Diskusia:Nodar Kumaritašvili

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Co jsem pochopil, tak "počas" znamená během. On však zamřel na následky smrtelného zranění až v nemocnici, což se ostatně dále v článku píše. --Dezidor 11:18, 13. február 2010 (UTC)

vďaka za pripomienku --Kelovy 11:43, 13. február 2010 (UTC)

Dva v jednom[upraviť kód]

Toto nie je klasický biografický článok. Ten, o kom má heslo hovoriť, sa stráca medzi mnohými inými menami, wikilinkami. V podstate o ňom samotnom hovorí len začiatok, časť Život a kariéra a v sekcii Nehoda a smrť je mu venovaný nepatrný priestor. Zvyšok by v tomto biografickom článku vôbec nemal byť. Ak si niekto zvonku klikne na toto heslo kvôli samotnému Nodarovi, zistí, že vlastne napokon nečíta to, čo ho zaujímalo pôvodne, resp. že číta to, čo bolo v novinách, teda novinový článok. --–Bubamara 09:46, 14. február 2010 (UTC)
V poriadku, založil som nový článok, dobre som spravil? --MARIÁN (NAPÍŠ MU) 20:49, 14. február 2010 (UTC)
Biografia je v podstate v poriadku, sekciu Nehoda, smrť a pocty by som však vypustila. Je táto nehoda takto napísaná na samotný encyklopedický článok? Spýtaj sa v krčme. Môj názor je že nie je. --–Bubamara 23:43, 15. február 2010 (UTC)
:) presibana, odlahcene: najskor to oddel a potom ti to zmazeme? Cosi mi to pripomina . Marian, hlavne to nedaj na zmazanie sam :D. Podla mna, nehoda potrebuje skorigovat, vypustit publicisticky styl, ako udalost tu medzi ostatnymi katastrofami moze byt. Ja by som dal do krcmy skor to, ci tu mienime pisat a udrziavat rozne aktuality alebo pockame, kym sa trosku ulezia, vytvori sa viac zdrojov, analyz, ktovie coho. --Bonnifac 00:27, 16. február 2010 (UTC)
Osobne by som článok o nehode ako takej presunul do článku o samostatných OH ako jednu kapitolu. --peko 02:06, 16. február 2010 (UTC)

ja by som to zasa nechal v pôvodnom článku, nech to znie akokoľvek kruto, ale bola to až smrť, ktorá Nodara spravila encyklopedicky významným. Majú to tak aj na inách wikipédiách, avšak akceptujem, že môj postoj je menšinový --Kelovy 05:36, 16. február 2010 (UTC)

Bonnifac:
  1. Na zmazanie to určite nedám, nie som hlúpy, upravím to, lebo viem, že sú tam nedostatky.
  2. Problém je v tom, že kto by sa potom toho ujal? Ja nie, neviem ako ostatní. Mne sa "o starých veciach nechce písať". Na druhej strane akceptujem, že wikipedia nie je portál s aktuálnymi udalosťami, no tento postoj by sa pri tak malej wiki akou je slovenská mal prehodnotiť.
    --MARIÁN (NAPÍŠ MU) 13:28, 16. február 2010 (UTC)
Marianovi
  1. Ja som vtipkoval, asi si to nepamatas, ale raz sa mi nanestastie, podarilo oddelit zoznam restauracii z mcdonalds, dat ho na zmazanie a bol zmazany. Bolo mi vycitane, co to robim? Naco som to oddeloval? A nebolo to hlupe :P.
  2. Udalost o Kumaritasvilim je ina, moze byt oddelena a prezije (budem sa snazit). Podla mna ma byt oddelena, aby jeho biografia nebola len o smrti. Principialen som proti aktualitam, lebo tie zdroje chybaju, ale ako trefne hovoris - motivacia casom opadava. Uz odbocujem, ale vyznamnost zostava. Pelex raz spisal aktualne udalosti v Handlovej, asi by to uz nikto teraz nerobil, ale ja som rad, ze sa do toho vtedy pustil. Tak je fajn, ze si sa do toho pustil tiez --Bonnifac 00:17, 17. február 2010 (UTC)
Bonnifac:
  1. Ok. Nie, na tú udalosť si nepamätám.
  2. Ja nie som za to, aby bola nehoda o ňom tak rozsiahlo spomenutá v jeho biograf. článku (ja som len spravil základ, ktorý som neustále aktualizoval a mal som napláne založiť aj článok, no Bubamara ma predbehla). A teraz mi je jedno či sa to spojí zo ZOH alebo to ostane v samostatnom článku. --MARIÁN (NAPÍŠ MU) 12:41, 17. február 2010 (UTC)