Diskusia:Ponorka

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Rád by som upozornil autora/autorov prispievajúceho z anonymnej IP adresy, nech si dá viac záležať na pravopise a nech radšej viac dbá na kvalitu a vecnosť textu ako jeho množstvo. Nechcem tu nikoho odradiť od písania, ale časť o druhej svetovej vojne je pomerne dlhá, ale napriek tomu nemá veľkú výpovednú hodnotu, nie je dostatočne wikifikovaná a ani nie je podložená zdrojmi odkiaľ autor čerpal.--Pelex 13:47, 28. október 2007

Cau Pelex ale podstatnu ulohu v rozvoji ponoriek zohralo Nemecko v priebehu vojny,preto sa táto kapitola nedá rýchlo prejsť,je ťažké sa k tomu vyjadrovať pretože nemám predstavu čo záujemca o danej problematike vie,napíšem konvojové plavba alebo Zaunkonig a teraz neviem aký to má zmysel pre čitateľa.Ak Wilki chce dávať udaje bez snahy o širšiu orientáciu máš pravdu,čo sa týka zdrojov nemám problém, ale nevedel som že treba vždy citovať.čo sa týka gramatiky máš pravdu pletu sa mi jazyky --85.248.15.65 (diskusia) sa nepodpísal(a)


Nezabúdaj že encyklopédiu čítajú aj ľudia, ktorí o problematike nemajú komplexné vedomosti, preto je dobré vysvetľovať v texte aj niektoré menej jasné súvislosti. Text o druhej svetovej vojne je teraz podľa mňa dosť neprehľadný.
Celá tá časť o 2. svetovej sa začína určitým sumárnym vyhodnotením činnosti nemeckých ponoriek, namiesto toho aby spočiatku spomenula všetky štáty, ktoré operovali ponorkami a aj niečo dosiahli. Časť o tom, že nemecké ponorky boli najdôležitejšie mala nasledovať až potom. Spisovať výsledky ponorkového boja by sa podľa mňa hodilo až nakoniec. Je tu veľa nezrovnalostí a chýb vo formátovaní textu, najmä v odseku Nemecko, s niektorými časťami textu som si vskutku nevedel poradiť, lebo som nechápal súvislostiam, v ktorých si písal. Skús si pozrieť príručku alebo si prezri relevantné stránky v rodnom jazyku (ak ti robí slovenčina problémy). Veľa zdaru pri ďalšej práci. Pelex@diskprís 16:50, 31. október 2007 (UTC)

Bude lepšie vytvoriť samostatný článok o ponorkovej vojne počas WWII, podobne ako majú samostatné články jednotlivé operácie. A tu nechať len zhrňujúci odstavec. Rios 18:48, 31. október 2007 (UTC)

Súhlasím.--Pelex 19:11, 31. október 2007 (UTC)

Máš pravdu že časť o Nemecku v druhej svetovej vojne je pre neinformovaného ťažko zrozumiteľná ale pochopiť vývoj ponoriek bez príčin a širších suvislostí je nemožné.Možem napísať že v jeseni 1943 Skl poslalo skupinu ponoriek na atlantické trasy vybavené torpédami Zaukonig,chyba ktoru nemožem opraviť ,pretože tam treba dvojbodku na o,a mna nepustí klávesnica.Takže Ti sformulujem vetu V oktobri 1943 sa Skl pokusilo obnoviť boj proti konvojom v severnom atlantiku prostriedkom vlčej svorky vybavenej torpédami Zaukonig a Pffingerom,konvoj bol chránený,eskortou a ekortnou stíhacou skupinou.To je technicky presný informatívny udaj.Povedz mi aku vypovedaciu hodnotu má takáto veta pre čitateľa.Ked čitateľ rozumie formulacii v každom slove nemám čo upresnovať ale?P.S. čím si ma naštval bolo Tvoje zmazanie príspevku o Talianoch,v celej biede o vojne boli jediný ktorý mi vždy lepšili náladu.Nemusíš stále trvať na číslach,Talianske hlásenia stoja za zábavu.A su sučasťou tej biedy.

Premiestnite to teda do nového článku.--Pelex 16:48, 3. november 2007 (UTC) Asi máte pravdu že je to tak široká problematika ktorá uteká od základného slova že by to mala byť samostatná stránka.Alebo z toho vznikne samostatná komplexná kniha.Ak viete preniesť príslučné odseky bez prepisovania urobte,mne sa to nechce prepisovať,postupne podľa času sa dá doplnať.Zdroje Vám doplním ked sa dostanem domov ku knihám.S pozdravom Bero,z Trenčína.P.S.Nmecko je dodnes,alebo momentálne največší exportér klasických ponoriek na svete. Urobil som doplnky k ponorkovej vojne,ale neviem to graficky rozlíšiť,ak možš urob to,dik