Farmárska revue

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Farmárska revue
Typ relácie magazín
Moderátori Ján Škorňa
Krajina Slovensko
Produkcia
Produkčná spoločnosť Rozhlas a televízia Slovenska
Vysielanie
TV 2007 – súčasnosť
Dvojka

Farmárska revue je televízny magazín zameraný na poľnohospodásku prvovýrobu, záhradkárstvo, ovocinárstvo a drobnochov, ktorý pripravuje štúdio Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) v Banskej Bystrici. Relácia sa vysiela od roku 2007 na televíznom kanáli Dvojka. Uvádza ju Ján Škorňa a medzi pravidelných hostí patrí napr. pomológ Ivan Hričovský.

Relácia si postupne vybudovala stabilnú divácku základňu (napr. 10. novembra 2019 ju sledovalo 163 000 divákov) a patrí k tým najsledovanejším vo videoarchíve na webe RTVS.[1]

Tvorcovia relácie priamo nadviazali na úspešný televízny projekt vytvorením spoločenskej náučno - zábavnej stolovej hry Farmárska revue. Je určená pre celú rodinu. Jej súčasťou sú aj ďalšie úrovne hry. Vďaka priloženému unikátnemu kvartetu sa hráči oboznámia so Slovenskými národnými plemenami hospodárskych zvierat a tradičným pexesom spoznajú potraviny s chráneným označením pôvodu. Na hre participovala aj najznámejšia česko - slovenská žijúca ovocinárska legenda prof. Ivan Hričovský. Súčasťou balenia hry je aj jeho kniha s radami pre záhradkárov a ovocinárov.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Farmárska revue [online]. [s. l.] : Rozhlas a televízia Slovenska, 2019-11-24 [cit. 2019-11-24]. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]