Pug

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pug bol mág zo zeme zvanej Midkémia.

Pug sa narodil ako sirota v pohraničnom meste, Crydee, v Midkémii. V deň Voľby si ho vybral za učenca hradný mág Kulgan. Spočiatku Pugovi mágia vôbec nešla, ale vedelo sa, že má talent.

Keď sa trhlinou medzi svetmi dostali do Midkemie Tsurania, ďalšia ľudská rasa z planéty Kelewan, Pug bol odvlečený ako otrok na nepriateľskú planétu. Tam z neho po dlhom a náročnom výcviku urobili Ctihodného. Titul "Ctihodný" nosia mágovia v Ríši Tsuranuanni. Dostal takisto aj nové meno, Milamber. Zisťuje sa, že Pugovi nešlo učenie u Kulgana preto, lebo ho učili len nižšiemu umeniu. Na Kelewane sa učí oveľa silnejšia mágia. Pug sa ukáže, že je najsilnejší spomedzi vyše 2 000 Tsuranských mágov.

Postupne začína chápať pravú podstatu mágie.

Keď potrebuje zistiť viac informácií o bájnom Nepriateľovi, ktorý chce zaútočiť na Midkemiu, vydáva sa na zdĺhavú cestu na sever od Ríše Tsuranuanni. Ďaľeko na severe Pug objavuje dávno zabudnuté odvetvie národu elfov, Eldarov. Sú najmúdrejší spomedzi elfov, keďže im ich bývalí páni, Valheruovia, najviac dôverovali a zverovali im najviac vedomostí. Pug sa ostáva rok učiť v dávno zabudnutých lesoch s Eldarmi. Po roku zistí, že veci, ktoré doteraz považoval za nemožné, sa mu teraz zdajú ako maličkosti.

Vydáva sa teda naspäť na domovskú planétu. Tam stretne dávneho priateľa Tomasa, ktorý sa medzitým premenil v Valherua Ashen-Shugara. Tomas je ešte stále omnoho silnejší než Pug. Vydávajú sa hľadať mága Macrosa, ktorý, ako veria, je jediná šanca na porazenie bájneho Nepriateľa. Po mnohých prekážkach nachádzajú Macrosa v Záhrade, vo Večnom Meste. Tam sa nad nimi spustí časová pasť.

Obidvaja naliehajú na Macrosa, a on im konečne vysvetlí svoj pôvod. Dozvedajú sa, že Macros je starý vyše niekoľkých storočí, ak nie viac, lebo on si už viac nepamätá. Tiež, že Nepriateľ sú vlastne dávno padlí Valheruovia, bytosti nesmiernej moci, Dračí Vládci, ktorí sa chcú vrátiť do našej doby. Z časovej pasti sa dostávajú tak, že sa posúvajú až k Začiatku všetkého, ku zrodu vesmíru samotného. Potom sa vracajú naspäť do svojho času.

Počas záverečného súboja v Sethanone, v boji o Kameň života, sa Pugova a Macrosova myseľ spoja, aby odolali nesmiernej moci Nepriateľa. V týchto chvíľach sa Macrosove nesmierne vedomosti, nazbierané počas vekov, schopné vyrovnať sa schopnostiam Valheruov, spoja s Pugovou mysľou a on sa stáva niekým ako je Macros. Skoro nesmrteľný a s vedomosťami, o ktorých ani v tých najdomýšľavejších snoch doteraz nesníval.