IL-2 Sturmovik

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

IL-2 Sturmovik je počítačový letecký simulátor s tematikou druhej svetovej vojny a prvý diel série IL-2 Sturmovik. Dej hry je zameraný na letecké bitky na východnom fronte. Hra je pomenovaná po známom sovietskom útočnom bombardéri Iľjušin Il-2. Spolu s pokračovaním je IL-2 Sturmovik považovaný za jeden z popredných letových simulátorov 2. svetovej vojny.

História[upraviť | upraviť kód]

Hra bola vytvorená spoločnosťou 1C: Maddox Games a publikovaná spoločnosťou 1C pre Rusko a spoločnosťou Ubisoft pre zvyšok sveta. Bola vydaná pre operačný systém Windows 18. novembra 2001.

Hrateľnosť[upraviť | upraviť kód]

V hre možno disponovať 31 lietadlami (ruské, nemecké, americké), ktoré môžu ovládať hráči a ďalšími 40 lietadlami, ktoré môže ovládať počítač. Hráč si môže vybrať jednu z dvoch strán: Spojencov (Sovietsky zväz, Austrália, Francúzsko, Holandsko, Nový Zéland, Poľsko, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty), alebo štáty Osi (Nemecko, Taliansko, Japonsko, Fínsko, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko). Môže ovládať stíhacie jednomiestne ale aj viacmiestne bombardovacie lietadlá.

Hru možno hrať v móde pre viacerých hráčov, ktorý podporuje hru až 100 hráčov cez internet alebo lokálnu sieť.

Zdroj[upraviť | upraviť kód]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku IL-2 Sturmovik (video game) na anglickej Wikipédii.