Excalibur City

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Excalibur City, 2016

Excalibur City je malé nákupné mestečko v Česku medzi Chvalovicami a hraničným prechodom Haugsdorf (Rakúsko). Tam sú početné možnosti nákupu, reštaurácie, duty-free-shops, parfumérie, čerpacia stanica a predaj zvierat. Známe sú aj veľké množstvo vietnamských predajných stánkov, ktoré sú všetky za „Čínskym múrom“ postavené. Majiteľ Ronnie Seunig bol osobný priateľ rakúskeho speváka Falca, ktorý tu mal svoje posledné živé vystúpenie.

Ronnie Seunig plánoval v roku 2004 otvoriť nový zábavný park „Zem klamstiev“ v zadnej časti Excalibur City. Zatiaľ sa tento gigantický projekt odkladá.

Budovy Excalibur City sú postavené v rôznych stavebných slohov.

20. decembra 2006 podvečer došlo pri výbuchu pyrotechniky k veľkému požiaru. Pri ktorom bola stará časť z roku 1998 (fotky: vstup, zemeguľa), nákupného centra úplne zničené. Nikto nebol pri požiari zranený alebo usmrtený. Vlastník nákupného centra Ronnie Seunig bol v čase nešťastia v Austrálii, ukázal sa vzhľadom na obrovské škody relatívne pokojný. Podľa Karela Hudeca, generálneho manažéra Excalibur City, spôsobil požiar škodu 3,6 milióna EUR. Oheň ťažko poškodil asi štvrtinu nákupného centra. Tieto zóny boli zbúrané, a časť po časti znovu otvorené.

Iné projekty[upraviť | upraviť kód]

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]