Diskusia:Tatranskí Vlci

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nevýznamné?[upraviť kód]

Pardon, ale tá šablóna Významnosť má byť akože vtip týždňa, mesiaca, leta či roka? Ešte nikdy som sa tak schuti nad touto šablónou nezasmial, ako keď som ju uvidel pri tomto článku. Žeby klub, ktorý bude hrať jednu z najkvalitnejších juniorských hokejových súťaží na svete (a zároveň možno najkvalitnejšiu v Eurázii), nespĺňal podmienky významnosti pre sk.wiki? To snáď nie. Článok týkajúci sa Slovenska, ktorý na jednej cudzojazyčnej wikipédii visí už od 27. mája 2011, je vo svojej domovskej krajine spochybnený ako bezvýznamný! :-) To sa môže stať asi iba na Slovensku! Proste Na Slovensku je to tak! Iné by to bolo, ak by tam bola vložená šablóna Na rozšírenie. Tá sa tam teraz každopádne hodí! --redmir 05:23, 26. august 2011 (UTC)

Vtipom týždňa je skôr tento príspevok. Za prvé: jedná sa o nejaký mládežnícky klub, ktorý je časťou Popradského HK, takže by mal byť tak maximálne súčasťou článku o tomto klube. Za druhé, článku chýbali akékoľvek referencie, ergo jeho významnosť možno pokojne spochybniť. A za tretie, že je nejaká mládežnícka liga významná, tvrdíte iba Vy. Nikde nevidím v článku nič, čo by to v článku potvrdzovalo. Nehovoriac o tom, že hrali pár zápasov a ešte aj z vých väčšinu prehrali. Skutočne "významné". A to, že visí na nejakej wiki je úplne irelevantné, dôležité sú zdroje a miestne pravidlá. By ma fakt zaujímalo, kedy väčšina ľudí pochopí, že to čo si myslia oni, si nemusia myslieť iní, a že sa dá slušne komunikovať i s ľuďmi s inými názormi na vec. Ale to by asi nebolo Slovensko a Slováci... --81.88.143.118 09:35, 26. august 2011 (UTC)
Takže takto:
 1. Tento mládežnícky klub nie je časťou popradského HK, ale popradského HC LEV. A to je rozdiel! K tomu ešte toľko, že ak ste vy tento klub vo svojom diskusnom príspevku označili ako "nejaký", tak to je Váš názor. Ja si nemyslím, že by tomuto klubu prislúchalo označenie "nejaký", keďže tento klub bude počas sezóny 2011/12 hrávať svoje súťažné zápasy v obrovskom územnom priestore od Popradu až po ďalekovýchodný Chabarovsk.
 2. V čase, keď bola vložená šablóna významnosť, už tam jedna referencia vložená bola. Okrem nej tam bol aj jeden zdroj (ru.wiki) a jeden externý odkaz na článok na oficiálnej stránke HC LEV. V čase písania Vášho príspevku tam figurovali už aj dve nové referencie. Teraz neviem, či sú podľa vás tieto referencie, zdroje a externé odkazy nedôveryhodné alebo nedostatočné alebo neviem čo.
 3. To, že je nejaká mládežnícka liga významná, netvrdím iba ja. Tvrdia to aj média, aj ľudia spätí s hokejom. Smelo môžem povedať, že o významnosti tejto súťaže aj vrabce na strechách čvirikajú. Okrem toho práve teraz zisťujem, že už viac ako rok článok o tejto súťaží visí aj na našej sk.wiki.
 4. Čo na tom, že väčšinu zápasov (dva z troch) prehrali? To máme teraz pochybovať nad významnosťou všetkých článkov týkajúcich sa našich športovcoch, ktorí väčšinu zápasov prehravajú? A to, že zatiaľ zohrali málo zápasov (3), nie je pre mňa v súvislosti s wiki veľmi podstatné. Podstatnejšie je, že ich čakajú ešte ďalšie 4 turnajové zápasy a potom minimálne 60 zápasov v MHL vrátane so súpermi, v dresoch ktorých hrajú hokejisti, ktorí získali začiatkom tohto roka titul majstrov sveta v kategórii do 20 rokov. Takže ak sa Tatranským Vlkom podarilo dostať sa do takejto spoločnosti, významnosť článku by podľa mňa nemala byť spochybňovaná. Ale to by asi nebolo Slovensko a Slováci, keby nespochybňovali nejaký nový perspektívny projekt, úspech, susedové drahšie auto a pod. --redmir 10:56, 26. august 2011 (UTC)
Takže takto:
 • Prašť ako uhoď, jednoducho je časťou iného športového klubu.
 • Áno referencia na jeden (prvý (sic!), prípravný (sic!!!) a prehratý) zápas. Apropo, ten ruský originál sa skutočne nedá nazvať článkom ani náhodou. U nás by to bol substub na urgentnú úpravu. Čo je v článku teraz, je iná vec, ohrdili ste sa proti šablóne Významnosť, takže sa samozrejme bavíme o vtedajšom stave článku. Externé odkazy nie sú zdroj a ak by sa tak aj bral, nedá sa označiť za nezávislý. Či niekto považuje súťaž za významnú, tvrdíte Vy. Ja som žiadne referencie nevidel, nebol tu o nej ani základný článok. U mňa si asi vrabce čvirikajú o iných témach.:-)
 • Takýchto substupov na urgentnú úpravu je na sk.wiki stovky. Ty si sa však pustil do vlkov. Ty asi nemáš rád ochranárov! Že? :-) --redmir 07:48, 1. september 2011 (UTC)
 • To je predsa úplne samozrejmé, že význam športovca sa odvíja od jeho úspechov (sú síce i vzácne výnimky, napr. "Orol Eddie"). A to, že dotyční ešte nič nedokázali a to považujete v súvislosti z wiki za nepodstatné, tak z toho mi už zostáva rozum stáť. To je asi taká logika, ako keby som založil článok o tuto susedke Maríkovej s tým, že ona síce píše zatiaľ len na Facebook, no možno v budúcnosti napíše veľký román, tak šup s ňou na Wiki. Veď si prečítajte po sebe, čo vlastne píšete. To, že sa dostali do podľa Vás elitnej súťaže, to už konečne znie ako rozumný argument, akurát to najskôr musíte dokázať - ako sa tam dostali, a či tá súťaž je skutočne taká elitná ako tvrdíte. Preto je Wikipédia encyklopédia a nie znôška textu typu "jedna babka povedala." Pre encyklopédiu nie je dôležité, či je niečo bude úspešné či významné, ale či to úspešné a významné je.
 • A na koniec aby ste si nemyslel, že sa tu s Vami chcem nejako hádať alebo čo. Diskutujem tu preto, aby ste si uvedomil konkrétny problém, pokúsil sa ho napraviť, niečo si z toho odniesol a aby Váš ďalší článok bol o to lepší. Osobne mi to nejako významne žily netrhá, šablónu som tam dal preto, aby ste sa ju Vy alebo niekto ďalší pokúsil doplnením článku vyvrátiť. Keby bol jasne bezvýznamný, už by bol zmazaný. Takže držím palce, určite ho po pár dňoch zasa pozriem. S pozdravom --Rádiológ 12:13, 26. august 2011 (UTC)
 • Aj Smíchov je súčasťou Prahy, a predsa o ňom na sk.wiki pojednáva samostatný článok.
 • Mestská časť a časť nejakého klubu je dosť významový rozdiel, nemyslíš? --Rádiológ 10:11, 27. august 2011 (UTC)
 • Áno, je to rozdiel, myslím! Ale Tatranskí Vlci sú súčasťou HC Lev Poprad s.r.o. A s.r.o. nie je len športový klub. Ale keďže ako športový klub figurujú pod úplne iným názvom, predpokladám že aj na MV SR sú zaregistrovaný ako samostatný subjekt. A aj keby nie, to ešte není dôvod aby to bolo pre sk.wiki nevýznamné.--redmir 06:54, 1. september 2011 (UTC)
 • O súťaží (MHL) pojednáva na sk.wiki samostatný článok, resp. stránka. To pripomínam len preto, lebo píšeš, že nebol tu o nej ani základný článok.
 • Ten odkaz bol v čase pridania šablóny nefunkčný (červený). --Rádiológ 10:11, 27. august 2011 (UTC)
 • Áno, v čase pridania šablóny bol nefunkčný (červený). Bola v ňom totiž gramatická chyba (krátke A v slove mladežnícka). Presunom (premenovaním) článku som chybu opravil ešte krátko predtým (cca 1 a 1/2 hod), ako si mi v čase 12:13, 26. august 2011 (UTC) písal, že si o súťaži žiadne referencie nevidel a že tu o nej nebol ani základný článok. V tom čase, keď si mi to písal, už tu bol modrý odkaz MHL. Ale beriem to tak, že si si to nevšímol, stáva sa. --redmir 07:10, 1. september 2011 (UTC)
 • Nie, opravené to bolo až na druhý deň po pridaní šablóny. [1] a [2] --Rádiológ 16:25, 1. september 2011 (UTC)
 • Porovnávať túto problematiku so susedkou Maríkovou, ktorá zatiaľ píše len na facebook, tak to nebolo práve najideálnejšie porovnanie. Skôr by som povedal, že to bolo porovnanie narýchlo kvasené, preto aj nevydarené. Susedka Maríková zatiaľ píše len na facebook, ale ešte nič nenasvedčuje tomu, aby mala v pláne písať román. Kdežto Vlci už 7. septembra začínajú naostro.
 • Nepodstatné, všímaš si formu na rozdiel od posolstva obsahu. Keď niečo dokážu, potom sú významní - nie predtým! --Rádiológ 10:11, 27. august 2011 (UTC)
 • Na sk.wiki a na viacerých ďalších už vyše roka figuruje HC LEV Poprad. Pred rokom sa mu nepdarilo dostať sa do KHL, klub bol neaktívny, takmer 2 mesiace sa tam navonok nič nedialo a predsa odkaz fungoval bez šablóny Významnosť. Až v októbri sa trocha rozhýbali ľady a len nedávno začal byť klub zápasovo aktívny. Podobne ako Vlci, ani oni ešte nič mimoriadne nedokázali, keďže ani ich súťaž ešte nezačala. Až na to, že v prípravných či turnajových zápasoch sa im darí lepšie ako Vlkom. Pointa je však v tom, že kde si bol počas tých 12 mesiacov, keď bol klub neaktívny a ty si tento článok ani raz nespochybnil šablónou Významnosť. Hmmm..? --redmir 07:20, 1. september 2011 (UTC)
 • Kde som bol, do toho ťa nič nie je. Reč nie je o LEV Poprad ale o tomto článku. Ja nie som povinný kontrolovať všetky články, ktoré na wiki sú. --Rádiológ 16:25, 1. september 2011 (UTC)
 • K tvojmu vyjadreniu, "že dotyční ešte nič nedokázali" chcem podotknúť, že na sk.wiki sú aj ďalšie články, ktoré pojednávajú o niečom, kde dotyční (rozumej usporiadatelia) zatiaľ ešte nič nedokázali (okrem toho, že vyhrali konkurz na usporiadateľa). Napr. Majstrovstvá sveta vo futbale 2018, Letné olympijské hry 2016 a pod.
 • Človeče, toto snáď už naozaj nemôžeš myslieť vážne, rozumieš rozumieš vlastne slovu významnosť???! Snáď nehodláš porovnávať MS vo futbale alebo OH s nejakým mládežníckym klubom začínajúcim prvý rok v mládežníckej lige?! --Rádiológ 10:11, 27. august 2011 (UTC)
 • Ale je zaujímavé, že záznam zo zápasu tohto (podľa teba nejakého nevýznamného) mládežníckeho klubu odvysielala aj STV. Uznávam, že STV odignorovala a aj teraz odignoruváva významnejšie športové podujatia, ale to neznamená, že zaradením záznamu zo zápasu Vlkov vysielala niečo nevýznamné. Záver z mojej strany je teda taký, že keď niečo, čo je pre STV významné, má byť pre sk.wiki nevýznamné, tak potom NO COMMENT !!! :-) --redmir 07:38, 1. september 2011 (UTC)
 • Na osobné útoky odpovedať nehodlám. --Rádiológ 16:25, 1. september 2011 (UTC)
 • Neviem aké osobné útoky máš na mysli. S čistým svedomím môžem napísať, že žiadnych osobných útokov som sa voči tebe nedopustil. Predpokladám, že si reagoval na môj predošlý príspevok v tejto subvetve. Ani tam nevidím žiadny osobný útok voči tebe. Tam som sa zmieňoval o televíznom vysielaní zápasu Vlkov s Moskvou. Žeby toto bol osobný útok? To snáď nie...:-)--redmir 09:42, 4. september 2011 (UTC)

Aktualita[upraviť kód]

Opravujem sa. Ani nie tak šablóna Na rozšírenie, ale hlavne Aktualita. --redmir 05:24, 26. august 2011 (UTC)

Vlci[upraviť kód]

Keďže sa to zrejme bude mazať, tak sa tomu nemienim venovať, ale podotýkam, že na ich vlastných stránkach slovo vlk píšu raz malým a raz veľkým, a predovšetkým, že písať to v slovenčine s veľkým je pravopisná chyba, ktorú robia všetky malé deti a podobne. Veľkým sa to píše, iba ak slovo Vlci stojí samostatne. Bronto 20:54, 26. august 2011 (UTC)

Kto vie ako to správne je! To by trebalo vidieť, ako sú zaregistrovaní na Min. vnútra. Ja vychádzam aj z toho, že vo viacslovných názvoch športových klubov sa každé slovo obvykle začína veľkým písmenom, hoci sú aj výnimky. Momentálne si neviem spomenúť podobný názov na Slovensku, ale napr. v Čechách sú Bílí Tygři Liberec s veľkým T. Viem, že čeština a slovenčina sú dva rozdielne jazyky, ale predsa tak blízke, že v takýchto prípadoch je možné, že platia rovnaké gramatické pravidlá. Čo sa týka samotného slova Vlk s veľkým V, pravopisná chyba, ktorú robia malé deti a podobne je to iba vtedy, keď sa jedná o vlka čo behá po lese. Toto sú iní Vlci. Kým vlk, ktorý behá po lese, je všeobecné podstetné meno, Tatranskí Vlci je podľa mňa vlastné podstatné meno, ako napr. Vysoké Tatry alebo Spišská Nová Ves.--redmir 08:19, 27. august 2011 (UTC)

to: Pelex[upraviť kód]

V prvom rade by som ťa chcel ubezpečiť, že anonym, ktorý odstránil šablónu, som nebol ja. Zároveň ale podotýkam, že s anonymom plne súhlasím. Ak niekoho pozvú na Svetový pohár za účasti 8 tímov, o významnosti by nemalo byť pochýb. Azda ich tam nepozvali iba pre ich pekné modré oči! Okrem toho ich stretnutie s Krasnou Armijou Moskva by mala zo záznamu odvysielať STV. Ak sa tak stane, bol by to ďalší argument v prospech významnosti. Pripadá mi divné, že na sk.wiki je viacero článkov o športovcoch v juniorskom veku, o športových kvalitách ktorých nepochybujem, ale zároveň podotýkam, že títo športovci nedosiahli žiadne prenikavé úspechy. A predsa sa nepochybuje nad významnosťou článkov o nich. Pripadá mi trocha divné, že takáto vojna či štvanica ohľadne významnosti sa tu spustila práve proti Vlkom. Mne sa to javí asi tak, ako keby za tým bolo aj niečo iné. --redmir 23:49, 29. august 2011 (UTC)

Články o juniorských/mládežníckych reprezentantoch podľa mňa do encyklopédie nepatria. Máme tu články o iných mládežníckych kluboch, či už Slovenska alebo z NHL? Nie je za tým nič iné, len by som rád videl aj vyjadrenie aj iných redaktorov, ktorí vedia posúdiť významnosť objektívnejšie týchto vecí ako ja či ty. Ak to tu má zostať nech to tu zostane, len mi je skrátka divné, že tu dačo také vzniklo.--Pelex 08:33, 30. august 2011 (UTC)
Ale máme tu aj články o juniorských reprezentačných družstvách, napr. Slovenské národné hokejové mužstvo hráčov do 20 rokov alebo Slovenské národné futbalové mužstvo do 21 rokov. --redmir 08:47, 30. august 2011 (UTC)