Diskusia s redaktorom:MmichaelDr.

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

MmichaelDr. (diskusiapríspevkypočítadlo 1počítadlo 2článkyvšetky projektyzáznamyzablokovania), Meta-Wiki (diskusia na Meta-Wiki)


Milí wikipediáni,
vitajte na mojej diskusnej stránke.Face-smile.svg

Otvoriť novú tému

Staršie diskusie sa nachádzajú v archíve.


Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť zdroj]

Ahoj MDsmajlik!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017

Eucharistia[upraviť zdroj]

Ahoj! Na margo tejto úpravy. Si si istá, že všetci kresťania? Aj protestanti?--Jetam2 (diskusia) 13:23, 22. december 2017 (UTC)

Áno, medzi kresťanmi sú rozdiely. Napr. katolíci veria v transsubstanciáciu, teda že po premenení je substancia chleba a vína premenená na substanciu Tela a Krvi a zostáva len vzhľad (akcident), no napr. evanjelici a anglikáni veria v konsubstanciáciu, teda že po premenení je prítomná substancia Tela a Krvi spoločne so substanciou chleba a vína. [1] Teraz na to nemám veľa času, neskôr možno tie veci ešte upresním a priložím nejaké zdroje, no opravil som to už teraz, lebo si myslím, že aj toto je lepšie ako veta "prijímajú chlieb a víno" (kresťania totiž to prijímajú Telo a Krv Kristovu) + urobil som teda už teraz menšiu úpravu: [1]. --MDsmajlik (disk., prísp., meta) 13:47, 22. december 2017 (UTC)

Nevhodná kreativita v odporúčaní a uvítacej šablóne[upraviť zdroj]

Ahoj, vrátila som tvoje kreatívne úpravy v odporúčaní Wikipédia:Vandalizmus a Šablóna:Vitajte. Ak budeš chcieť v budúcnosti meniť obsah v podobných prípadoch, najprv ich prediskutuj napríklad v Krčme. --–Bubamaradisk. 19:40, 4. január 2018 (UTC)
    • KEATING, Karl. Čomu skutočne veria katolíci? : 52 odpovedí na bežné mylné predstavy : uveďme veci na pravú mieru. 1. vyd. Bratislava : Redemptoristi, 2006. 125 s. ISBN 80-969600-0-8.