Hotel Vancouver

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Hotel Vancouver
Poloha
Štát Kanada Kanada
Mesto Vancouver
Adresa 900 West Georgia Street
Vancouver, British Columbia
Canada V6C2W6
Základné informácie
Dátum otvorenia máj 1939
Architekt Archibald & Schofield
Majiteľ Westmont Hospitality Group
Počet izieb 556
Počet podlaží 17
Výška strechy 111 m
Oficiálny web HotelVancouver

Hotel Vancouver (ktorého oficiálne pomenovanie je Fairmont Hotel Vancouver) je hotel v Britskej Kolumbii situovaný vo vancouverskom downtovne na rohu ulíc West Georgia Street a Burrard Street.

Dejiny hotela[upraviť | upraviť zdroj]

Hotel je vysoký 111 metrov, má 17 poschodí, jeho architektmi boli John S. Archibald a John Schofield.[1] Súčasťou Canadien Pacific Hotels sa stal v roku 1988 po tom, čo táto spoločnosť odkúpila sieť hotelov CN Hotels. Canadien Pacific Hotels sa neskôr premenovala na Fairmont Hotels and Resorts.

Pohľad na hotel z Georgia Street

Je to tretí vancouverský hotel s týmto názvom, otvorený bol v máji 1939. Prvé dva rovnomenné hotely sa nachádzali na južnej strane ulice West Georgia Street medzi ulicami Howe Street a Granville Street.

Až do otvorenia CBC Regional Broadcast Centre v 70. rokoch sa kancelárie a vysielacie štúdiá vancouverskej pobočky CBC nachádzali na medziposchodí hotela, smerom na roh ulíc Hornby Street a Georgia Street. Na prízemí sa nachádzalo veľké zvukové štúdio postavené v štýle art deco, ktoré sa používalo pre rozhlasové muzikálové vysielanie.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. LUXTON, Donald. Building the West: The Early Architecture of British Columbia. [s.l.] : Talonbooks, 2003. ISBN 0-88922-474-9. S. 491. (po anglicky)

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]