Diskusia k šablóne:Významnosť

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zmena textu šablóny[upraviť kód]

Navrhujem zmeniť text tejto šablóny. Tvrdí, že článok možno nespĺňa podmienky významnosti, pričom odkazuje na stránku Wikipédia:Wikipedická významnosť. Druhá veta však nesúhlasí s tým, čo to významnosť, tak ako je definovaná na uvedenej stránke, je. Významnosť je povšimnutiahodnosť a zároveň overiteľnosť sekundárnymi zdrojmi. Ak totiž existujú relevantné sekundárne zdroje, možno heslo považovať za encyklopedicky významné. Šablóna naopak radí článok rozšíriť alebo prepísať, čo je jednoducho mätúce a odráža to nepochopenie, ktoré často vidieť pri hlasovaní o mazaní nejakého článku.

Navrhujem zmeniť text za:

Predmet tohoto článku možno nespĺňa podmienky významnosti. Pomôžte doplniť článok spoľahlivými sekundárnymi zdrojmi. Ak v článku nie je možné splniť kritériá významnosti, bude pravdepodobne zmazaný.

--MichalT 00:00, 19. apríl 2009 (UTC)

Ale samozrejme ;), len by som poprosil stylistiku vety tak, aby bolo "doplnte" na konci vety. Celkovo by ma zaujimalo, ci "doplnte" sposobujuce "upravit" vobec niekedy niekto pouzije, kto takuto varujucu sablonu uvidi. --Bonnifac 18:59, 1. február 2010 (UTC)

Parameter dátum[upraviť kód]

Nešiel by do šablóny pridať parameter dátum, ktorý by sa zobrazoval v texte šablóny, podobne ako u urgentnej úpravy alebo copyvia? Pretože niektoré články so spochybnenou významnosťou tu ležia aj viac ako rok. Osobne som za zavedenie šablóny typu Doložiť významnosť, ktorá by autorovi dala nejaký čas (povedzme mesiac) na doloženie významnosti, inak by bol článok zmazaný. Ale bez pravidiel významosti s týmto asi nepohneme --chiak 09:57, 26. jún 2010 (UTC)