Reva Untermanová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Reva Untermanová
Osobné informácie
PseudonymReva Mann
Narodenie1957
 Londýn, Spojené kráľovstvo
Národnosťizraelská, britská
Dielo
Odkazy
Reva Untermanová na revamann.com

Reva Untermanová (angl. Reva Unterman; * 1957, Londýn, Spojené kráľovstvo) je stĺpčekárka a spisovateľka píšuca pod pseudonymom Reva Mann.

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Reva Untermanová je vnučka bývalého aškenázskeho vrchného izraelského rabína, Isera Jehudu Untermana, a dcéra Morrisa Untermana, rabína v londýnskej synagóge West End Marble Arch.[1] Narodila sa v Londýne, ale od 80. rokov žila v Izraeli, v jeruzalemskej v štvrti Mošava germanit (doslova Nemecká kolónia).[2] Do desiatich rokov navštevovala v Londýne židovskú školu, potom študovala na židovskej internátnej škole Sinai College, odkiaľ ju však po mesiaci vylúčili. Následne ju otec poslal do nežidovskej školy Queen's College.[2]

Autobiografická kniha The Rabbi's Daughter: Sex, Drugs and Orthodoxy opisuje jej teenagerské experimenty so sexom a drogami, štúdium v ženskej ješive Or Sijon v Jeruzaleme a konečný návrat k ortodoxii.

Je stĺpčekárkou v The Jewish Advocate a TotallyJewish.com.

Reva Untermanová je rozvedená, má tri deti, s ktorými žije v Izraeli.[1]

Dielo[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. a b DRAHOŇOVSKÁ, Lucie. Rabínova dcera je čtivo pro voyeury i poutavá výpověď o hledání Boha [online]. iDNES.cz, 2009-10-20, [cit. 2009-11-22]. Dostupné online. (po česky)
  2. a b KARPEL, Dalia. Between cocaine and commandments [online]. Haaretz, 2007-08-18, [cit. 2009-11-22]. Dostupné online. (po anglicky)

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Recenzie knihy

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Reva Unterman na českej Wikipédii.