Max Mara Fashion Group

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Max Mara je taliansky dizajnersky módny dom a patrí k najväčším svetovým producentom dámskej módy. Cieľom spoločnosti je produkovať kvalitné luxusné odevy, ktoré dlho vydržia

História[upraviť | upraviť kód]

Dizajnér Achille Maramotti začal módne oblečenie navrhovať od roku 1947 a následne v roku 1951 oficiálne zakložil módny dom Max Mara. Obchodné meno vzniklo spojením časti priezviska zakladateľa "Mara" a mena "Max" podľa osoby lokálneho spoločenského života "Gróf Max".

Výroba odevov bola v rodine Maramotti tradíciou. Už stará mama zakladateľa spoločnosti, Marina Rinaldi vlastnila módny salón a matka Achille Maramottiho viedla krajčírsku školu. Maramotti bol jednen z prvých, ktorý rozpoznali budúcnosť odevného priemyslu v masovej výrobe odevov v dizajnérskej kvalite. Zároveň sa snažil rozvíjať značku Max Mara tak, že zamestnal perspektívne módne Individuality a budúcich známych módnych návrhárov ako Karl Lagerfeld, Jean-Charles de Castelbajac, Dolce & Gabbana a Narciso Rodriguez.

Súčasnosť[upraviť | upraviť kód]

V súčasnosti prevádzkuje spoločnosť viac ako 2254 obchodov vo viac ako 90 krajinách sveta. Spoločnosť Max Mara v súčasnosti vedie syn zakladateľa spoločnosti Luigi Maramotti. Firma Max Mara momentálne ovláda 35 módnych značiek, napriek tomu však dámska móda Max Mara stále zostáva jadrom, vlajkovou loďou a nosnou aktivitou spoločnosti. Do Max Mara Faschion Group patria okrem iných aj známe odevné značky ako Sportmax, Sportmax Code, Weekend Max Mara, Max & Co, Marina Rinaldi, Marella, Persona, Pennyblack, iBlues a ďalšie.