Pikachu

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Pikačú)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pikachu
Japonské meno ピカチュウ, Pikačú
Poradové číslo 25
Generácia prvá
Typ elektrický
Vývojový stupeň druhý
Predošlý vývoj Pichu
Ďalší vývoj Raichu
Spôsob vývoja Hromový kameň
Výška 0,4 m
Hmotnosť 6 kg
Úvodná epizóda Pokémon: ep. 1
Schopnosť Statika (angl. Static)

Pikachu (jap. ピカチュウ – Pikačú, angl. Pikachu) je Pokémon – fiktívna postava z hier, mangy, zbieracích kariet, anime a ďalších médií vytvorených Satošim Tadžirim s názvom Poketto Monsutta alebo skrátene Pokémon.

Charakteristika[upraviť | upraviť zdroj]

Pikachu je malý, ale silný pokémon, ktorý býva často opisovaný ako elektrická myš. Je žltej farby s červenými lícnymi vačkami, z ktorých vydáva elektrinu. Je veľmi rýchly a dobre si rozumie s ostatnými pokémonmi. Ako aj jeho predchodca Pichu, aj Pikachu najradšej pojedá jablká. Pokiaľ nie je v ohrození, správa sa väčšinou ako milý a priateľský pokémon.

Pikachu patrí do prvej generácie pokémonov, takže sa po prvýkrát objavil už v úplne prvých Pokémon hrách – Pokémon Red a Blue, ktoré sa odohrávajú v regióne Kanto. Odvtedy bolo možné chytiť alebo nejako inak získať Pikachua v každej Pokémon hre, ktorá kedy vyšla. Pikachua však najviac preslávil anime seriál, v ktorom vystupoval ako prvý pokémon hlavného protagonistu, Asha Ketchuma z mesta Pallet, a zároveň sa doposiaľ objavil vo všetkých epizódach.

Pikachu je druhou vývojovou fázou Pichua, z ktorého sa vyvinul vďaka tomu, že bol šťastný. Ďalej sa pomocou Hromového kameňa (angl. Thunder stone) dokáže premeniť na oveľa väčšiu elektrickú myš – na Raichua. Pikachu na vyšších úrovniach na nepriateľov útočí silnými útokmi ako sú napríklad Blesk (angl. Thunder) alebo Železný chvost (angl. Iron Tail). Dvojnásobné zranenie Pikachuovi spôsobujú útoky zemného typu.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]