Kim Hjon-čung

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Hjon-čung Kim)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kim Hjon-čung
김현중
2011 Hyun joong-2.jpg
Základné informácie
Rodné meno 김현중
Narodenie 6. jún 1986 (34 rokov)
Soul, Kórejská republika
Pôsobenie spevák, herec, model, tanečník, moderátor
Žáner K-pop, J-pop, Dance, R&B
Hrá na nástroje klavír, gitara, basová gitara, bubny
Roky pôsob. 2005–súčasnosť
Vydavateľstvá DSP Media (2005–2010)
KeyEast (2010–súčasnosť)
Warner Music Taiwan
(2010–súčasnosť)
United Asia Management
(2011–súčasnosť)
Delicious Deli Records/Universal Music Japan
(2011–súčasnosť)
Súvisiace
články
SS501
Webstránka www.hyun-joong.com

Kim Hjon-čung (po kórejsky: 김현중 -Kim Hjon-čung; angl. prepis: Kim Hyon-chung alebo Kim Hyun-joong; * 6. jún 1986 Soul) je juhokórejský spevák a herec. Je lídrom populárnej chlapčenskej skupiny SS501.

Životopis[upraviť | upraviť kód]

Život pred debutom[upraviť | upraviť kód]

Keď sa rozhodol stať sa spevákom, odišiel zo školy. Počas svojich školských čias hral na basovej gitare v skupine. V rokoch 2001 a 2002, keď mal 14-15 rokov, pracoval ako čašník v rodinnej reštaurácii v Čamsil-tong. Zoznámil sa s výkonným riaditeľom novozaloženej spoločnosti. Pôvodne mal debutovať v päťčlennej skupine. Han Jon z B2Y (teraz už rozídení) mal byť líder a Hjon-čung mal byť "maknä" (najmladší). Počas tréningu skupiny boli svojou spoločnosťou požiadaní, aby debutovali v Číne ako skupina Hallyu projekt. Skupina to však odmietla a rozišli sa. Hjon-čung šiel na konkurz do DSP Media (pôvodne DSP Entertainment) a stal sa členom a leadrom SS501. Vrátil sa do školy a v roku 2006 školu vyštudoval už po debute SS501. V roku 2011 bol prijatý na Univerzitu Chungwoon, kde študuje manažment divadelnej produkcie. [1] Vo februáry 2012 bol prijatý na Kongju Communication Arts (KCAU), kde študuje aplikovanú hudbu. [2]

2005: Debut[upraviť | upraviť kód]

Searchtool.svg Pozri aj: SS501

8. júna 2005 Kim Hjon-čung debutoval ako líder SS501. V roku 2006 sa skupina objavila v show Thank You For Waking Me Up, kde sa ukázal byť veľkým spáčom a v roku 2007 v MNet show Idol World, kde SS501 plnilo rôzne aktivity v Japonsku.

V máji 2008 sa v 9. epizóde pridal k hercom vo We Got Married. Známi ako „šalátová dvojica“ spolu s Hwang Bo (ktorá je od neho o šesť rokov staršia) vyhrali cenu MBC „Najlepší pár". Dvojica oficiálne zo show odišla v 38. epizóde, 14. decembra 2008, kvôli prekrývaniu sa rozvrhu natáčania s Boys Over Flowers.

2009: Herectvo, Boys Over Flowers a H1N1[upraviť | upraviť kód]

Zatiaľ čo bol v roku 2008 v Japonsku, Hjon-čung bol obsadený do role v kórejskej dráme Boys Over Flowers. Za túto rolu vyhral cenu "Najlepší herec" na Medzinárodnom udeľovaní cien za drámy 2009 v Soule a "Cenu popularity" na 45. odovzdávaní cien PaekSang Arts.

V roku 2009 SS501 vydali album SS501 Collection, na ktorom mal každý člen sólo pieseň, pričom bol zverejnený aj mini drama videoklip. Ich ázijské koncertné turné začalo v polovici augusta 2009 v Soule v Olympic Park. Potom pokračovali v Šanghaji, Tchaj-peji a Bangkoku. Nakoniec sa vrátili do Soulu, kde mali uzatvárací prídavný koncert. Uskutočnili sa 2 osobitné prídavné koncerty 27. a 28. februára 2010.

V septembri 2009, počas propagácie Boys Over Flowers v Jokohame v Japonsku, bolo Kimovi diagnostikované H1N1. Bol liečený v tokijskej nemocnici a 15. septembra ho prepustili.[3] Počas zotavovania sa z H1N1 sa nemohol zúčastniť na Madzinárodnom udeľovaní cien za drámy 2009 v Soule, a tak prevzali cenu v jeho mene kolegovia z SS501.

Hjon-čung bol aj tvárou kozmetickej značky Tony Moly - uznávanej spoločnosti s početnými pobočkami naprieč Kóreou a Áziou vrátane Taiwanu a Hongkongu. Keď mu v septembri 2010 skončila zmluva s Tony Moly, stal sa tvárou pre The Face Shop.

2010: Comeback SS501, odchod z DSP Media, Playful Kiss a Ázijské Hry 2010[upraviť | upraviť kód]

V apríli 2010 sa objavil vo videoklipe kórejskej speváčky Gummy ku skladbe „As A Man“.

V júni 2010 vydali SS501 album Destination, ktorého producentom bol Steven Lee. Ich titulná pieseň "Love Ya" bola prijatá veľmi dobre. Mala vysoké hodnotenie, čo sa týka predaja a bola na vrchole rebríčka Music Bank's K-Chart. Avšak propagácia po dvoch týždňoch skončila, pretože zmluva SS501 s DSP Media vypršala.

19. júna 2010 sa Kim objavil na koncerte na Filipínach po boku skupiny BEAST.

28. júna 2010 bolo oznámené, že Kim oficiálne opustil DSP Media a pridal sa k spoločnosti KeyEast Entertainment.[4] Aj keď odišiel z DSP Media, povedal, že aktivity SS501 budú top prioritou v ich zmluvách,[5] a že sa určite nerozpadnú. Hjon-čung v istom rozhovore vysvetlil, že v tom čase nebola spoločnosť, ktorá by ich prijala ako celok, a preto sa rozhodli využiť túto príležitosť ako šancu na zameranie sa na sólo aktivity.

Kim Hjon-čung hral hlavnú postavu v dráme Playful Kiss, ktorá bola kórejskou adaptáciou japonskej mangy Itazura na Kiss. Stvárnil postavu dokonalého génia s IQ 200 menom Baek Seung Jo po boku Jung So Min ako Oh Ha Ni. Vzhľadom na jeho úspech v Playful Kiss s ním 7. novembra urobila rozhovor Anna Coren zo CNN. Playful Kiss Special Edition je na YouTube veľkým hitom, pretože je to prvá kórejská dráma vysielaná na YouTube. Prvá epizóda zaznamenala 1 milión pozretí len za 5 dní a ukázala sa byť taká populárna, že dosiahla rekord 7 miliónov prezretí kanála a v januári 2012 to bolo 26 miliónov celkových prezretí.

Kim Hjon-čung bol pozvaný vystupovať na Ázijských Hrách 2010 v meste Kanton (Čína) ako reprezentant Južnej Kórey, aby zaspieval "Sunshine Again" spolu s ďalšími 4 spevákmi z čínsky hovoriacich krajín.[6] Začiatkom decembra 2010 šiel Kim do Singapuru a Malajzie propagovať The Face Shop.

2011: Sólo umelec[upraviť | upraviť kód]

V máji Kim pomenoval svoj oficiálny sólo fanclub 'Henecia'. Názov vznikol kombináciou 'H' a latinského výrazu 'benecia', čo znamená 'požehnaný'.[7]

8. júna 2011 vydal Kim Hjon-čung svoj prvý sólo mini album, Break Down. Producentom bol Steven Lee, ktorý skomponoval hity SS501 ako "Love Like This" a "Love Ya". Titulná skladba "Break Down" ft. Double K je veľmi energická tanečná skladba. Druhá vedúca skladba "Please" je R&B. Album prekročil 70 000 vopred objednaných kópií už po 10 dňoch.[8] Na 1. mieste v rebríčku Gaon Weekly Album Chart bol týždeň počnúc 5. júnom 2011[9] a bol najlepšie predávaným albumom za mesiac jún na Gaon Monthly Album Chart s 100 433 predaných kópií. Album bol taktiež na vrchole Oricon chart v Japonsku v kategórii "Medzinárodné dovážané albumy" počas prvého júlového týždňa.[10] Titulná pieseň "Break Down" vyhrala 2 týždne po sebe M! Countdown - Mnet hudobnú show za 16. a 23. jún 2011. Taktiež vyhrala 2 po sebe nasledujúce týždne na KBS Music Bank.[11] Break Down je na Taiwane klasifikovaný ako platinový a výkonný riaditeľ Warner Music Taiwan Chen Ze Shan mu na tlačovej konferencii na Taiwane odovzdal platinovú platňu.[12]

Kim je aj prvým Kórejčanom, ktorý sa objavil v taiwanskej TV show The Person. V júli 2011 mal svoj prvý z celoštátnych koncertov v Japonsku. Turné pokračovalo od novembra v siedmich mestách naprieč Japonskom: Sapporo, Sendai, Hirošima, Jokohama, Nagoja, Tokio a Fukuoka.[13]

11. októbra 2011 vydal svoj druhý mini album Lucky. Album debutoval na 5. mieste v Billboard Svetovom Rebríčku.[14] Na vrchol Gaon Chart sa opäť dostal tretí októbrový týždeň a bol najlepšie predávaným albumom v rebríčku Hanteo Album Sales za mesiac október 2011. 25. októbra 2011 vydal Kim digitálny singel s názvom "The Magic of Yellow Ribbon", ktorý je ústrednou piesňou reklamy pre The Face Shop. 28. októbra moderoval spolu s inou osobou 2011 K-Pop Super Concert, ktorý sa uskutočnil v Pusane a vysielala ho televízia SBS 6. novembra.[15]

V novembri 2011 vyhral Kim Hjon-čung '2011 KIA Soul People’s Choice' cenu "Štýlová ikona" už tretí rok po sebe.[16] 9. novembra Kim na tlačovej konferencii pre japonské turné oznámil, že podpísal zmluvu s Universal Music Japan pre svoje hudobné aktivity týkajúce sa Japonska.[17] Úspešne ukončil Japonské turné, ktoré začalo 9. novembra a prilákalo cez 30 000 fanúšikov. Kim vyhral cenu "Najlepší Sólo Umelec" na Mnet Asian Music Awards 2011, ktoré sa uskutočnilo v Singapure.

15. decembra 2011 vydal Kim Hyun Joong digitálny album: Marry You/Marry Me. Album obsahuje 4 piesne: Marry Me, Marry You, Marry Me (instrumental) a Marry You (instrumental). Videoklipy k Marry Me a Marry You boli zverejnené na jeho oficiálnom YouTube účte 15. decembra 2011.

2012: Dráma, turné stretnutí s fanúšikmi[upraviť | upraviť kód]

26. januára 2012 vydal Kim Hjon-čung svoj prvý japonský singel (Kiss Kiss & Lucky Guy) (Japonská verzia). Spevák, ktorý sa po skončení 'Playful Kiss' sústredil hlavne na propagovanie albumu, bol potvrdený do role v 'City Conquest'. Playful Kiss bol v Kórei hitom a dokonca sa vďaka svojmu úspechu začala nedávno vysielať aj v Číne. Kim Hyun Joong bude hrať v nadchádzajúcej dráme "Conquest for City" - známej aj ako "City Conquest" - hlavnú rolu. Kim stvárni úlohu divokého muža (Baek Mir), silného jedinca, ktorý prešiel mnohými druhmi útrap a ťažkostí a okúsil tvrdý život. Vyrastal bez rodičov, ale keď ide o lásku, stáva sa nekonečne slabým. ‘City Conquest’ je televíznou adaptáciou originálneho komiksu, ktorého autorom je Shin Hyung Bin. Tento nový projekt spája ľudskosť a akciu. Rozpráva príbeh hlavnej postavy Baek Mir, ktorý prechováva zlosť voči svojmu otcovi, ktorý opustil jeho aj jeho mamu. Pomstí sa zlám spoločnosti, ktoré doviedli jeho rodinu k zániku.

V máji Kim uskutočnil ‘Kim Hyun Joong Fan Meeting Tour 2012‘ so zástavkami v Singapure, Hongkongu, Taiwane, Čine a inde.

Kim oznámil, že 4. júla vydá svoj druhý japonský album "HEAT". Album bude obsahovať 2 piesne: HEAT a Let's Party.[18]

Diskografia[upraviť | upraviť kód]

Searchtool.svg Pozri aj: SS501 discography

Albumy / Single[upraviť | upraviť kód]

Rok Názov Detaily Zoznam Skladieb Ďalšie Informácie
2008 고맙다 (Thank You)
 • Formát: Digitálny Singel
 • Jazyk: kórejčina
 1. 고맙다 (Thank You)
 2. 고맙다 (Thank You) (Instrumental)
taktiež na SS501 mini album Find, Ústredná pieseň We Got Married
2011 Break Down
 • Dátum vydania (Normálna Edícia): 9. jún 2011
 • Dátum vydania (Limitovaná Edícia): 6. júla 2011
 • Formát: Mini Album (Vol.1)
 • Jazyk: kórejčina

CD

 1. Intro (Let Me Go)
 2. Break Down (Ft. Double K)
 3. 제발 (Please)
 4. Kiss Kiss
 5. Yes I Will
 6. 제발 (Please) (Instrumental)

DVD (len Limitovaná Edícia)

 1. Making Film
 2. Break Down MV
 3. 제발 (Please) MV
Lucky
 • Dátum vydania (Normálna Edícia): 12. október 2011
 • Dátum vydania (Limitovaná Edícia): 16. november 2011
 • Formát: Mini Album (Vol.2)
 • Jazyk: kórejčina
 1. Do You Like That
 2. Lucky Guy
 3. 웃어요 (Smile)
 4. 나는 네 남자야 (I'm Your Man)
 5. U
 6. Lucky Guy (Instrumental)
Marry Me / Marry You
 • Dátum vydania: 15. december 2011
 • Formát: Digitálny Singel
 • Jazyk: kórejčina
 1. Marry Me
 2. Marry You
 3. Marry Me (Instrumental)
 4. Marry You (Instrumental)
2012 Kiss Kiss / Lucky Guy
 • Dátum vydania: 25. január 2012
 • Formát: Singel
 • Jazyk: japončina
 • Normálna Edícia
 1. Kiss Kiss (Japonská Ver.)
 2. Lucky Guy (Japonská Ver.)
 3. Break Down Ft. Double K (Japonská Ver.)
 4. ほほえみのちから (Hohoemi No Chikara)
 5. Kiss Kiss (Japonská Ver.) (Instrumental)
 6. Lucky Guy (Japonská Ver.) (Instrumental)
 7. Break Down Ft. Double K (Japonská Ver.) (Instrumental)
 • Limitovaná Edícia Typ A

CD

 1. Kiss Kiss (Japonská Ver.)
 2. Lucky Guy (Japonská Ver.)
 3. U (Japonská Ver.)
 4. Kiss Kiss (Japonská Ver.) (Instrumental)
 5. Lucky Guy (Japonská Ver.) (Instrumental)
 6. U (Japonská Ver.) (Instrumental)

DVD

 1. Kiss Kiss (Japonská Ver.) MV
 2. Kiss Kiss (Kórejská Ver.) MV
 • Limitovaná Edícia Typ B

CD

 1. Kiss Kiss (Japonská Ver.)
 2. Lucky Guy (Japonská Ver.)
 3. Break Down Ft. Double K (Japonská Ver.)
 4. Kiss Kiss (Japonská Ver.) (Instrumental)
 5. Lucky Guy (Japonská Ver.) (Instrumental)
 6. Break Down Ft. Double K (Japonská Ver.) (Instrumental)

DVD

 1. Lucky Guy (Kórejská Ver.) MV
 2. Break Down Ft. Double K (Kórejská Ver.) MV
Heat
 • Dátum vydania: 4. júl 2012
 • Formát: Singel
 • Jazyk: japončina
 • Obal A: Limitovaná Edícia

CD

 1. Heat 
 2. Let's Party 
 3. Heat TV Mix 
 4. Let's Party TV Mix

DVD

 1. Heat MV
 • Obal B: Limitovaná Edícia

CD

 1. Heat 
 2. Let's Party 
 3. Heat TV Mix 
 4. Let's Party TV Mix

DVD

 1. Let's Party MV
 • Obal C: Limitovaná Edícia
 1. Heat 
 2. Heat TV Mix 
 • Obal D: Limitovaná Edícia
 1. Heat 
 2. Heat TV Mix 
 • Obal E: Normálna Edícia
 1. Heat 
 2. Let's Party 
 3. Heat TV Mix 
 4. Let's Party TV Mix

Soundtrack[upraviť | upraviť kód]

Rok Pieseň OST
2009 내 머리가 나빠서 (Because I'm Stupid) (Akustická Ver.) Boys Over Flowers Luxury Edition (KBS2)
행복이란 (A Thing Called Happiness) F4 Special Edition (Boys Over Flowers) (KBS2)
2010 One More Time Playful Kiss (MBC)
2012 그대도 나와 같다면 (If You're Like Me) The Marriage Plot (tvN)

Videoklipy[upraviť | upraviť kód]

Rok Pieseň Album
2011 제발 (Please) Break Down
Break Down
Kiss Kiss
Lucky Guy Lucky
Marry Me Marry Me / Marry You
Marry You
2012 Kiss Kiss (Japonská Ver.) Kiss Kiss / Lucky Guy
Lucky Guy (Japonská Ver.)
Heat HEAT
Let's Party

DVD[upraviť | upraviť kód]

Rok Názov Detaily Zoznam skladieb
2009 Good-Bye Yoon Ji Hoo
 • Dátum vydania: 18. december 2009
 • Verzia: Japonská Ver.
 • Udalosť: Fan Meeting v Soule (31. marec 2009)
2010 Special Fan Meeting
 • Dátum vydania: 12. február 2010
 • Verzia: Kórejská Ver.
 • Udalosť: Fan Meeting v Soule (31. marec 2009)
 • Fan Meeting
 1. Kim Hyun Joong - Thank You (고맙다)
 2. Kim Hyun Joong - Because I'm Stupid (내 머리가 나빠서)
 3. Kim Hyun Joong - Please Be Nice To Me (제발 잘해줘)
 4. SS501 - U R Man
 5. SS501 - Because I'm Stupid (내 머리가 나빠서)
 6. SS501 - Making A Lover (애인 만들기)
 7. SS501 - Deja Vu
 • Talk
 1. Flower Boy Q&A
 2. Hyun Joong's Guitar Solo
 3. Talk Time 1
 4. A Thing Called Happiness (행복이란)
 5. Talk Time 2
Ready, Action!: Kim Hyun Joong v Španjelsku
 • Dátum vydania Collector's DVD (Japonská Ver.): 3. september 2010
 • Dátum vydania (Kórejská Ver.): 29. október 2010
 • Disc 1
 1. Part 1: Overshoot
 2. Part 2: Stop Off
 3. Part 3: Start Off
 • Disc 2
 1. Part 4: Walk Up
 2. Part 5: Jump Up
 3. Part 6: Running
1st Premium DVD & Photo Book "The First Love Story"
 • Dátum vydania: 29. október 2010
1st Premium DVD "The First Love Story" Making DVD
 • Dátum vydania: 24. december 2010
2011 Fan Meeting Event
 • Dátum vydania: 21. január 2011
 • Udalosť: Fan Meeting v JCB Hall Tokyo (11. október 2010)
1st Premium DVD "The First Love Story"
 • Dátum vydania: 28. január 2011
2012 First Impact
 • Dátum vydania (Normálna & Limitovaná Edícia): 16. máj 2012
 • Udalosť: First Tour 2011 v Japonsku (20. nevember 2011), Japan Major Debut Premium Live 2012 (5. február 2012)
 • Disc 1: First Tour 2011 v Japonsku

Tokyo International Forum 2011/11/20

 1. Intro (Let Me Go)
 2. Break Down
 3. 'Please' Making Movie
 4. Please
 5. ありがとう (Arigatō) (고맙다) (Thank You)
 6. Kim Hyun Joong Talks
 7. ほほえみのちから (Hohoemi No Chikara)
 8. Love
 9. Kiss Kiss
 10. Do You Like That
 11. Lucky Guy
 12. One More Time
 13. Kiss Kiss
 14. Lucky Guy
 15. Tour Making Movie
 • Disc 2: Japan major debut premium live 2012

Yokohama Arena 2012/2/5

 1. Opening
 2. Intro (Let Me Go)
 3. Break Down
 4. Promotion Tour Making Movie
 5. Please
 6. ありがとう (Arigatō) (고맙다) (Thank You)
 7. ヘンボギラン (행복이란) (A Thing Called Happiness)
 8. Kiss Kiss (Japanese Ver.)
 9. Kim Hyun Joong Talks
 10. Kiss Kiss (Japanese Ver.) MV
 11. Do You Like That
 12. Lucky Guy (Japanese Ver.)
 13. Lucky Guy (Japanese Ver.) MV
 14. One More Time
 15. ナヌンニナムジャヤ (나는 네 남자야) (I'm Your Man)
 16. ネモリガナッパソ (내 머리가 나빠서) (Because I'm Stupid)
 17. Kiss Kiss (Japanese Ver.)
 18. Lucky Guy (Japanese Ver.)
 19. Bonus Movie

Filmografia[upraviť | upraviť kód]

Dráma, Sitcom, Film[upraviť | upraviť kód]

Rok Názov Originálny názov Úloha Vysielanie Žáner
2005 Nonstop 5 논스톱 5 Hosť Ep.208 MBC Sitcom
Can Love Be Refilled? 사랑도 리필이 되나요 William KBS2 Sitcom
2006 Shark Bait / Pi's Story 파이 스토리 Hlas Film (USA / Južná Kórea)
2007 Hotelier ホテリアー Kamej Ep.7 (s SS501) TV Asahi Drama
2008 Spotlight 스포트라이트 Kamej (s SS501) MBC Dráma
2009 Boys Over Flowers 꽃보다 남자 Yoon Ji Hoo KBS2 Dráma
2010 Playful Kiss 장난스런 키스 Baek Seung Jo MBC Dráma
2011 Dream High 드림하이 Kamej Ep.1 KBS2 Dráma
2012 City Conquest 도시정벌 Baek Mir TBA Dráma

Varieté, Talk Show[upraviť | upraviť kód]

Searchtool.svg Pozri aj: SS501#Filmography
Rok Názov Originálny Názov Epizódy Vysielanie
2008 We Got Married 우리 결혼했어요 Ep.9-38 (s Hwangbo) MBC
2009 Haptic Mission 7 Epizód (s F4 a Son Dam Bi) propagácia Samsung Anycall
Family Outing 패밀리가 떴다 Ep.64-65 SBS
2011 Running Man 런닝맨 Ep.46-47 SBS
Strong Heart 강심장 Ep.81-83 SBS

Moderovanie[upraviť | upraviť kód]

Dokument[upraviť | upraviť kód]

 • 2012: Kpop Star dobýva svet (MBC)

Vystúpenia vo videoklipoch[upraviť | upraviť kód]

 • 2005: 2Shai - She Laughed
 • 2006: Eru - Black Glasses
 • 2009: Kim Joon - Jun Be O.K
 • 2010: Gummy - As A Man

Iné[upraviť | upraviť kód]

Ocenenia[upraviť | upraviť kód]

Rok Ocenenia
2008
 • MBC Entertainment Award: cena "Najlepší pár" na MBC We Got Married s Hwang Bo
 • MBC Entertainment Award: špeciálna cena "Najlepšia značka roka" na MBC We Got Married s ostatnými obsadenými WGM
2009
 • 45. odovzdávanie cien PaekSang Arts: "Cena popularity" na KBS2 Boys Over Flowers[19]
 • "Najlepší herec" na Madzinárodnom udeľovaní cien za drámy 2009 v Soule [20]
 • "Najpopulárnejšia ikona" na odovzdávaní cien Style Icon 2009
 • Yahoo Asia Buzz Award: Koreans Top Buzz Male Artist
 • Yahoo Asia Buzz Award: Taiwan's Top Buzz Korean Artist
 • Yahoo Asia Buzz Award: Asia Top Buzz Male Artist
2010
 • Mnet 20's Choice Award: Most Influential Star
 • 2010 Sky Perfect TV Awards – Best Dresser Award
 • 2010 Style Icon Awards – Popularity Award
 • Yahoo Asia Buzz Award: Hong Kong's Top Buzz Korean Artist
 • Yahoo Asia Buzz Award: Taiwan's Top Buzz Korean Artist
 • Yahoo Asia Buzz Award: The Best Search Asia Buzz Award 2010
 • MBC Drama Award – Male Popularity Award Playful Kiss
2011
 • 2011 Best CF Model given by MTN (Bloomberg TV)
 • 2011 Style Icon Awards – People's Choice Award[16]
 • 13th Mnet Asian Music Awards – Best Male Solo Artist[21]
 • Yahoo Asia Buzz Awards: Hong Kong's Top Buzz Solo Artist
 • Yahoo Asia Buzz Awards: Taiwan's Top Buzz Solo Artist
 • Yahoo Asia Buzz Awards: Korea's Top Buzz Solo Artist
 • Yahoo Asia Buzz Awards: Asia Top Buzz Solo Artist
2012
 • 2012 Allkpop Awards: Best Solo Artist

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]

Zdroj a referencie[upraviť | upraviť kód]

 • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Kim Hyun Joong na anglickej Wikipédii.
 1. "SS501's Kim Hyun Joong goes back to school" Channel News Asia. 27. máj 2011, [cit. 2011-11-05]
 2. [1]
 3. "Kim Hyun-joong Heading to Korea After Overcoming H1N1 Flu" Chosun Ilbo. 16. september 2009, [cit. 2011-10-25]
 4. "Kim Hyun-joong signs with Bae Yong-joon's agency" 10 Asia. 29. jún 2010, [cit. 2011-10-25]
 5. "Kim Hyun Joong states SS501 will not be disbanding" Nate News. (po kórejsky)
 6. "Kim Hyun-joong to Sing at Opening of Asian Games" Chosun Ilbo. 4. november 2010, [cit. 2011-10-25]
 7. "김현중, 6월 솔로활동 앞서 공식팬클럽 ‘헤네치아’ 모집" Nate News. 6. máj 2011, [cit. 2011-11-09] (po kórejsky)
 8. "Kim Hyun-joong's 1st Solo Album Exceeds 70,000 Pre-orders" Chosun Ilbo. 1. jún 2011, [cit. 2011-10-25]
 9. Kim, Heidi "Gaon Weekly Album Chart: 5–11 June 2011" 10 Asia. 16. jún 2011, [cit. 2011-11-13]
 10. "김현중 앨범발매 2주만에 10만장, 올해 최다 판매량 등극" Nate News. 22. jún 2011, [cit. 2011-10-25] (po kórejsky)
 11. "김현중, 공식 팬클럽 '헤네치아' 구성" Nate News. 6. máj 2011, [cit. 2011-10-25] (po kórejsky)
 12. "韓國首席新巨星的金賢重,14日傾盆大雨下舉辦見面會仍聚集超過2,000名粉絲" Yam News. 15. august 2011, [cit. 2011-10-25] (po čínsky)
 13. "キム・ヒョンジュン、初の全国ツアー決定" Sanapo. 30. júl 2011, [cit. 2011-11-09] (po japonsky)
 14. "Kim Hyun Joong's album storms into Billboard World charts Top 5" Channel News Asia. 25. október 2011, [cit. 2011-10-26]
 15. Park So-Jung "Ha Ji-won, Kim Hyun-joong to host upcoming K-pop concert" 10 Asia. 21. október 2011, [cit. 2011-11-11]
 16. a b "김현중, 3년 연속 인기상 '위엄' 4회 SIA" Daum. 3. november 2011, [cit. 2011-11-22] (po kórejsky)
 17. "Kim Hyun-joong Inks Deal with Universal Japan" Chosun Ilbo. 11. november 2011, [cit. 2011-11-22]
 18. Kim Hyun Joong Will Release New Japanese Single in July [online]. Soompi, [cit. 2012-06-12]. Dostupné online.
 19. "45th PaekSang Arts Awards winners list" PaekSang Arts Awards, and also for playing in the late 2010 Korean drama Playful Kiss, as Baek Seung Jo, [cit. 2011-11-06] (po kórejsky)
 20. "Popular Prize winners – 4th SDA 2009" Seoul International Drama Awards, [cit. 2011-10-20]
 21. "Award winners - 13th MAMA" Mnet Asian Music Awards, [cit. 2012-03-04]