Hana Gitelmanová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Hana Gitelmanová
Základné informácie
SeriálHrdinovia
HerecStana Katic
Prvý výskyt1×16 Niečo nečakané
O postave
Dátum narodenia1979
Miesto narodenia2006
Schopnosťvnímanie a ovplyvňovanie el. komunikácie
Povolanieagentka Mosadu
agentka Spoločnosti

Hana "Wireless" Gitelmanová (hebr. חנה גיטלמן‎, *1979 – †2006) je fiktívna postava z amerického seriálu Hrdinovia.

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Pred zatmením[upraviť | upraviť zdroj]

Hana bola vychovaná ako židovka. Pracovala v Mosade, Izrael. Nikdy nebola v teréne. Raz prišiel Noah Bennet, povedal, že pracuje pre CIA a vycvičil ju na Aljaške. Pomohol jej objaviť jej schopnosť. Hana dokáže absorbovať všetku elektronickú komunikáciu a meniť ju. Ak niečo prejde vo forme bitov a bajtov, môže to nájsť. Bennet ju poslal na prvú misiu do Tanzánie. Zajali ju. Keď sa odvolala, že pracuje pre CIA, zistila, že Bennet ju oklamal. V skutočnosti pracovala pre Spoločnosť.

Odišla zo Spoločnosti. Žila v Montane pod inou identitou, lebo ju hľadali viaceré vlády sveta.

1. séria[upraviť | upraviť zdroj]

Pokúšala sa vystopovať Benneta, ktorý ju iba zneužil, a zničiť Spoločnosť. Skontaktovala Teda Spragua, no ona sama sa vydala po komunikačnej stope za Lindermanom. Tým, že zachránila jedno dievča pred úchylom, stratila stopu. Následne ju skontaktoval Bennet oznamom, že odchádza zo Spoločnosti a potrebuje ju zničiť, tak ako ona. Spojila sa s ním.

Ukradla vládnemu úradníkovi Casey Z. Smithovi kartu a vlámala sa do Pentagónu. V archívoch našla spis operácie "Lone Star" (pojednáva o akcií na zničenie Au Co), ktorý mala získať. Potom už len ostávalo zničiť sledovací systém, ktorý hľadá ľudí pomocou izotopu, ktorý im bol vstreknutý do krvi. Bol to satelit na obežnej dráhe Zeme. Aby bola bližšie k satelitu, oklamala čínske vesmírne stredisko pomocou e-mailov a odletela do vesmíru. Počas hacknutia systému sa do nej dostal vírus, ktorý jej spôsoboval utrpenie. No skôr než ju stihol ovládnuť, zničila satelit. Keď ju vírus ovládol, jej duša sa dostala do rádiovej komunikácie a spolu s nevlastným strýkom Richardom Druckerom (David Rooijker) sa pokúšali vymazať dáta Spoločnosti, no zmazali ich dvoch.

Rodina[upraviť | upraviť zdroj]

 Sarah Rosenbergová ╤ Jules Gitelman  Zivi Blumenthal ╤ Ruth Meisnerová ┬ Pán Rooijkera
  (1918-1992)   │ (1910-1988)    (1913-1966)  │  (1921-1989)  │
          │                 │         │
          │                 │         │
         Joshua Gitelman ==╤== Zahava Blumenthalová    David Rooijker
           (1938)    │    (1947-1989)       (1943-1992)
                  │
               Hana Gitelmanová
                (1979-2006)

Zahava Blumenthalová[upraviť | upraviť zdroj]

Zahava Blumenthalová (hebr. זהבה גיטלמן{a}, *1947 - †1989) je Hanina matka. Bola vyštudovaná pilotka. Lietala ako jedna z prvých žien vo vojne o nezávislosť. Zahynula s matkou pri atentáte cestou z Jeruzalema do Tel Avivu v roku 1989. Autobus zletel do priepasti.

Ruth Meisnerová[upraviť | upraviť zdroj]

Ruth Meisnerová (*1921 - †1989) je Hanina babka. Mala dve deti: Davida Rooijkera a o štyri roky neskôr so Zivi Blumenthalom dcéru Zahavu. Bojovala v partizánskom odboji proti nacistom. Skončila v Osvienčime. Zomrela s dcérou pri atentáte.

Assignment Tracker 2.0[upraviť | upraviť zdroj]

Na stránke PrimatechPaper.com - About (vytvorenej pre seriál Hrdinovia) po kliknutí na logo a zadaní údajov Username: bennet, Password: claire sa zobrazí databáza hrdinov, výnimočných ľudí "Assignment Tracker 2.0".

Kód k Haninej zložke (po anglicky):

C001 - Hana Gitelman
Username: bennet 
Password: HGghx11a 

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]