Preskočiť na obsah

Palivová karta

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Palivová karta alebo aj tankovacia karta je platobný prostriedok, ktorý umožňuje platbu najmä pri nákupe benzínu, nafty a ďalších palív na čerpacích staniciach.

S kartou je možné tankovať diesel, benzín a LPG (autoplyn) a ďalšie služby v záležitosti od rozsahu uplatnených podmienok na danej karte. Palivové karty sa takisto dajú použiť na platby za prehliadky vozidla a ďalšie výdavky podľa uváženia majiteľa alebo používateľa karty.

Palivové karty umožňujú správu celého vozoparku. Vďaka palivovej karte majitelia, používatelia dostávajú okamžité správy o výdavkoch a môžu si nastaviť limity použitia. Takto im karta pomáha, aby boli informovaní o všetkých výdavkoch, ktoré súvisia s ich biznisom, ako sú vyhodnotenie podľa vodičov, vozidiel, súhrnná faktúra s vykázanou DPH, kontrola nákupu podľa produktu, služby, likvidné, úrokové výhody, špeciálne výhody na čerpacích staniciach a bezhotovostné čerpanie pohonných hmôt.

Palivové karty nezabezpečujú iba rafinérske spoločnosti ako Shell, OMV, Chevron, ExxonMobil, ale aj firmy, ktoré sa špecializujú iba na produkciu týchto kariet.

Na Slovensku všetky veľké spoločnosti prevádzkujúce čerpacie stanice poskytujú palivové karty.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]