Diskusia:Zoznam štátov podľa hrubého domáceho produktu

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Rád by som vedel - ak toto má byť všetko - aký zmysel má mať tento absurdný zoznam (ešte k tomu s mapou!!) uvádzajúci absolútne (!) čísla nešpecifikovaného(!) HDP. Veď pre pána kráľa, čím má štát väčšiu rozlohu a obyvateľov, tým má väčší HDP, tak načo taká "infomácia"??? A zobraziť to ešte aj do mapy, to už je vrchol. Bronto 21:43, 2 máj 2006 (UTC)

pre ludi je typicke vsetko porovnavat, hladat to naj a ja v tomto pripade nevidim ziadny problem. mas pravdu, ze to porovnanie je mierne neobjektivne, ale stravil som nad tym clankom skoro 3 hodiny, tak by si ma mohol trochu pochvalit ;-) ..dubhe 21:57, 2. máj 2006 (UTC) ..a raz bude aj HDP definovane ;-) ..dubhe 21:58, 2. máj 2006 (UTC)
Konkrétne za tento nahlúpli článok ťa pochváliť nemôžem, aj keď nekritizujem teba, ale pôvodného autora v anglickej wiki. Ak niekto z takéhoto zoznamu urobí mapu, tak to znamená, že si myslí, že môže niečo porovnávať, a to len svedčí o tom, že nemá vôbec poňatia, čo tu vlastne píše. To je asi to isté, ako keby niekto urobil zoznam Zoznam štátov podľa počtu stromov, z ktorého by sme sa dozvedeli, že v Nemecku je viac stromov ako v Luxembursku (aké "prekvapenie" !). "Mierne" neobjektívne je zlý výraz, pretože to je celé absolútna hlúposť. Na porovnávanie slúži (prinajmenšom) HDP/hlavu alebo HDP/km2. Takýto HDP sa používa, keď máš jednu krajinu a chceš si pozrieť ako sa vyvíjala v čase. Bronto 22:06, 2 máj 2006 (UTC)
mna napriklad v takejto tabulke zaujalo, ci malo vyssie hdp usa alebo eu.. no kedze mame viac obyvatelov, tak ich mozeme predbehnut aspon tu ;-) ..dubhe 22:37, 2. máj 2006 (UTC)