Lost Heaven

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Lost Heaven je fiktívne mesto v hre Mafia: The City of Lost Heaven. Význačnou črtou tohto mesta je jeho podobnosť New Yorku a Chicagu v roku 1930. Lost Heaven je veľká a rušná metropola. Hráči hry Mafia: City of Lost Heaven sa s mestom prvýkrát stretnú na jeseň 1930. Je veľká kríza, ale mesto je v skutočnosti prosperujúcim miestom. Nedostatok peňazí si však vyberá svoju daň na radových občanoch Lost Heaven. Ľudia sú vysťahovaní zo svojich domovov a páchajú samovraždy. Mesto ovláda mafia.

Geografia[upraviť | upraviť zdroj]

Lost Heaven sa nachádza v kopcovitom teréne pri ústí rieky West River. Mesto je rozdelené do troch častí: západnú, centrálnu a východnú stranu. Pobrežie Lost Heaven je rozdelené na dve časti: na západnej strane sa nazýva Saint Peter Coast, zatiaľ čo na východnej strane sa nazýva Saint Paul Coast. Celková rozloha mesta je približne 4,6 km x 2,2 km (2,9 x 1,4 míľ). Mimo mesta je niekoľko štvorcových kilometrov pokojnej krajiny. V krajine je tiež umiestnené lostheavenské medzinárodné letisko (Lost Heaven International Airport).

Mestské štvrte[upraviť | upraviť zdroj]

Západná strana[upraviť | upraviť zdroj]

Chinatown

Chinatown je malá štvrť severne od Little Italy pri Terranovom moste, ktorý spája čínsku štvrť a New Ark. Rovnako ako v ostatných čínskych štvrtiach v iných mestách, aj tu žije väčšina čínskych prisťahovalcov. Vedie tadiaľto električková trať, ktorá zabezpečuje dopravu pre občanov bez vozidla. V čínskej štvrti sa nachádza autoservis, ale v období 1930 – 1937 je prázdny kvôli kríze. V roku 1938 autoservis opäť začína podnikať. Z čínskej štvrti vedú 2 cesty do krajiny.

Little Italy

Je to najdôležitejšie miesto v celom meste. Toto je miesto, kde je rodina mafie Dona Salieriho a kde sa začína väčšina misií hry. Rodina sídli v Salieriho bare. Názov tejto štvrti pochádza z migrácie Talianov, najmä Sicílčanov, do Spojených štátov. Električková trať spája túto oblasť s čínskou štvrťou a štvrťou Works Quarter. Cez Little Italy prechádza trať a je tu aj stanica nadzemky.

Works Quarter

Rovnako ako v mnohých mestách po celom svete, industrializácia pomohla Lost Heaven premeniť na moderné mesto (v tej dobe). Domy vo Works Quarter sú väčšinou budovy mestských závodov a iných priemyselných zariadení. Táto oblasť je považovaná za chrbticu lostheavenskej ekonomiky. Iné dôležité stavby zahŕňajú centrálnu vlakovú stanicu pre osobnú a nákladnú dopravu. Works Quarter sa tiež môže pochváliť vlastnou požiarnickou stanicou. Mestská električková linka jazdí po celej priemyselnej štvrti, ale nie je tam žiadna trasa nadzemky. V najzápadnejšej časti štvrti je malá cesta, ktorá vedie k Lost Heaven Racing Circuit, kde sa ľudia môžu tešiť na víkendové preteky.

Centrálna časť (Central Island)[upraviť | upraviť zdroj]

Central Island je obchodným centrom mesta Lost Heaven. Názov hovorí za všetko. Je to ostrov nachádzajúci sa v strede mesta. Tak ako v Manhattane v New York City, tak aj na Central Islande sú mrakodrapy a domy niekoľkých podnikov, ktoré slúžia mestu. Sú tu významné stavby, ako je State Capitol a úrady mestských úradníkov, primátora mesta, politikov a ďalších významných osobností. Lostheavenské divadlo a lostheavenská galéria výtvarného umenia sú tiež umiestnené na tomto ostrove. Policajná stanica (jediná známa policajná stanica v celom meste) sa nachádza na najjužnejšom konci ostrova neďaleko galérie. Mestské električkové linky sa schádzajú uprostred ostrova a potom sa otočia na východ a mieria späť na ostrov pozdĺž jeho obvodu. Ostrov má dve stanice: Central Island a Giuliano Street (videná v intre, kde Tommy opustí vlak pred odchodom do kaviarne, kde je Norman), v severnej časti ostrova. Existujú rôzne spôsoby, ako môžu ľudia vstúpiť na ostrov, od Works Quarter cez West Marshall Bridge, z Little Italy cez Central Island Tunnel, z New Arku cez Giuliano Bridge a od Downtownu cez East Marshall Bridge.

Východná strana mesta[upraviť | upraviť zdroj]

New Ark

Sú tam niektoré dôležité budovy, ako je lostheavenská nemocnica a mestská zbrojnica. New Ark je prepojený s Čínskou štvrťou cez Terranov most, rovnako ako s Central Islandom cez Giuliano Bridge. Aj touto štvrťou vedie električková trať a je tu stanica nadzemnej dráhy. Morellova rodina tu má svoju operačnú základňu v Lounge Bare.

Pod Giulianovým mostom je opravovňa automobilov, kde vodiči s problémami s ich autami môžu prísť a nechať si ich opraviť. Opravár Lucas Bertone je spolupracovník Salieriho rodiny a je jedným z Tomových priateľov.

Downtown

Rovnako ako centrum mesta je táto oblasť ďalšie obchodné centrum s mnohými prosperujúcimi firmami. Downtown sa nachádza južne od New Arku. Toto susedstvo je spájané električkou a nadzemkou. Nachádza sa tu aj lostheavenská First National Bank. Blízko južného konca Downtownu je Lost Heavenský kostol a hotel Corleone.

Hoboken

Hoboken sa nachádza východne od New Arku. Táto štvrť predstavuje chudobnú štvrť mesta Lost Heaven. Jej budovy sú schátralé alebo úplne zatvorené. Existuje niekoľko miest v Hobokene, ktoré majú menší záujem hráča. Patrí medzi ne Hobokenský štadión a podzemný obchod so zbraňami patriaci mužovi menom Žltý Pete. Obchod je umiestnený pod kinom Twister v blízkosti stavby. Nadzemná železničná trať má dve stanice v Hobkene a to Central Hoboken a Market Avenue. Je to zábavná štvrť, pretože sú tu Pompei Bar a Palermo Club, rovnako ako staré zanedbané kino Twister.

Oakwood

Oakwood je malá štvrť radových domčekov a malých bytov obývaných stredne bohatou vrstvou ľudí mesta. Táto malá a pokojná štvrť sa nachádza východne od Downtownu. Nie je tu veľa zaujímavých miest. Je tu malý Oakwoodský kostol v blízkosti kruhového objazdu. Je tu tiež Oakwood Junior High School (jediná známa škola v Lost Heaven). Oakwood je jedným z mála štvrtí, cez ktoré nevedie električková trať. Do Oakwoodu je potrebné sa dostať autom, inak je to dlhá prechádzka.

Oak Hill

Oak Hill sa nachádza východne od Lost Heaven na vrchole pomerne veľkého kopca. Vedú tam dve veľmi strmé cesty, ktoré idú na vrchol; jedna ide z Hobokenu, druhá z Oakwoodu. Oak Hill je najbohatšie a najmalebnejšie miesto v Lost Heaven kvôli svojej polohe na vrchole kopca. Je ďaleko od hluku a znečistenia mesta a pýši sa krásnou prímorskou polohou. Oak Hill je obsadené vilami, ktoré si môžu dovoliť len veľmi bohatí ľudia. Preto si Oak Hill vyslúžil prezývku „milionárska štvrť“. Na Oak Hill nie je k dispozícii žiadna verejná doprava, vzhľadom k strmosti svahov. Na cestu na vrchol je potrebné auto. Na úpätí kopca je maják a je prístupný malou cestou, ktorá vedie od hlavnej Oakwood-Oak Hill ceste.

Mimo Lost Heaven: Príroda a Okolie[upraviť | upraviť zdroj]

Clarkov motel

Ide o malý motel asi tri míle (5 km) od východu z New Arku na vidiek. Je to lacné miesto s kaviarňou, barom a tromi malými miestnosťami na prenocovanie.

Lost Heaven International Airport

Letisko sa nachádza asi kilometer od východu z New Arku na vidiek. To je ďalšia chrbtica lostheavenskej ekonomiky, pretože prináša podnikateľov do mesta. Je tu aj letecká škola.

Lost Heaven Racing Circuit

Lost Heaven Racing Circuit sa nachádza západne od Works Quarter. Je tu prístup po dlhej, kľukatej ceste. Tom ju navštívil dvakrát počas hry. Veľká opatrnosť je potrebná pri prístupe na pretekársky okruh v noci. Neexistujú tu žiadne pouličné lampy a cestu je veľmi ťažko vidieť.

Lostheavenská priehrada

Táto priehrada umožňuje napájanie celého mesta Lost Heaven elektrinou. Pohľady na krajinu z vrcholu hrádze sú celkom dobré.

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]