Diskusia:Zdeno Cíger

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Neviem ako iným, mne sa vôbec nepozdáva takáto štylizácia v encyklopédii.

Príklady[upraviť zdroj]

 • ... privádzala tribúny do varu
 • ... Žiaľ - toto slovo sa opakuje viackrát
 • ... potvrdil svoj ohromný prehľad
 • ... Najväčšmi si rozumel
 • ... a mladučkým
 • ... Zdeno však šokoval celý hokejový svet
 • ... V polovici sezóny 2002/03 však dal najavo, že mu hokej znovu začal chýbať
 • ... Na radosť bratislavských fanúšikov
 • ... mimochodom Zdenov kamarát z detstva, nevšimol
 • ... Zdeno neudržal nervy a do rozhodcu sotil
 • ... sa stretol s veľkou nevôlou
 • ... a tĺkol do neho ako do mecha, kým mu ho ďalší Zvolenčan Petr Krátký pridržiaval. Zdeno bol situáciou tak znechutený, že ukončil kariéru po druhý raz
 • ... znovu rozjasal svojich fanúšikov a vrátil sa
 • ... mala leví podiel na prekvapivom zisku
 • ... Napokon však neodolal prosbám fanúšikov i funkcionárov a znova sa vrátil na ľad, čo spôsobilo v hlavnom meste príjemný šok a enormné zvýšenie dopytu po vstupenkách. Napriek dlhodobej absencii tréningov i veku 37 rokov bol Zdeno znovu nesmierne cenným hráčom, hrajúcim oku lahodiaci hokej.
 • ... Zdeno sa zaskvel
 • ... ktorý si ho osobne vybral (spolu s Miroslavom Miklošovičom) a výkonný výbor SZĽH jeho voľbu schválil (pozn. balast)
 • ... Zatknutie

V stredu večer, 31. mája 2006 ho predviedli v putách na policajnú stanicu. Podľa trenčianskej polície napadol ich hliadku, ktorá prišla na miesto, kde ležal zranený muž - tamojší sudca, pri ktorom stáli dvaja bratislavskí advokáti a Zdeno.

Podľa Zdenových slov boli spolu hrať tenis a po zápase popíjali alkoholické nápoje, pričom sudca to prehnal a cestou k autu spadol na zem. Ostatní sa mu snažili pomôcť, a náhodná okoloidúca ich aktivitu mylne považovala za násile a zavolala políciu.

Cíger dodal: „Zrazu sa objavila skupina policajtov so samopalmi, ktorí boli nenáležite akční. Vonkoncom som nemal úmysel klásť nejaký odpor, nešlo predsa o žiadny konflikt. Nešetrne ma zvalili na zem, zlomili mi pritom zub a nedalo sa im v prvej chvíli veľa vysvetľovať, nasadili mi putá a odviezli na vypočutie.“

Cíger podľa oficiálneho zápisu kládol aktívny odpor, rozbil policajtom baterku, preto mu nasadili putá a predviedli ho na obvodné oddelenie.

Podľa trenčianskej policajnej hovorkyne odmietol dychovú skúšku, Zdeno však tvrdí, že sa nechystal šoférovať. Rovnako poprel, že policajtom zlomil baterku: „Vymýšľajú si. Jednoducho sa jeden z policajtov chcel ukázať a nedal si nič vysvetliť.“

Krátko po jedenástej večer bol prepustený.

Zranený sudca, ktorého v noci hospitalizovali, už na druhý deň dopoludnia pojednával. Údajne si nepamätá, čo sa udialo. Spomína si len, ako odchádzali k autu, a potom, ako sa ráno prebral v nemocnici. Nevie o tom, že ho niekto napadol: „Pamätám si, že v dobrom som odchádzal a ráno som si prečítal lekársku správu, že ma našli policajti zbitého“. V nemocnici zistil, že má krvavý nos, o iných zraneniach nevie: „Možno som nejaké mal. Keď si prejdem po vlasoch, tak cítim, že sú zlepené ako od krvi.“

Podľa svedkov sa mohol zraniť pri páde na zem.


To tie články nik nečíta?! --Bubamara 00:39, 8 september 2006 (UTC)

No, ja osobne tu športové články zásadne nečítam, a to čo cituješ hore je...neviem či mám plakať alebo sa smiať. Bronto 02:13, 8 september 2006 (UTC)

Ja som sa na tom mechu napr. z chuti zasmial... To je na presun do Kabinetu. Inak wikilinkovanie typu ...zlomili mi pritom zub... a ...krvavý nos... podľa mňa svedčí o nejakej drobnej úchýlke, autor by sa nad tým mohol zamyslieť. Mz 06:17, 8 september 2006 (UTC)

Autora asi pomýlilo podst. meno "článok". Články, na rozdiel od wikipédie, bývajú aj v hokejových časopisoch. :) Ja len dúfam, že takto nie sú všetci hokejisti napísaní. --mo-Slimy 08:41, 8 september 2006 (UTC)

Dobré ráno, ja som autor. Samozrejme, že kritika štyroch redaktorov, ktorých si veľmi vážim, ma vôbec neteší, skúsim to aspoň trochu vylepšiť. Nie je to môj prvý štylistický lapsus, takže v budúcnosti radšej nechám tvorbu článkov tým, ktorí to vedia a zameriam sa na rekategorizácie, tam nemám čo pokaziť :) --Kelovy 09:29, 8 september 2006 (UTC)

Možno stačí písať trošku menej kvetnato a určite zažiariš rovnako, ako Zdenko Cíger v NHL :-) --Ondrejk 10:30, 8 september 2006 (UTC)
To sotva, ale Boh udelil každému 100 percent talentu, a ja jedného pekného dňa zistím, akými vlohami obdaril mňa :) Cítim sa dosť hlúpo, lebo hoci väčšinu článku som napísal ešte ako elév, mal som mnoho času na zmenu. A navyše to o zatknutí som pridal len nedávno - už v pozícii admina, čím vrhám temné svetlo na celú našu wiki. Takže sa ospravedlňujem a... sľubujem nápravu. --Kelovy 13:05, 8 september 2006 (UTC)