Diskusia:Prétoriánska garda

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

s kópiou by ťažko bojovali - iba ak by to bola kópia kopie. Okrem toho nepoužívali kopie ale oštepy. útvar nazývaný korytnačka (testudo) používali predovšetkým bojové légie --193.87.59.6 (diskusia) sa nepodpísal(a)

Nuvola apps ktip.png Tip!

Ďakujeme za Tvoj návrh! Ak máš pocit, že článok potrebuje vylepšenie, pokojne vykonaj potrebné zmeny. Wikipédia je wiki, takže „každý“ môže ihneď upravovať takmer každý článok. Stačí kliknúť na odkaz Upraviť v hornej časti obrazovky. Nemusíš sa ani registrovať a prihlasovať (hoci je viacero dôvodov, pre ktoré by si to mal zvážiť). Komunita Wikipédie Ťa povzbudzuje k tomu, aby si bol smelý pri úprave stránok. Nemaj strach, že urobíš hlúpe chyby – určite sa nájde niekto, kto ich po Tebe opraví. Ak si nie si istý ako článok správne upravovať, pozri si najprv prehľad editácie stránok, alebo si vyskúšaj upravovanie článku nanečisto na našom pieskovisku. Noví prispievatelia sú vždy vítaní!

--AtonX 08:09, 5. február 2007 (UTC)Reply[odpovedať]

Ale pretoriáni používali kopie, to bolo napísané správne. Hlavný rozdiel medzi kopiou a oštepom je ten, že kopiu pri boji nepúšťaš z ruky, ale ju zabodávaš do nepriateľa. Oštep sa naopak do nepriateľa hádže. --Tiberius 15:00, 24. júl 2009 (UTC)Reply[odpovedať]