Nokia 3100

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Nokia 3100

Nokia 3100 je triband GSM mobilný telefón vyrábaný v rokoch 2003-2004 spoločnosťou Nokia.

Mobilný telefón má platformu Série 40, je jednoduchý a určený pre nenáročných užívateľov.

Pasívny displej Nokie 3100 dokáže zobraziť 4096 farieb a rozlíšenie 128x128 pix, ktorý nájdete aj v mnohých iných Nokia mobilných telefónoch. Ďalšie vybavenie telefónu je úplne základné, telefón nedisponuje prehrávačom hudby, rádiom alebo digitálnym fotoaparátom.

Rozmery telefónu sú malé a preto sa bez problémov tento telefón stratí aj vo vrecku košele.

Telefón je vyrobený z plastovej konštrukcie a priehľadných krytov ktoré je možné kedykoľvek vymeniť. Konštrukcia telefónu je dostatočne pevná nato aby vydržal napr. nešťastný pád na podlahu. Plastový materiál krytu je ľahko poškoditeľný a po krátkej dobe intenzívneho používania začnú kryty mierne "vŕzgať".

Firmvér a ovládanie[upraviť | upraviť zdroj]

Nokia 3100 má štandardné menu, ktoré má 14 položiek, ovláda sa štvorsmerným klávesom a dvoma kontextovými klávesmi, pohyb v menu je rýchly a plynulý. Položky v menu sú znázornené veľkými farebnými ikonkami, v ďalších úrovniach je už menu len textové. Firmvér je vybavený manažárom obrázkov a MIDI polyfonických zvonení, textovým editorom a inštalátorom JAVA hier a programov. Tie je možné sťahovať cez WAP, alebo dátový kábel. Ďalšiu pripojiteľnosť Nokia 3100 nemá.

V súčasnej dobe sa už Nokia 3100 nevyrába, je však možné zakúpiť súčasne predávaný typ Nokia 2610 ktorý je Nokii 3100 veľmi podobný.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Nokia 3100.