John Resig

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
John Resig
americký programátor
americký programátor
Narodenie 8. máj 1984 (33 rokov)
Boston, Massachusetts, USA
Známy vďaka jQuery
Alma mater Rochester Institute of Technology
Profesia vývojár Mozilla Corporation
Poznámky autor knižnice jQuery
Odkazy
Webstránka ejohn.org

John Resig (* 8. máj 1984, Boston, Massachusetts, USA) je americký programátor, vývojár JavaScript nástrojov pre Mozilla Corporation. Tiež je tvorcom a vedúci vývojár jQuery JavaScript knižnice. Cieľom tejto knižnice je zjednodušiť proces písania JavaScript kódu, ktorý je kompatibilný so všetkými webovými prehliadačmi.

Resig sa zapojil do tvorby ďalších JavaScript knižníc obsahujúce FUEL (pre vývoj Firefox pluginov),[1] Processing.js (pre vizuálne efekty) a Sizzle (pre CSS selektory).[2]

"Google Address Translation, bol vyvinutý Johnom Resigom a pridal Google Mapám schopnosť premeniť akúkoľvek americkú poštovú adresu do šírka/dĺžka súradníc", podľa WebProNews.[3]

Resig je tiež autorom knihy Pro JavaScript Techniques a pripravovanej knihy Secrets of the JavaScript Ninja.

Je tiež tvorcom processing.js, čo je otvorený programovací jazyk pre ľudí, ktorí chcú programovať obrázky, animácie a interakcie na webovej stránke bez použitia Flash alebo Java appletu.

Je autorom veľmi čítaného blogu, ejohn.org/blog, ktorý má viac ako 13.000 účastníkov.[4]

jQuery[upraviť | upraviť zdroj]

Resig má na starosti regulovanie smeru jQuery knižnice. To spočíva dohliadaním na existujúce (a očakávané) funkcie a robením informovaných rozhodnutí. Je tiež zodpovedný za riadenie rozvojových zdrojov a času na rôznych aspektoch projektu.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Literatúra[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]