Diskusia:Zemská os

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Neviem, či je práve dobrý nápad vytvárať nové články prekopírovaním obsahu z už existujúcich článkov, pričom ten obsah zostane aj v pôvodnom článku. Takéto zdvojovanie obsahu mne osobne nepripadá dobré. Ani ako dočasné riešenie (napokon, na slovenskej wiki je "dočasne" pokojne aj pár rokov). --Eryn Blaireová (diskusia) 11:23, 29. jún 2012 (UTC)

Tiež som bol na vážkach, ale príde mi to lepšie, ako presmerovanie na podkapitolu rozsiahleho článku. Pe3kZA (diskusia) 12:01, 29. jún 2012 (UTC)
Aj mne to príde lepšie ako presmerovanie, ale ešte lepšie mi pripadá nechať červený odkaz. :-) Ten už z diaľky kričí, že sa z neho nič nové nedozvieme a že tú tému treba spracovať.--Eryn Blaireová (diskusia) 07:29, 30. jún 2012 (UTC)

Keď sa kopíruje z iných článkov dlhší text, treba text na pôvodnom mieste zmazať (resp. nechať tam len výcuc). V článku Zem úplne stačí odkaz sem. Keď je to súčasne na dvoch miestach, tak sa nedá usledovať, aby zmeny boli rovnaké na oboch miestach. Bronto (diskusia) 12:17, 30. jún 2012 (UTC)