Diskusia k Wikipédii:Hlasovania

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Rôzne[upraviť kód]

Pravidla hlasovania[upraviť kód]

navrhujem prijat pravidlo pre (vseobecne) hlasovanie (samozrejeme pravidlom na prijímanie pravidiel). --Maros 15:03, 23. január 2007 (UTC)

Kategorizácia[upraviť kód]

Brontov komentar zo spomínaného clanku
Ako vlastne mienime kategorizovat takýchto ludí? 
Doteraz sme to tobili tak, ze sme pisali len fyzici atd, cize tu by malo 
byt len meteorológovia. Dalsia moznost je pisat XYský meteorológ alebo 
pisat meteorológovia a druhú kategóriu XYské osobnosti? Ako teda? 
(kazdopadne uz mame vyse tisic osobnosti urobenych tak ako som napisal 
hore)..Bronto 21:32, 14 mar 2005 (UTC)

Názvy v iných jazykoch[upraviť kód]

  • Ako budeme písať názvy v iných jazykoch?
    1. Tokio (po anglicky: Tokyo) alebo
    2. Tokio (po anglicky: Tokyo) alebo
    3. Tokio (angl. Tokyo) ?
  • Myslím si, že väčšinu už máme urobenú tretím spôsobom, ktorý sa používa aj napr. vo výkladovom slovníku a je hutný a prehľadný. Akurát neviem podľa akého štandardu je tvorená táto skratka, takže neviem doplniť akýkoľvek jazyk. Bronto? Helix84.JPG helix84 11:39, 6 marec 2006 (UTC)

Občianske mená vs. Pseudonymy[upraviť kód]

Podla mna by sa mala otvorit tema vznikania hesiel ci podla obcianskych mien alebo podla vseobecne pouzivanych umeleckych pseudonymov... Riesilo sa to najma tu. Helix hovori, ze existuje uzus - myslim si, ze komunita sa rozrastla a ludia na to maju nejake svoje nazory a nevidim dovod, preco by sa niektore temy a pravidla nemohli prehodnotit... Nemam pocit, ze by boli vytesane do kamena. --norway.today 21:37, 7 máj 2006 (UTC)

Keď sa o tob bude rozhodovať, treba vziať do úvahy, že ľudia majú aj viac "mien" - tak ktoré meno sa bude brať - súčasne oficiálné, rodné, pseudonym, plný tvar/krátky tvar. Niekto, kto sa v tom vyzná by mal vypísať možnosti. Bronto? Helix84.JPG helix84 21:48, 7 máj 2006 (UTC)

Tak ma napadá, že s týmto súvisí aj nasledovné: na en: je všeobecná zásada, podľa ktorej sa články nazývajú najpoužívanejším názvom (podľa mňa to malo skôr technické opodstatnenie). V tomto sa slovenská Wikipédia líši - napríklad úzus o rozlíšení do zátvorky v názve článku. Helix84.JPG helix84 21:51, 7 máj 2006 (UTC)

Podľa mňa je to absolútne jedno, nech si to trebárs určí prvý autor článku a nech sa k nemu urobia príslušné redirekty. Sme elektronická encyklopédia, je to len akademická otázka - tak či tak sa hľadajúci k svojmu "vyvolenému" dostane. --Rádiológ 21:58, 7 máj 2006 (UTC)


schválenie článku[upraviť kód]

Myslím si že každý nový článok keď bude napísaný by sa mal schváliť až potom dať do obehu. --Matejsinkovic (diskusia) sa nepodpísal(a)