, 27. apríl 2016 (UTC)