Gymnázium, Ľ. Štúra 26, Michalovce

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Logo školy
Gymnázium, Ľ. Štúra 26, Michalovce
ZriaďovateľKošický samosprávny kraj
Rok založenia1992
Zameranieštvorročné, osemročné, päťročné bilingválne
RiaditeľkaPaedDr. Adriana PETROVÁ, PhD., MBA
Štatistické údaje
Počet žiakovpribližne 360
Počet tried17
Ďalšie informácie
HymnaMy sme GĽŠ
Školský časopisBonzák
Kontaktné údaje
AdresaĽ. Štúra 26
071 01 Michalovce
Telefón056/644 13 46
Oficiálny webgymmi.edupage.org
Oficiálny e-mailskola@gymnmi.svcmi.sk

Gymnázium, Ľ. Štúra 26, Michalovce ponúka žiakom vzdelávanie v štvorročnom vzdelávacom programe so všeobecným zameraním, v ktorom je posilnená dotácia

v cudzích jazykoch, informatike a prírodovedných predmetoch. V osemročnom vzdelávacom programe s vnútorným zameraním na cudzie jazyky a informatiku.

A v päťročnom bilingválnom programe.[1]

História[upraviť | upraviť zdroj]

Vznik školy sa viaže k 1. 9. 1992. Jej počiatky sú spojené s SOU strojárskym na Močarianskej ulici č.1 v Michalovciach, na pôde ktorého bolo jej prvé sídlo. Vznik nového gymnázia odobrilo ministerstvo školstva, podporili ho aj orgány mesta a rodičovská verejnosť, takže nič nebránilo tomu, aby v našom meste uzrelo svetlo sveta ďalšie gymnázium.

Dôležitým medzníkom bol rok 1994, kedy bolo gymnázium z SOU strojárskeho v počte 3 tried, z toho 2 triedy 2. ročníka a 1 trieda 1. ročníka štvorročného štúdia delimitované do priestorov SPŠ na Ulici Ľ. Štúra 26 v Michalovciach, od čoho je odvodený aj jeho súčasný oficiálny názov školy – Gymnázium, Ľ. Štúra 26, Michalovce.

Záujem verejnosti, rodičov i žiakov po osemročnom gymnaziálnom štúdiu viedol vedenie školy k aktivite týmto smerom. Od 1. 9. 1999 boli do siete škôl zaradené študijné odbory osemročného gymnázia, jedna trieda so zameraním na matematiku a fyziku a jedna trieda so zameraním na cudzie jazyky, od 1. 9. 2004 bolo toto zameranie na matematiku a fyziku nahradené zameraním na informatiku. Nové legislatívne úpravy zrušili tieto zamerania, vo vnútornej profilácii v podobe modulov však pokračujú ďalej v osvedčenej podobe. V roku 2020 sa riaditeľkou školy stala Adriana Petrová, čo odštartovalo novú éru školy. Od školského roku 2022/2023 sa otvára trieda s päťročným vzdelávacím programom. Škola sa v súčasnosti postupne rekonštruuje. Škola má moderne vybavené učebne a bufet. Pôsobí tu školská redakcia, školská kapela aj školský parlament. V súčasnosti sa škola zapája do projektov, ako sú napríklad Dofe, EPAS, E twinning

[2]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Profil školy - O škole | Gymnázium, Ľ. Štúra 26, Michalovce [online]. gymmi.edupage.org, [cit. 2022-01-05]. Dostupné online.
  2. Profil školy - História školy | Gymnázium, Ľ. Štúra 26, Michalovce [online]. gymmi.edupage.org, [cit. 2022-01-05]. Dostupné online.