Hotel Vancouver

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hotel Vancouver
Hotel vanc 2007.jpg
Poloha
Štát Kanada Kanada
Mesto Vancouver
Adresa 900 West Georgia Street
Vancouver, British Columbia
Canada V6C2W6
Základné informácie
Dátum otvorenia máj 1939
Architekt Archibald & Schofield
Majiteľ Westmont Hospitality Group
Počet izieb 556
Počet podlaží 17
Výška strechy 111 m
Oficiálny web HotelVancouver

Hotel Vancouver (ktorého oficiálne pomenovanie je Fairmont Hotel Vancouver) je hotel v Britskej Kolumbii situovaný vo vancouverskom downtovne na rohu ulíc West Georgia Street a Burrard Street.

Dejiny hotela[upraviť | upraviť zdroj]

Hotel je vysoký 111 metrov, má 17 poschodí, jeho architektmi boli John S. Archibald a John Schofield.[1] Súčasťou Canadien Pacific Hotels sa stal v roku 1988 po tom, čo táto spoločnosť odkúpila sieť hotelov CN Hotels. Canadien Pacific Hotels sa neskôr premenovala na Fairmont Hotels and Resorts.

Pohľad na hotel z Georgia Street

Je to tretí vancouverský hotel s týmto názvom, otvorený bol v máji 1939. Prvé dva rovnomenné hotely sa nachádzali na južnej strane ulice West Georgia Street medzi ulicami Howe Street a Granville Street.

Až do otvorenia CBC Regional Broadcast Centre v 70. rokoch sa kancelárie a vysielacie štúdiá vancouverskej pobočky CBC nachádzali na medziposchodí hotela, smerom na roh ulíc Hornby Street a Georgia Street. Na prízemí sa nachádzalo veľké zvukové štúdio postavené v štýle art deco, ktoré sa používalo pre rozhlasové muzikálové vysielanie.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. LUXTON, Donald. Building the West: The Early Architecture of British Columbia. [s.l.] : Talonbooks, 2003. ISBN 0-88922-474-9. S. 491. (po anglicky)

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]