Majstrovstvá sveta vo futbale 2018

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Majstrovstvá sveta vo futbale 2018
Rusko
Чемпионат мира по футболу 2018 Россия
2018 FIFA World Cup Russia
Počet zúčastnených 208
(záverečný turnaj: 32)
Hostiteľ Rusko
Víťaz ()
Počet zápasov
Počet gólov
( na zápas)
Návštevnosť
( na zápas)
Najlepší strelec

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 budú dvadsiate prvé majstrovstvá sveta vo futbale. Uskutočnia sa od 14. júna do 15. júla 2018 v Rusku, po tom čo vyhrala hlasovanie na usporiadateľskú krajinu v decembri 2010. Budú to prvé Majstrovstvá sveta v Európe od roku 2006 v Nemecku; všetky okrem jedného štadiónu sú na európskej časti Ruska, na západ od pohoria Ural, aby bolo cestovanie zvládnuteľné.

Hlasovanie o dejisku MS 2018[upraviť | upraviť zdroj]

Kandidátske krajiny Počet hlasov
v 1. kole
Počet hlasov
v 2. kole
Rusko Rusko 9 13
Portugalsko Portugalsko a Španielsko Španielsko 7 7
Holandsko Holandsko a Belgicko Belgicko 4 2
Anglicko Anglicko 2   vypadlo v 1. kole  

Účastníci turnaja podľa konfederácií[upraviť | upraviť zdroj]

Afrika (CAF)
Ázia (AFC)
Južná Amerika (CONMEBOL)
Európa (UEFA)
Severná a Stredná Amerika (CONCACAF)

Mestá, v ktorých sa bude hrať[upraviť | upraviť zdroj]

Základné skupiny[upraviť | upraviť zdroj]

Skupina A

Tím Z V R P Skóre +/− B
Rusko Rusko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Saudská Arábia Saudská Arábia 0 0 0 0
:  0
±0 0
Egypt Egypt 0 0 0 0
:  0
±0 0
Uruguaj Uruguaj 0 0 0 0
:  0
±0 0
14. jún Rusko Rusko : Saudská Arábia Saudská Arábia Lužniki, Moskva
17:00 SELČ :

15. jún Egypt Egypt : Uruguaj Uruguaj Centrálny štadión, Jekaterinburg
14:00 SELČ :

19. jún Rusko Rusko : Egypt Egypt Krestovský štadión, Petrohrad
20:00 SELČ :

20. jún Uruguaj Uruguaj : Saudská Arábia Saudská Arábia Rostov Arena, Rostov nad Donom
17:00 SELČ :

25. jún Uruguaj Uruguaj : Rusko Rusko Samara Arena, Samara
16:00 SELČ :

25. jún Saudská Arábia Saudská Arábia : Egypt Egypt Volgograd Arena, Volgograd
16:00 SELČ :

Skupina B

Tím Z V R P Skóre +/− B
Portugalsko Portugalsko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Španielsko Španielsko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Maroko Maroko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Irán Irán 0 0 0 0
:  0
±0 0
15. jún Maroko Maroko : Irán Irán Krestovský štadión, Petrohrad
17:00 SELČ :

15. jún Portugalsko Portugalsko : Španielsko Španielsko Olimpijskij stadion Fišt, Soči
20:00 SELČ :

20. jún Portugalsko Portugalsko : Maroko Maroko Lužniki, Moskva
14:00 SELČ :

20. jún Irán Irán : Španielsko Španielsko Kazaň Arena, Kazaň
20:00 SELČ :

25. jún Irán Irán : Portugalsko Portugalsko Mordovia Arena, Saransk
20:00 SELČ :

25. jún Španielsko Španielsko : Maroko Maroko Štadión Kaliningrad, Kaliningrad
16:00 SELČ :

Skupina C

Tím Z V R P Skóre +/− B
Francúzsko Francúzsko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Austrália Austrália 0 0 0 0
:  0
±0 0
Peru Peru 0 0 0 0
:  0
±0 0
Dánsko Dánsko 0 0 0 0
:  0
±0 0
16. jún Francúzsko Francúzsko : Austrália Austrália Kazaň Arena, Kazaň
12:00 SELČ :

16. jún Peru Peru : Dánsko Dánsko Mordovia Arena, Saransk
18:00 SELČ :

21. jún Francúzsko Francúzsko : Peru Peru Centrálny štadión, Jekaterinburg
14:00 SELČ :

21. jún Dánsko Dánsko : Austrália Austrália Samara Arena, Samara
17:00 SELČ :

26. jún Dánsko Dánsko : Francúzsko Francúzsko Lužniki, Moskva
16:00 SELČ :

26. jún Austrália Austrália : Peru Peru Olimpijskij stadion Fišt, Soči
16:00 SELČ :

Skupina D

Tím Z V R P Skóre +/− B
Argentína Argentína 0 0 0 0
:  0
±0 0
Island Island 0 0 0 0
:  0
±0 0
Chorvátsko Chorvátsko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Nigéria Nigéria 0 0 0 0
:  0
±0 0
16. jún Argentína Argentína : Island Island Otkrytie Arena, Moskva
15:00 SELČ :

16. jún Chorvátsko Chorvátsko : Nigéria Nigéria Štadión Kaliningrad, Kaliningrad
21:00 SELČ :

21. jún Argentína Argentína : Chorvátsko Chorvátsko Štadión Nižný Novgorod, Nižný Novgorod
20:00 SELČ :

22. jún Nigéria Nigéria : Island Island Volgograd Arena, Volgograd
17:00 SELČ :

26. jún Nigéria Nigéria : Argentína Argentína Krestovský štadión, Petrohrad
20:00 SELČ :

26. jún Island Island : Chorvátsko Chorvátsko Rostov Arena, Rostov nad Donom
20:00 SELČ :

Skupina E

Tím Z V R P Skóre +/− B
Brazília Brazília 0 0 0 0
:  0
±0 0
Švajčiarsko Švajčiarsko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Kostarika Kostarika 0 0 0 0
:  0
±0 0
Srbsko Srbsko 0 0 0 0
:  0
±0 0
17. jún Kostarika Kostarika : Srbsko Srbsko Samara Arena, Samara
14:00 SELČ :

17. jún Brazília Brazília : Švajčiarsko Švajčiarsko Rostov Arena, Rostov nad Donom
20:00 SELČ :

22. jún Brazília Brazília : Kostarika Kostarika Krestovský štadión, Petrohrad
14:00 SELČ :

22. jún Srbsko Srbsko : Švajčiarsko Švajčiarsko Štadión Kaliningrad, Kaliningrad
20:00 SELČ :

27. jún Srbsko Srbsko : Brazília Brazília Otkrytie Arena, Moskva
20:00 SELČ :

27. jún Švajčiarsko Švajčiarsko : Kostarika Kostarika Štadión Nižný Novgorod, Nižný Novgorod
20:00 SELČ :

Skupina F

Tím Z V R P Skóre +/− B
Nemecko Nemecko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Mexiko Mexiko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Švédsko Švédsko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Kórejská republika Kórejská republika 0 0 0 0
:  0
±0 0
17. jún Nemecko Nemecko : Mexiko Mexiko Lužniki, Moskva
17:00 SELČ :

18. jún Švédsko Švédsko : Kórejská republika Kórejská republika Štadión Nižný Novgorod, Nižný Novgorod
14:00 SELČ :

23. jún Nemecko Nemecko : Švédsko Švédsko Olimpijskij stadion Fišt, Soči
17:00 SELČ :

23. jún Kórejská republika Kórejská republika : Mexiko Mexiko Rostov Arena, Rostov nad Donom
20:00 SELČ :

27. jún Kórejská republika Kórejská republika : Nemecko Nemecko Kazaň Arena, Kazaň
16:00 SELČ :

27. jún Mexiko Mexiko : Švédsko Švédsko Centrálny štadión, Jekaterinburg
16:00 SELČ :

Skupina G

Tím Z V R P Skóre +/− B
Belgicko Belgicko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Panama Panama 0 0 0 0
:  0
±0 0
Tunisko Tunisko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Anglicko Anglicko 0 0 0 0
:  0
±0 0
18. jún Belgicko Belgicko : Panama Panama Olimpijskij stadion Fišt, Soči
17:00 SELČ :

18. jún Tunisko Tunisko : Anglicko Anglicko Volgograd Arena, Volgograd
20:00 SELČ :

23. jún Belgicko Belgicko : Tunisko Tunisko Otkrytie Arena, Moskva
14:00 SELČ :

24. jún Anglicko Anglicko : Panama Panama Štadión Nižný Novgorod, Nižný Novgorod
14:00 SELČ :

28. jún Anglicko Anglicko : Belgicko Belgicko Štadión Kaliningrad, Kaliningrad
20:00 SELČ :

28. jún Panama Panama : Tunisko Tunisko Mordovia Arena, Saransk
20:00 SELČ :

Skupina H

Tím Z V R P Skóre +/− B
Poľsko Poľsko 0 0 0 0
:  0
±0 0
Senegal Senegal 0 0 0 0
:  0
±0 0
Kolumbia Kolumbia 0 0 0 0
:  0
±0 0
Japonsko Japonsko 0 0 0 0
:  0
±0 0
19. jún Kolumbia Kolumbia : Japonsko Japonsko Mordovia Arena, Saransk
14:00 SELČ :

19. jún Poľsko Poľsko : Senegal Senegal Otkrytie Arena, Moskva
17:00 SELČ :

24. jún Japonsko Japonsko : Senegal Senegal Centrálny štadión, Jekaterinburg
17:00 SELČ :

24. jún Poľsko Poľsko : Kolumbia Kolumbia Kazaň Arena, Kazaň
20:00 SELČ :

28. jún Japonsko Japonsko : Poľsko Poľsko Volgograd Arena, Volgograd
16:00 SELČ :

28. jún Senegal Senegal : Kolumbia Kolumbia Samara Arena, Samara
16:00 SELČ :

Zdroje[upraviť | upraviť zdroj]

Medzinárodný futbal
     Ázia: AFCÁzijský pohár
     Afrika: CAFAfrický pohár národov
     Severná Amerika: CONCACAFZlatý pohár
     Južná Amerika: CONMEBOLCopa América
     Oceánia: OFCNárodný pohár
     Európa: UEFAMajstrovstvá Európy
World Map FIFA.svg
Majstrovstvá sveta vo futbale žien