Fruits Basket

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Fruits Basket
Základné informácie
Anglický názovFruits Basket
Japonský názovフルーツバスケット
ŽánerDráma

Fantasy/Mágia

Komédia

Romantika
Manga: Fruits Basket
AutorNacuki Takajová
Jazykjapončina
Počet zväzkov23
Rokjanuár 1999november 2006
Anime: Fruits Basket
RéžiaAkitaro Daiči
ŠtúdioStudio Deen
Rok5. júl 200127. december 2001
Dĺžka jednej časti24 minút
Počet častí26

Fruits Basket (jap.: フルーツバスケット, Furúcu Basketto) je japonská manga séria vytvorená Nacuki Takajovou. Podľa nej bol vytvorený aj anime seriál. Manga je už ukončená.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Fruits basket je príbeh o živote 16-ročnej študentky Tóru Hondovej. Jej matka Kjóko Hondová zomrela pri autonehode. Tóru sa presťahovala k svojmu dedkovi, ale dom potrebuje prestavbu a tak sa Tóru rozhodne, že nebude nikomu na ťarchu. Preto sa rozhodne bývať v stane a nájsť si prácu. Neskôr zistí, že sa "ubytovala" na pozemku rodiny Sómovcov. Keď zistia, že Tóru býva sama v lese, pozvú ju bývať k sebe s tým, že sa im Tóru bude starať o domácnosť a variť.

Veľmi skoro po príchode k Sómovcom, zistí Tóru ich rodinné tajomstvo: Keď sú v strese, alebo pri nejakých iných pocitoch (napr. pocit nebezpečia), ale hlavne keď ich objíme človek opačného pohlavia, premenia sa na 12 zvierat z čínskeho zvieratníka a na mačku, ktorá bola podľa legendy zo zvieratníka vyhodená. Väčšinou ľudom, ktorí zistili ich tajomstvo vymazali pamäť, ale keďže Tóru u nich bude bývať a sľúbila, že to nikomu nepovie, ušetrili ju tejto procedúry.

Postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Tóru Hondová
Sirota, študentka strednej školy. Zbožnuje varenie a domáce práce. Je vždy zdvorilá, ale prehnane láskavá, optimistická a naivná. Jej najlepšími kamarátkami sú Arisa Uotaniová a Saki Hanadžimová. Tóru si želá spoznať a spriateliť sa so všetkými členmi rodiny Sómovcov a zistiť, aké zviera zo zverokruhu sú.
Hlas - Jui Horiová
Kjó Sóma
Väčšinou sa správa netrpezlivo, impulzívne a hrubo, ale to je len jedna stránka jeho osobnosti. Kjó sa premieňa na oranžovú mačku. Má najhoršiu kliatbu, pretože sa premení na odporného zvera, keď si dá dole svoj náramok Juzu beads. Kjó neznáša Jukiho a je rozhodnutý ho poraziť predtým ako skončí školu. Stavil sa totiž a Akitom, že ak Jukiho porazí tak ho prijmú medzi ostatných členov zverokruhu.
Hlas - Tomokazu Seki
Juki Sóma
Jukiho znamenie je potkan. Je veľmi atraktívny,ale má nie je príliš spoločenský. Má dokonca v škole aj vlastný fanklub(Fan Klub Princa Jukiho). Ale radšej by si prial byť so spolužiakmi kamarát ako byť neustále len obdivovaný. Mal veľmi traumatické detstvo hlavne kvôli Akitovi, ktorý ho neustále niekde zatváral a mentálne ubližoval. Tajne žiarli na Kya, pretože si myslí, že môže normálne žiť a kamarátiť sa s ľuďmi, nie je oficiálnou súčasťou zverokruhu, po čom Juki túži. Má tiež trochu zlý vzťah so svojím starším bratom Ayame, pretože má pocit,že ho v detstve opustil. Ayame je však až priveľmi bezstarostný, aby si s tým lámal hlavu. Jukiho priťahuje Tóru, ktorá v ňom vidí jeho pravá ja, dáva mu rady a povzbudzuje ho na duchu svojím optimistickým správaním.
Hlas - Aya Hisakawa