Diskusia ku kategórii:Literatúra vo Venezuele

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Prečo to meníš ? Bolo to kategorizované podľa jazyka, čo Latinskoamerická literatúra nie je... --Kelovy (diskusia) 21:59, 19. máj 2016 (UTC)

No vyzeralo to, že skôr podľa štátu. No uvedomil som si, že problém je širší tak som o tom začal diskusiu v Krčme.
Podľa štátu Španielsko ? To predsa neleží v Latinskej Amerike :-)Kategória:Latinskoamerická literatúra by predsa mala obsahovať aj kategóriu Kategória:Literatúra v Brazílii, kde sa hovorí po portugalsky, čiže nemôže ísť pod Literatúru v španielskom jazyku, tak ako to majú na anglickej wiki. No ale niekde ju už zaradíme... :-)--Kelovy (diskusia) 22:39, 19. máj 2016 (UTC)
Keď to bolo pod Španielskou literatúrou tak mi to evokovalo Španielsko čo nebolo správne pre Venezuelu. S Brazíliou máš pravdu. Pod latinskoamerickou by mohla byť, ale to by nemalo byť (len) v španielskojazyčnej kategórii. Ale riešme to radšej v Krčme, nech je to globálne. :-) --Jetam2 (diskusia) 22:42, 19. máj 2016 (UTC)
Aha, chápem :-)No v Latinskej Amerike sú ešte aj územia ako Belize, Surinam, Francúzska Guyana, čiže potom by sme Kategória:Latinskoamerická literatúra museli vložiť v rámci spravodlivosti aj do kategórií literatúr v anglickom, holandskom a francúzskom jazyku a to už by pôsobilo čudne... Preto bude podľa mňa lepšie založiť nejakú kategóriu Kultúra v Latinskej Amerike a vložiť túto Latinskoamerickú literatúru tam, a nie tak ako nám radí Hot Cat :-) --Kelovy (diskusia) 23:06, 19. máj 2016 (UTC)
Nuž práve Belize, Surinam a Francúzsku Guyanu by som neradil do Latinskej Ameriky. Do Južnej áno, ale nie Latinskej práve na základe jazykov, ktoré nepatria medzi latinské. Kategória:Latinskoamerická kultúra existuje od roku 2015, podľa nej som na začiatku vytvoril Kategória:Latinskoamerická literatúra.--Jetam2 (diskusia) 23:12, 19. máj 2016 (UTC)
Aha, chápem, tak už nebudem vymýšľať :-) --Kelovy (diskusia) 23:20, 19. máj 2016 (UTC)