Diskusia s redaktorom:RickRichards

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vytváranie zbytočných košických zoznamových článkov[upraviť kód]

Ahoj, prosím, nevytváraj zbytočné články typu Zoznam mestských častí v Košiciach podľa počtu obyvateľov. To by sa mohli vytvoriť stovky článkov zoznamov mestských častí podľa názvu, poďľa dátumu vzniku, podľa počtu ulíc, podľa ... Takýto zoznam treba vložiť do článku o mestských častiach Košíc, alebo do kapitoly o obyvateľstve v Košiciach. Tým, že tabuľka má funkciu „sortable“, môže si každý zoradiť jednotlivé položky zoznamu podľa ľubovoľného parametra (počet obyvateľov, dátum vzniku, abecedne, podľa rozlohy, počtu ulíc... - stačí iba doplniť do tabuľky údaje), nemusí sa zakaždým vytvárať samostatný článok so zoznamom.--JanoB (diskusia) 17:27, 24. február 2018 (UTC)

Ahoj, ospravedlňujem sa, na Wikipédii som začiatočník no snažím sa vytvoriť nejaké články, ktoré by mohli pomôcť ľuďom, dopátrať sa ku stručným a jasným informáciám, bez toho aby museli dlho blúdiť Googlom. Samozrejme, že máš pravdu, ale rád by som sa ťa opýtal či môžem vytvoriť napríklad článoky s názvom: 1. Zoznam vodných plôch v Košiciach a okolí 2. Zoznam hotelov v Košiciach (po prípade - Hotely v Košiciach) po prípade do akých už existujúcich článkov by som to mohol implementovať. Naozaj nechcem vytvoriť zbytočné články, len potrebujem trošku usmerniť, ktorým smerom sa mám vydať. Článok Zoznam mestských častí v Košiciach podľa počtu obyvateľov rád zakomponujem do článku Mestské časti Košíc, pokiaľ teda môžem. Akurát neviem ako by som článok, ktorý som vytvoril odstránil. Budem rád keď ma poučíš ako mám postupovať ďalej :-) --RickRichards (diskusia) 18:08, 24. február 2018 (UTC)

zdravím, ten zoznam som presunul do článku Mestské časti Košíc a stránku so samotným zoznamom som dal na zmazanie. Články Zoznam vodných plôch v Košiciach a okolí a Zoznam hotelov v Košiciach môžeš vytvoriť, máme tu aj Zoznam vodných plôch v Bratislave a okolí a Zoznam hotelov v Bratislave, preto nevidím dôvod aby tu nemohli byť aj tie v Košiciach. --Gepetito (diskusia) 18:28, 24. február 2018 (UTC)
Ahoj, samozrejme, že zmysluplné (aj zoznamové) články sú vo wiki vítané. Väčšinou vo wiki uprednostňujeme články v podobe súvislého textu, do ktorých sa dajú umiestniť aj tabuľky menšieho rozsahu (napr. Letisko M. R. Štefánika, Prezident Ruskej federácie), ale ak má zoznam väčší rozsah, vytvárame pre neho vlastný článok (napr. Zoznam víťazov mužskej dvojhry na Wimbledone, Zoznam ulíc a námestí v Bratislave). Ako som písal vyššie, nie je vhodné vytvárať samostatné zoznamové články, ak ide iba o rozdielny parameter (zoznam ulíc podľa dĺžky, podľa počtu domov, podľa mestskej časti...), pretože toto sa dá jednoducho pridať do existujúceho zoznamu doplnením príslušného parametra. Na tie ďalšie navrhované články už odpovedal Gepetito a ja s ním súhlasím. Pokiaľ ide o už vytvorený článok, o vymazanie už požiadal Gepetito vložením šablóny „Zmazať lebo“ na začiatok článku. Správca rozhodne o zmazaní a vymaže článok. Ja by som ale tú tabuľku vložil aj do odstavca o obyvateľstve Košíc. Teraz tam máme neaktuálne údaje z roku 2011. Ale upozorňujem na to, že údaje v tabuľke sú bez zdroja, takže môžu byť aj vymyslené! My máme ambíciu byť seriózna encyklopédia, a preto kladieme dôraz na to, aby vkladané údaje boli overiteľné. Preto prosím uvádzaj referencie (zdroje) vkladaných informácií. Ak by si potreboval pomoc/radu, pokojne mi napíš na moju diskusnú stránku.--JanoB (diskusia) 19:05, 24. február 2018 (UTC)


Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Zoznam základných škôl v Košiciach, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude Tvoje dielo, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránené. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 14:47, 25. február 2018 (UTC)

Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Zoznam základných škôl v Košiciach, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 14:47, 25. február 2018 (UTC)

Wikilinky[upraviť kód]

Ahoj, tie tmavozelené wl sú odkazy na rozlišvačky, snaž sa dohľadať konkrétny link. Napr. pri odkaze na Thurzova ulica bol správny odkaz na Thurzova ulica (Košice). --Pe3kZA 19:29, 25. február 2018 (UTC)

Dopravné informácie[upraviť kód]

Dobrý deň. Wikipédia má byť encyklopédiou. Vaše edity, ktoré pridávajú informácie o MHD sú z tohoto hľadiska nevhodné a preto som tieto odstavce odstránil (Wikipédia:Čo Wikipédia nie je#Wikipédia nie je databáza všetkých informácií). Vasiľ (diskusia) 09:57, 15. marec 2018 (UTC)

súhlasím, pridávať cestovný poriadok, do článkov o námestiach (ako napr. tu Námestie osloboditeľov (Košice), nie je najlepší nápad, preto to odstránim. --Gepetito (diskusia) 15:16, 15. marec 2018 (UTC)

Zoznam obytných komplexov v Košiciach[upraviť kód]

Ahoj, mal by si zvážiť potrebu tohto článku.--Lalina (diskusia) 16:48, 17. marec 2018 (UTC)

Ahoj, snažím sa upravovať a vytvárať zmysluplné články z viacerých oblastí a uznávam, že tento je nezvyčajný. No nerád by som ho hneď "zakopal". Mohla by si mi prosím vytýčiť nejaké veci, ktoré mi v článku chýbajú (z hľadiska encyklopediskej významnosti), snažil som sa nájsť relevantné informácie a vytvoriť prehľadný zoznam obytných projektov na území Košíc, no pokiaľ je tento článok skutočne nevhodný, môže byť odstránený. --RickRichards (diskusia) 18:04, 17. marec 2018 (UTC)

Ten zoznam ako taký je zbytočný. Nie každé sídlisko je významné a musí tu mať článok.--Lalina (diskusia) 17:08, 17. marec 2018 (UTC)

Kaplnka svätej Rozálie (Košice)[upraviť kód]

Zdravím. Doslovné preberanie v takomto rozsahu nie je akceptovateľné. Treba to buď naformulovať vlastnými slovami (samozrejme s ponechaním referencie na zdroj), alebo, ak to má byť použité doslovne, treba zabezpečiť zaslanie povolenia od skutočného autora toho textu, forma a postup viď Wikipédia:OTRS. Pokiaľ si podobným spôsobom robil aj ďalšie články, bude treba upraviť/doriešiť aj tie. --Teslaton (diskusia) 19:33, 19. marec 2018 (UTC)

Čierny orol[upraviť kód]

Ahoj! Článok považujem za porušenie autorských práv. Trochu si to síce prepísal, ale v podstate je článok založený na citovanom článku 1:1.--Jetam2 (diskusia) 15:14, 24. marec 2018 (UTC)

Ahoj, ja naozaj chápem, že na Wikipedii nesmie byť skopírovaný text 1:1, ale väčšina viet znie zmysluplne tak ako sú už napísané, snažil som sa ich upraviť áno a napriek tomu článok porušuje autorské práva, nemôžem zmeniť slovosled viet alebo ich prepísať kompletne (každú jednu), keď chcem vyjadriť tú istú myšlienku/informáciu. Aby som neporušil autorské práva musel by som si text vymýšľať, inak sa porušeniu asi nevyhnem keďže informácie čerpám z internetu. Nemôžem ani vynechávať vety, inak článok jednoducho stráca význam, ale ani doplňiť iné informácie, ktoré nie sú zakomponované v zdroji, z ktorého čerpám, pretože by som inak na tú informáciu nemal zdroj, keže to mám z vlastnej hlavy. Skutočne chcem len pomôcť ľuďom, ktorí hľadajú informácie, no porušeniu autorských práv sa asi nevyhnem v žiadnom prípade :/ Mohol by si mi prosím ťa povedať ako docielim opak? Ďakujem :-)--RickRichards (diskusia) 18:09, 24. marec 2018 (UTC)

Sú len dve možnosti:
  1. text naformuluješ vlastnými slovami s využitím informácií zo zdroja (typicky tak, že nepoužiješ copy&paste, ale vypíšeš si fakty a zhrnieš ich vlastnými slovami)
  2. zistíš skutočného autora textu a požiadaš ho o uvoľnenie textu pod slobodnou licenciou a zaslanie povolenia v zmysle Wikipédia:OTRS
Argument že si si nemohol pomôcť, pretože „text už znel zmysluplne“ môžeš skúsiť uviesť napr. na súdnom pojednávaní pri žalobe ohľadom autorstva. Treba si uvedomiť, že texty odtiaľto môže v zmysle licencie použiť ktokoľvek na čokoľvek, pokiaľ dodrží CC-BY-SA, napr. z nich vydať komerčnú publikáciu a pod. Autorstvo preto musí byť v poriadku (musí ísť o slobodné autorské diela tunajších redaktorov, nie autorsky chránené texty niekoho iného, vydané za vlastné), inak to môže spôsobiť problémy tebe alebo ďalším ľuďom, ktorí obsah v dobrej viere, že ide o slobodné dielo, použijú. --Teslaton (diskusia) 18:20, 24. marec 2018 (UTC)

citovanie[upraviť kód]

Ahoj, pri úprave prežeň URL citačným nástrojom, dostaneš čistejšiu referenciu. Vďaka.--Jetam2 (diskusia) 21:33, 12. marec 2019 (UTC)

Do tých infoboxov dávaj </small> a nie <small/>, lebo potom článok pridáva do červenej kategórie Stránky s neplatnými samouzavrenými HTML značkami --188.167.250.209 10:16, 16. marec 2019 (UTC)

Ďakujem za upozornenie, budem si na to dávať pozor. --RickRichards (diskusia) 11:22, 16. marec 2019 (UTC)

Wikipédia:Stránky na zmazanie[upraviť kód]

Dobrý deň, dávam do pozornosti toto hlasovanie o zmazaní.--Pelex (diskusia) 07:18, 23. apríl 2019 (UTC)

Drobná úprava[upraviť kód]

Prosím neoznačujte všetky editácie ako malé, je to brané ako porušenie wikietikety. Pridanie infoboxe nie je drobná úprava. Za nerešpektovanie Wikietikety môžete byť zablokovaný. Ďakujem za pochopenie. (prepačte zlú slovenčinu)--Ján Kepler (diskusia) 17:21, 27. apríl 2019 (UTC)

Obrázky[upraviť kód]

Nenahrávaj obrázky (logá), ktoré porušujú autorské práva a nie sú tvojim dielom. Všetky boli zmazané, a kto to má teraz za tebou upravovať v článkoch?--2A02:AB04:53F:2F00:1560:E41:2A0C:E0DC 16:45, 24. máj 2019 (UTC)